Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 13:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 13:41

Poziție pe
ordinea de zi:
40
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 555/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.115/2021 pentru completarea Legii nr.136/2020 privind instituirea unor măsuri în domeniul sănătății publice în situații de risc epidemiologic și biologic
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 90 65 41 15 16 13 16
- voturi pentru (DA):248 88 65 41 15 16 13 10
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:4 2 - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - Abținere
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad USR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - Abținere
58. Coarnă Dumitru - NU
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa AUR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Fechet Mircea PNL DA
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Daniel PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin USR DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gliga Dumitrița PSD DA
101. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - NU
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - NU
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
140. Manta Claudiu PSD DA
141. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
142. Mărculescu Dumitru PNL DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Miftode Marius-Andrei USR DA
145. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Murariu Oana USR DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR DA
164. Neață Eugen PSD DA
165. Nechita Aurel PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PSD DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Panait Radu USR DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - DA
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
184. Popica Eduard-Andrei PSD DA
185. Predescu Ana-Loredana PSD Abținere
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Prunean Alin-Costel - DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rizea Cristina Camelia - DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roșca Mircea PNL DA
194. Rujan Dumitru PNL DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Sas Lóránt-Zoltan - DA
197. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
198. Scripnic Lilian AUR DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion George-Nicolae AUR DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Vetuța PNL DA
209. Stângă George-Cătălin PNL DA
210. Stoian Maria PNL DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
213. Stoica Diana USR DA
214. Stoica Elena PSD DA
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Szabó Ödön UDMR DA
218. Șandru Cosmin PNL DA
219. Șerban Gianina AUR DA
220. Șimon Gheorghe PSD DA
221. Șișcu George PNL DA
222. Șoldan Gheorghe PSD DA
223. Șovăială Constantin - DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tanasă Dan AUR DA
226. Tănase Antonel - DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Tătaru Nelu PNL DA
229. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
230. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
231. Terente Eugen USR DA
232. Thellmann Christine PNL DA
233. Tobă Francisc - NU
234. Toda Daniel-Liviu USR DA
235. Todosiu Beniamin USR DA
236. Toma Ilie PSD DA
237. Toma Vasilică PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL DA
239. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
240. Tudorache Daniel PSD DA
241. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
242. Turcan Raluca PNL DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
246. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
247. Varga Glad-Aurel PNL DA
248. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan PNL DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 11 august 2022, 2:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro