Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.06.2022 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 iunie 2022, ora 13:47

Poziție pe
ordinea de zi:
42
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 149/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 91 65 41 16 17 13 16
- voturi pentru (DA):252 91 65 41 16 17 13 9
- voturi împotrivă (NU):7 - - - - - - 7
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț - DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
34. Bîrcă Constantin PSD DA
35. Blaga Daniel-Codruț USR DA
36. Bode Lucian Nicolae PNL DA
37. Bola Bogdan-Alexandru - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra USR DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - NU
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa AUR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Daniel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giurgiu Adrian USR DA
99. Gliga Dumitrița PSD DA
100. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
101. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
102. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
103. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel - DA
105. Gudu Michael PNL DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
108. Havârneanu Filip USR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Horga Maria-Gabriela PNL DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ichim Cristian-Paul USR DA
117. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
118. Ilie Victor USR DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
123. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
124. Kelemen Attila UDMR DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - DA
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
135. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
136. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan - DA
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
140. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
141. Manta Claudiu PSD DA
142. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
143. Mărculescu Dumitru PNL DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Miklós Zoltán UDMR DA
149. Mina Marian PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Murariu Oana USR DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PSD DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Panait Radu USR DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - NU
179. Polak Tudor PNL DA
180. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana PSD DA
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Prunean Alin-Costel - DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rafila Alexandru PSD DA
193. Rizea Cristina Camelia - DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roșca Mircea PNL DA
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Sas Lóránt-Zoltan - DA
200. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
201. Scripnic Lilian AUR DA
202. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
203. Seres Dénes UDMR DA
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
205. Simion George-Nicolae AUR DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Solomon Adrian PSD DA
208. Stancu Ionel Minoritati DA
209. Stancu Paul PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Vetuța PNL DA
212. Stângă George-Cătălin PNL DA
213. Stoian Maria PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
216. Stoica Diana USR DA
217. Stoica Elena PSD DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Szabó Ödön UDMR DA
221. Șandru Cosmin PNL DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șoldan Gheorghe PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Șovăială Constantin - NU
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
229. Tanasă Dan AUR DA
230. Tănase Antonel - NU
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Tătaru Nelu PNL DA
233. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
234. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
235. Terente Eugen USR DA
236. Thellmann Christine PNL DA
237. Tobă Francisc - DA
238. Toda Daniel-Liviu USR DA
239. Todosiu Beniamin USR DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
243. Tudorache Daniel PSD DA
244. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Varga Glad-Aurel PNL DA
251. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
252. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL DA
254. Volosatîi Boris AUR DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zakarias Zoltán UDMR DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 9 august 2022, 20:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro