Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.11.2007 > 12:55 Versiunea pentru printare
Marți, 6 noiembrie 2007, ora 12:55

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
PL 222/2007 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.202/2002 privind gospodărirea integrată a zonei costiere
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 59 35 17 42 16 7 10 14
- voturi pentru (DA):148 58 34 17 2 13 5 10 9
- voturi împotrivă (NU):48 - 1 - 40 1 2 - 4
- abțineri:3 1 - - - 1 - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Albu Gheorghe PD-L NU
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR -
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Barbu Gheorghe PD-L NU
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
18. Becșenescu Dumitru PD-L DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
23. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînzan Ovidiu PSD DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L NU
33. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PD-L NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
40. Ciopraga Mircea PNL DA
41. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
42. Cliveti Minodora PSD DA
43. Cocrea Olguța - DA
44. Constantinescu Anca PD-L NU
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Diaconescu Marin PRM DA
48. Diaconescu Renică PNL DA
49. Dida Corneliu Ioan PSD DA
50. Dorneanu Valer PSD DA
51. Dragomir Dumitru PRM DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Liana Minoritati DA
56. Dumitrescu Zamfir - DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L NU
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Eserghep Gelil PRM DA
62. Faina Constantin PC DA
63. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
64. Fenechiu Relu PNL DA
65. Florea Damian PC NU
66. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
67. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
68. Furo Iuliu Ioan PRM DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Georgescu Filip PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurgiu Mircia - DA
76. Grigore Dan PD-L NU
77. Grosaru Mircea Minoritati DA
78. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
79. Hanganu Romeo Octavian - DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hogea Vlad Gabriel - Abținere
82. Ibram Iusein Minoritati DA
83. Ilie Cristian PD-L NU
84. Ionescu Daniel PD-L NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kovacs Attila UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Lificiu Petru PD-L NU
93. Longher Ghervazen Minoritati DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L NU
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marian Dan Mihai PNL DA
100. Marin Constantin PSD DA
101. Martin Eduard-Stelian PSD DA
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Máté András-Levente UDMR DA
104. Matei Cătălin Lucian PSD DA
105. Mazăre Alexandru PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
108. Mătușa Tudor PRM DA
109. Merce Ilie PRM DA
110. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
111. Micula Cătălin PNL DA
112. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
113. Mircea Costache PRM DA
114. Mironescu Laurențiu PD-L NU
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
116. Mitrea Miron Tudor PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mocanu Alexandru PD-L NU
119. Mocanu Vasile PSD DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Moisoiu Adrian PRM DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu - NU
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Movilă Petru PD-L NU
126. Munteanu Ioan PSD DA
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
128. Năstase Adrian PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nițulescu Teodor PC NU
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Olarean Aurel PD-L NU
138. Oltean Ioan PD-L NU
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Pavelescu Aurelian - DA
143. Paveliu Marian Sorin - NU
144. Petrea Constantin PD-L NU
145. Pop Claudiu Adrian PSD DA
146. Popa Daniela PC DA
147. Popa Nicolae PNL DA
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
150. Preda Cezar-Florin PD-L NU
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
152. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
153. Pușcă Mircea Valer PNL DA
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
155. Rus Ioan Aurel PRM DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Sanda Victor PSD DA
158. Sandu Gabriel - NU
159. Sandu-Capră Mihai PNL DA
160. Sasu Ion PSD DA
161. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
162. Săpunaru Nini PNL DA
163. Sârb Gheorghe PD-L NU
164. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Sirețeanu Mihail PSD DA
167. Sóki Béla UDMR DA
168. Soporan Vasile Filip PSD DA
169. Stan Ioan PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
173. Stoica Ion - DA
174. Străchinaru Petre PD-L NU
175. Strungă Emil PNL DA
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știucă Alecsandru PSD DA
178. Tabără Valeriu PD-L NU
179. Tamás Sándor UDMR NU
180. Timar Liviu PSD DA
181. Timiș Ioan PNL DA
182. Toma Florentina Marilena PSD DA
183. Toró Tiberiu UDMR DA
184. Tudor Constantin PD-L NU
185. Tudor Marcu PRM DA
186. Tudose Mihai PSD DA
187. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
188. Ujeniuc Dragoș - DA
189. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
190. Ursărescu Dorinel PNL DA
191. Vainer Aurel Minoritati DA
192. Varga Attila UDMR DA
193. Vasile Aurelia PSD DA
194. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
195. Vlase Petru Gabriel PSD DA
196. Vlădoiu Aurel PSD DA
197. Voinea Florea PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail - NU
199. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
200. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 8:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro