Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2022 > 16:48 Versiunea pentru printare
Luni, 27 iunie 2022, ora 16:48

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 174/2022 pentru completarea art.12 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.30/2007 privind organizarea și funcționarea Ministerului Afacerilor Interne
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:197 72 44 33 14 10 9 15
- voturi pentru (DA):189 72 44 33 12 10 9 9
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - 1
- abțineri:6 - - - 1 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Apostol Alin-Gabriel USR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
9. Badea Mihai-Alexandru USR DA
10. Badiu Georgel AUR DA
11. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barbu Costel PNL DA
15. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
16. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bîrcă Constantin PSD DA
25. Blaga Daniel-Codruț USR DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina PSD DA
31. Buzoianu Diana-Anda USR DA
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Cambera Oana-Alexandra USR DA
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
36. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
37. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
38. Chelaru Mircia AUR DA
39. Chira Claudiu-Martin - DA
40. Chirilă Virgil Alin PSD DA
41. Ciofu Cătălina PNL DA
42. Ciornei Radu Tudor USR DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Coarnă Dumitru - DA
45. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
46. Constantin Daniel PNL DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Cristea Andi-Lucian PSD DA
49. Cristian Brian USR DA
50. Cupșa Ioan PNL DA
51. Dehelean Silviu USR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
57. Dumitru Florian-Emil PNL DA
58. Enachi Raisa AUR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Feodor Silviu Minoritati DA
62. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
63. Florea Oana-Consuela PSD DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Gál Károly UDMR DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Gavrilă Anamaria - DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gheba Daniel-Sorin USR DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
76. Giugea Nicolae - Abținere
77. Giurgiu Adrian USR DA
78. Gliga Dumitrița PSD DA
79. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
81. Grosaru Andi-Gabriel - DA
82. Gudu Michael PNL DA
83. Hajdu Gábor UDMR DA
84. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
85. Havârneanu Filip USR DA
86. Hărătău Elena PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Horga Maria-Gabriela PNL DA
89. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
90. Huțu Alexandra PSD DA
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Ilie Victor USR DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Ion Stelian-Cristian USR DA
95. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
96. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
97. Kiss János PNL DA
98. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
99. Könczei Csaba UDMR DA
100. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
101. Lasca Mihai Ioan - DA
102. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
103. Longher Ghervazen Minoritati DA
104. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
105. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
106. Lupu Andrei-Răzvan - DA
107. Macovei Silviu Nicu PSD DA
108. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
109. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
110. Manta Claudiu PSD DA
111. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
112. Mărculescu Dumitru PNL DA
113. Miftode Marius-Andrei USR DA
114. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mina Marian PSD DA
117. Mircea Florin PSD DA
118. Miruță Radu-Dinel USR DA
119. Mitrea Dumitrina AUR DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
121. Moisin Radu-Marin PNL DA
122. Morar Olivia-Diana PNL DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
124. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
125. Munteanu Remus PSD DA
126. Murariu Oana USR DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nacov Gheorghe Minoritati DA
129. Nagy Szabolcs UDMR DA
130. Nagy Vasile AUR DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
133. Neagu Denisa-Elena USR DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
138. Özmen Oana-Marciana PNL DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Piper-Savu Florin PSD DA
142. Popescu Dan-Cristian PSD DA
143. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
144. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
145. Presură Alexandra PSD DA
146. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
147. Prună Cristina-Mădălina USR DA
148. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
149. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
150. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
151. Roman Nicolae - NU
152. Rujan Dumitru PNL DA
153. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
154. Salan Viorel PSD DA
155. Sandu Viorica PSD DA
156. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Simonis Alfred - Robert PSD DA
159. Stancu Ionel Minoritati DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Stănescu Vetuța PNL DA
162. Stângă George-Cătălin PNL DA
163. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
164. Stoica Diana USR DA
165. Stoica Elena PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Șandru Cosmin PNL DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
169. Șerban Gianina AUR DA
170. Șișcu George PNL DA
171. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
173. Tanasă Dan AUR DA
174. Tănase Antonel - Abținere
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
176. Tătaru Nelu PNL DA
177. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
178. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
179. Thellmann Christine PNL DA
180. Tobă Francisc - DA
181. Toda Daniel-Liviu USR DA
182. Todosiu Beniamin USR DA
183. Toma Ilie PSD DA
184. Toma Vasilică PSD DA
185. Trăilă Cristina PNL DA
186. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
187. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
188. Turcan Raluca PNL DA
189. Tuță George-Cristian PNL DA
190. Țachianu Marian PSD DA
191. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
192. Vîlceanu Dan PNL DA
193. Volosatîi Boris AUR DA
194. Vulpescu Ioan PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zakarias Zoltán UDMR DA
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 1 octombrie 2022, 0:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro