Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 16:35 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 16:35

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:179 71 38 34 4 10 9 13
- voturi pentru (DA):137 71 37 4 2 9 9 5
- voturi împotrivă (NU):37 - - 30 1 1 - 5
- abțineri:5 - 1 - 1 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Apostol Alin-Gabriel USR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barbu Costel PNL DA
16. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD DA
26. Blaga Daniel-Codruț USR NU
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
38. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chira Claudiu-Martin - NU
41. Chirilă Virgil Alin PSD DA
42. Ciofu Cătălina PNL DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coarnă Dumitru - NU
48. Cristian Brian USR NU
49. Crîstici Ognean Minoritati DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Damian Romulus-Marius PSD DA
52. Dehelean Silviu USR DA
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Drancă Andrei-Iulian USR NU
55. Drulă Cătălin USR NU
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Fădor Angelica PNL DA
59. Fechet Mircea PNL DA
60. Feodor Silviu Minoritati DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Daniel PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
66. Gál Károly UDMR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Anamaria - NU
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gheba Daniel-Sorin USR NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giugea Nicolae - Abținere
75. Giurgiu Adrian USR NU
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
78. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
80. Havârneanu Filip USR NU
81. Hărătău Elena PNL DA
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Horga Maria-Gabriela PNL DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ilie Victor USR NU
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
92. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Kiss János PNL DA
95. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
96. Könczei Csaba UDMR DA
97. Lasca Mihai Ioan - NU
98. Lazăr Ion-Marian USR NU
99. Lazăr Teodor USR NU
100. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
101. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
102. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Mang Ioan PSD DA
106. Manta Claudiu PSD DA
107. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
108. Mărculescu Dumitru PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Miftode Marius-Andrei USR NU
112. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Mircea Florin PSD DA
115. Miruță Radu-Dinel USR NU
116. Moisin Radu-Marin PNL DA
117. Molnar Radu-Iulian USR NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Munteanu Remus PSD DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
123. Neagu Denisa-Elena USR NU
124. Neață Eugen PSD DA
125. Nechita Aurel PSD DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Orban Ludovic - Abținere
128. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
129. Özmen Oana-Marciana PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Panait Radu USR NU
132. Pavelescu Nicolae PSD DA
133. Pecingină Gheorghe PNL DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Piper-Savu Florin PSD DA
136. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
137. Pop Rareș Tudor USR NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Dan-Cristian PSD DA
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prună Cristina-Mădălina USR NU
143. Rizea Cristina Camelia - DA
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
145. Roșca Mircea PNL DA
146. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
147. Sandu Viorica PSD DA
148. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Stancu Paul PSD DA
152. Stângă George-Cătălin PNL DA
153. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
154. Stoica Elena PSD DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
156. Szabó Ödön UDMR DA
157. Șoldan Gheorghe PSD DA
158. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
159. Tătaru Nelu PNL DA
160. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
161. Terente Eugen USR NU
162. Thellmann Christine PNL DA
163. Tobă Francisc - NU
164. Toda Daniel-Liviu USR NU
165. Toma Ilie PSD DA
166. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
167. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
168. Turcan Raluca PNL DA
169. Țachianu Marian PSD DA
170. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
171. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
172. Varga Glad-Aurel PNL DA
173. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
174. Vîlceanu Dan PNL DA
175. Vulpescu Ioan PSD DA
176. Weber Mihai PSD DA
177. Zakarias Zoltán UDMR DA
178. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
179. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 19:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro