Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 13:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 13:42

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 301/2022 privind unele măsuri pentru reducerea riscului seismic al clădirilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:258 91 65 41 14 17 13 17
- voturi pentru (DA):250 91 65 41 14 17 13 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
52. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
53. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor USR DA
59. Ciubuc Ciprian - Abținere
60. Coarnă Dumitru - DA
61. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa AUR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Fechet Mircea PNL DA
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
88. Florea Daniel PSD DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Flucuș Dumitru AUR DA
92. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
93. Gál Károly UDMR DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gheba Daniel-Sorin USR DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
101. Giurgiu Adrian USR DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - -
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
110. Havârneanu Filip USR DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Horga Maria-Gabriela PNL DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul USR DA
119. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
120. Ilie Victor USR DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
125. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
126. Kelemen Attila UDMR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kiss János PNL DA
129. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
130. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
131. Könczei Csaba UDMR DA
132. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
133. Lasca Mihai Ioan - DA
134. Lazăr Ion-Marian USR DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
137. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
138. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan - DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Miftode Marius-Andrei USR DA
148. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Miklós Zoltán UDMR DA
151. Mina Marian PSD DA
152. Mircea Florin PSD DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PSD DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Panait Radu USR DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - Abținere
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
184. Pop Rareș Tudor USR DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana PSD DA
190. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel - DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rizea Cristina Camelia - DA
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan - DA
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simonis Alfred - Robert PSD DA
206. Solomon Adrian PSD DA
207. Stancu Ionel Minoritati DA
208. Stancu Paul PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Vetuța PNL DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoian Maria PNL DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
215. Stoica Diana USR DA
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Gianina AUR DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL DA
224. Șoldan Gheorghe PSD DA
225. Șovăială Constantin - Abținere
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
227. Tanasă Dan AUR DA
228. Tănase Antonel - Abținere
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Tătaru Nelu PNL DA
231. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR DA
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Tobă Francisc - DA
236. Toda Daniel-Liviu USR DA
237. Todosiu Beniamin USR DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
242. Tudorache Daniel PSD DA
243. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Vîlceanu Dan PNL DA
253. Volosatîi Boris AUR DA
254. Vulpescu Ioan PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zakarias Zoltán UDMR DA
257. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 15 august 2022, 1:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro