Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.06.2022 > 16:33 Versiunea pentru printare
Marți, 21 iunie 2022, ora 16:33

Poziție pe
ordinea de zi:
36
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 533/2018 Lege pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 90/2018 privind unele măsuri pentru operaționalizarea Secției
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:156 62 32 33 3 7 6 13
- voturi pentru (DA):154 62 32 32 3 7 6 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Aelenei Dănuț - DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PNL DA
12. Banias Mircea Marius PNL DA
13. Barbu Costel PNL DA
14. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bălășoiu Aurel PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Blaga Daniel-Codruț USR DA
21. Bota Călin-Ioan PNL DA
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bulai Oana-Gianina PSD DA
27. Burciu Cristina PNL DA
28. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică PNL DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
32. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
33. Chichirău Cosette-Paula USR DA
34. Chira Claudiu-Martin - DA
35. Chirilă Virgil Alin PSD DA
36. Ciofu Cătălina PNL DA
37. Ciornei Radu Tudor USR DA
38. Ciubuc Ciprian - DA
39. Coarnă Dumitru - DA
40. Cristian Brian USR DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Damian Romulus-Marius PSD DA
43. Dehelean Silviu USR DA
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Drancă Andrei-Iulian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Fechet Mircea PNL DA
51. Florea Oana-Consuela PSD DA
52. Floroiu Ionel PSD DA
53. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
54. Gál Károly UDMR DA
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Anamaria - DA
57. Georgescu Nicolae PSD DA
58. Gheba Daniel-Sorin USR DA
59. Gheorghiu Bogdan PNL DA
60. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
61. Giugea Nicolae - Abținere
62. Giurgiu Adrian USR DA
63. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
64. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
65. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
66. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
67. Havârneanu Filip USR DA
68. Hărătău Elena PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
70. Horga Maria-Gabriela PNL DA
71. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
72. Huțu Alexandra PSD DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD DA
74. Ibram Iusein Minoritati DA
75. Ichim Cristian-Paul USR DA
76. Ilie Victor USR DA
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
78. Intotero Natalia-Elena PSD DA
79. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
80. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Kiss János PNL DA
83. Könczei Csaba UDMR DA
84. Lasca Mihai Ioan - DA
85. Lazăr Ion-Marian USR DA
86. Lazăr Teodor USR DA
87. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
88. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
91. Mang Ioan PSD DA
92. Manta Claudiu PSD DA
93. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
94. Mărculescu Dumitru PNL DA
95. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
96. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
97. Miftode Marius-Andrei USR DA
98. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
100. Miruță Radu-Dinel USR DA
101. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
102. Molnar Radu-Iulian USR DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Munteanu Remus PSD DA
105. Nassar Rodica PSD DA
106. Năcuță Sorin PNL DA
107. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
108. Neagu Denisa-Elena USR DA
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nechita Aurel PSD DA
111. Niță Nicu PSD DA
112. Orban Ludovic - DA
113. Özmen Oana-Marciana PNL DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Panait Radu USR DA
116. Pavelescu Nicolae PSD DA
117. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
118. Piper-Savu Florin PSD DA
119. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
120. Pop Rareș Tudor USR DA
121. Popescu Dan-Cristian PSD DA
122. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
123. Rizea Cristina Camelia - DA
124. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
125. Roșca Mircea PNL DA
126. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
127. Sandu Viorica PSD DA
128. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
130. Simonis Alfred - Robert PSD DA
131. Stancu Paul PSD DA
132. Stângă George-Cătălin PNL DA
133. Stoica Elena PSD DA
134. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
135. Șoldan Gheorghe PSD DA
136. Tătaru Nelu PNL DA
137. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
138. Terente Eugen USR DA
139. Thellmann Christine PNL DA
140. Tobă Francisc - DA
141. Toda Daniel-Liviu USR DA
142. Toma Ilie PSD DA
143. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
144. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
145. Turcan Raluca PNL DA
146. Țachianu Marian PSD DA
147. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
148. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
149. Varga Glad-Aurel PNL DA
150. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
151. Vîlceanu Dan PNL DA
152. Vulpescu Ioan PSD DA
153. Weber Mihai PSD DA
154. Zakarias Zoltán UDMR DA
155. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 0:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro