Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 13:31

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 333/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.81/2021 privind aprobarea metodelor de intervenție imediată pentru prevenirea și combaterea atacurilor exemplarelor de urs brun asupra persoanelor și bunurilor acestora, în intravilanul localităților, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:245 84 62 40 14 17 11 17
- voturi pentru (DA):187 83 61 - 12 17 11 3
- voturi împotrivă (NU):5 - 1 1 - - - 3
- abțineri:52 1 - 39 1 - - 11
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena USR Abținere
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR Abținere
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Coarnă Dumitru - Abținere
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR Abținere
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dămureanu Ringo AUR DA
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa AUR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR Abținere
79. Fechet Mircea PNL DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin USR Abținere
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giurgiu Adrian USR Abținere
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
102. Havârneanu Filip USR Abținere
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Horga Maria-Gabriela PNL DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul USR Abținere
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR Abținere
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - NU
125. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Moisin Radu-Marin PNL DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR Abținere
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - Abținere
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana PNL DA
162. Paladi George-Adrian PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Panait Radu USR Abținere
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - Abținere
171. Polak Tudor PNL DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR Abținere
173. Pop Rareș Tudor USR Abținere
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Prunean Alin-Costel - Abținere
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rizea Cristina Camelia - Abținere
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Rujan Dumitru PNL DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Sas Lóránt-Zoltan - Abținere
188. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
189. Scripnic Lilian AUR DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion George-Nicolae AUR Abținere
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoian Maria PNL DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stoica Ciprian-Titi AUR -
204. Stoica Diana USR Abținere
205. Stoica Elena PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șandru Cosmin PNL DA
210. Șerban Gianina AUR DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șoldan Gheorghe PSD DA
214. Șovăială Constantin - NU
215. Tanasă Dan AUR DA
216. Tănase Antonel - DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Tătaru Nelu PNL DA
219. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
220. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
221. Terente Eugen USR Abținere
222. Thellmann Christine PNL DA
223. Tobă Francisc - Abținere
224. Toda Daniel-Liviu USR Abținere
225. Todosiu Beniamin USR Abținere
226. Toma Ilie PSD DA
227. Toma Vasilică PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL DA
229. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
230. Tudorache Daniel PSD DA
231. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
232. Turcan Raluca PNL DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
236. Varga Glad-Aurel PNL DA
237. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
238. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Volosatîi Boris AUR DA
241. Vulpescu Ioan PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zakarias Zoltán UDMR DA
244. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro