Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
PL 629/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.83/2007 pentru modificarea Legii nr.179/2004 privind pensiile de stat și alte drepturi de asigurări sociale ale polițiștilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 55 35 19 41 17 5 9 14
- voturi pentru (DA):183 51 34 19 38 16 5 9 11
- voturi împotrivă (NU):6 3 - - - 1 - - 2
- abțineri:3 1 - - 1 - - - 1
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL -
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
16. Becșenescu Dumitru PD-L DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L -
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Canacheu Costică PD-L DA
32. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
33. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
34. Călian Petru PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Cliveti Minodora PSD DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Codîrlă Liviu PD-L DA
44. Constantinescu Anca PD-L Abținere
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Liana Minoritati DA
55. Dumitrescu Zamfir - DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Eserghep Gelil PRM DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
63. Fenechiu Relu PNL DA
64. Florea Damian PC DA
65. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
66. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
67. Furo Iuliu Ioan PRM DA
68. Gabor Gheorghe PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Georgescu Filip PSD NU
71. Gerea Andrei Dominic PNL DA
72. Gheorghe Valeriu PNL DA
73. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Gonțea Ion PD-L DA
77. Grigore Dan PD-L -
78. Grosaru Mircea Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel - DA
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Ilie Cristian PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Ionescu Daniel PD-L DA
87. Iordache Florin PSD DA
88. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L DA
94. Lificiu Petru PD-L DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Man Mircea PD-L DA
99. Manda Iulian Claudiu PSD DA
100. Manta Pantelimon PNL DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD DA
107. Mazăre Alexandru PSD DA
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
110. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
111. Mătușa Tudor PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Micula Cătălin PNL DA
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Miron Tudor PSD DA
120. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Moisoiu Adrian PRM DA
124. Momanu Corneliu - DA
125. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
126. Movilă Petru PD-L DA
127. Munteanu Ioan PSD DA
128. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
129. Năstase Adrian PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olarean Aurel PD-L DA
137. Oltean Ioan PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pavelescu Aurelian - DA
141. Paveliu Marian Sorin - NU
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Pop Claudiu Adrian PSD DA
144. Popa Daniela PC DA
145. Popa Nicolae PNL DA
146. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
147. Preda Cezar-Florin PD-L DA
148. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
149. Pupeză Viorel PSD NU
150. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
153. Rus Ioan Aurel PRM DA
154. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
155. Sanda Victor PSD DA
156. Sandu Gabriel - NU
157. Sandu-Capră Mihai PNL DA
158. Sasu Ion PSD DA
159. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
160. Săpunaru Nini PNL DA
161. Sârb Gheorghe PD-L DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sirețeanu Mihail PSD DA
164. Sóki Béla UDMR DA
165. Soporan Vasile Filip PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD NU
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stoica Ion - DA
170. Străchinaru Petre PD-L DA
171. Strungă Emil PNL DA
172. Szekely Levente Csaba UDMR DA
173. Tabără Valeriu PD-L DA
174. Tamás Sándor UDMR DA
175. Timar Liviu PSD DA
176. Timiș Ioan PNL DA
177. Toma Florentina Marilena PSD DA
178. Toró Tiberiu UDMR DA
179. Tudor Constantin PD-L DA
180. Tudor Marcu PRM DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș - DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Ursărescu Dorinel PNL DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
190. Vlase Petru Gabriel PSD DA
191. Vlădoiu Aurel PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail - Abținere
194. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
195. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 9:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro