Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 16:12 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 16:12

Poziție pe
ordinea de zi:
30
Subiect vot: Amendament respins - 11
PL 333/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.81/2021 privind aprobarea metodelor de intervenție imediată pentru prevenirea și combaterea atacurilor exemplarelor de urs brun asupra persoanelor și bunurilor acestora, în intravilanul localităților, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:182 67 45 32 - 14 11 13
- voturi pentru (DA):131 63 43 - - 14 11 -
- voturi împotrivă (NU):7 3 2 - - - - 2
- abțineri:43 - - 32 - - - 11
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Aelenei Dănuț - Abținere
2. Albotă Emil-Florin PSD DA
3. Alda Adrian PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Bălășoiu Aurel PSD DA
18. Băltărețu Viorel USR Abținere
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
25. Bota Călin-Ioan PNL DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina PSD NU
31. Burciu Cristina PNL DA
32. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
36. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
37. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
38. Chira Claudiu-Martin - NU
39. Chirilă Virgil Alin PSD DA
40. Ciofu Cătălina PNL DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Coarnă Dumitru - Abținere
44. Cristian Brian USR Abținere
45. Crîstici Ognean Minoritati DA
46. Crușoveanu Marian PNL DA
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Damian Romulus-Marius PSD DA
49. Dinu Cristina-Elena PSD DA
50. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
51. Drulă Cătălin USR Abținere
52. Dumitrache Ileana Cristina PSD -
53. Dunava Costel Neculai PSD DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
56. Fechet Mircea PNL DA
57. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Gál Károly UDMR DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Anamaria - Abținere
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
67. Gheorghiu Bogdan PNL DA
68. Giugea Nicolae - Abținere
69. Giurgiu Adrian USR Abținere
70. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
71. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
72. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
73. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
74. Havârneanu Filip USR Abținere
75. Hărătău Elena PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Horga Maria-Gabriela PNL DA
78. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
79. Huțu Alexandra PSD DA
80. Ibram Iusein Minoritati DA
81. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
82. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
83. Ilie Victor USR Abținere
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
85. Intotero Natalia-Elena PSD DA
86. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
87. Kelemen Attila UDMR DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kiss János PNL DA
90. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
91. Könczei Csaba UDMR DA
92. Lasca Mihai Ioan - Abținere
93. Lazăr Teodor USR Abținere
94. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
97. Mang Ioan PSD DA
98. Manta Claudiu PSD DA
99. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
100. Mărculescu Dumitru PNL DA
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
103. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
104. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
106. Miklós Zoltán UDMR DA
107. Mina Marian PSD DA
108. Mircea Florin PSD DA
109. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
110. Miuțescu Gheorghe Adrian - NU
111. Moisin Radu-Marin PNL DA
112. Molnar Ervin PNL DA
113. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
115. Munteanu Remus PSD DA
116. Nacov Gheorghe Minoritati DA
117. Nassar Rodica PSD DA
118. Năcuță Sorin PNL DA
119. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
120. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
121. Neață Eugen PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Orban Ludovic - Abținere
125. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
126. Özmen Oana-Marciana PNL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pavelescu Nicolae PSD DA
129. Pecingină Gheorghe PNL DA
130. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
131. Piper-Savu Florin PSD DA
132. Polak Tudor PNL DA
133. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
134. Pop Rareș Tudor USR Abținere
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
136. Popescu Dan-Cristian PSD DA
137. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
138. Presură Alexandra PSD DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
140. Prunean Alin-Costel - Abținere
141. Rizea Cristina Camelia - Abținere
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
143. Roșca Mircea PNL DA
144. Rujan Dumitru PNL DA
145. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
146. Sandu Viorica PSD DA
147. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
148. Seres Dénes UDMR DA
149. Simonis Alfred - Robert PSD DA
150. Stancu Ionel Minoritati DA
151. Stancu Paul PSD DA
152. Stănescu Vetuța PNL DA
153. Stoian Maria PNL DA
154. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
155. Stoica Elena PSD DA
156. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
157. Szabó Ödön UDMR DA
158. Șimon Gheorghe PSD DA
159. Șișcu George PNL DA
160. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
161. Șoldan Gheorghe PSD DA
162. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
163. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
164. Tătaru Nelu PNL DA
165. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
166. Terente Eugen USR Abținere
167. Thellmann Christine PNL DA
168. Tobă Francisc - Abținere
169. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
170. Toma Ilie PSD DA
171. Toma Vasilică PSD DA
172. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR Abținere
173. Țachianu Marian PSD DA
174. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
175. Varga Glad-Aurel PNL DA
176. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
177. Vîlceanu Dan PNL DA
178. Vulpescu Ioan PSD DA
179. Weber Mihai PSD DA
180. Zakarias Zoltán UDMR DA
181. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
182. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 august 2022, 12:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro