Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 8/2006 pentru acceptarea amendamentelor la art.25 și 26 din Convenția privind protecția și utilizarea cursurilor de apă transfrontiere și a lacurilor internaționale, încheiată la Helsinki la 17 martie 1992, care au fost adoptate la Madrid la 28 noiembrie 2003, prin Decizia III/1 la cea de a 3-a Reuniune a părților la Convenție
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:227 72 55 13 32 17 16 10 12
- voturi pentru (DA):217 69 53 11 32 17 16 8 11
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - - -
- nu au votat:5 1 2 - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati -
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Brînză William Gabriel - NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
32. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan - DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD -
51. Diaconescu Marin PSD DA
52. Diaconescu Renică PC DA
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Liana Minoritati DA
58. Dumitrescu Zamfir PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR DA
65. Faina Constantin PC DA
66. Fenechiu Relu PNL DA
67. Florea Damian PC DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Gabor Gheorghe PNL DA
70. Găleteanu Monalisa PSD DA
71. Gheorghe Valeriu PNL DA
72. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
73. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
74. Ghișe Ioan PNL DA
75. Giurescu Ion PSD DA
76. Giurgiu Mircia - DA
77. Glăvan Ștefan PC DA
78. Godja Petru PSD DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grigore Dan - DA
81. Hanganu Romeo Octavian PC DA
82. Hoban Ioan PNL DA
83. Hoinaru Marian PNL DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Igaș Traian Constantin PD-L DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Iordache Grațiela Denisa PC DA
88. Iriza Marius PRM DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
91. Kovacs Attila UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L DA
93. Liga Dănuț - DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Luchian Ion PNL DA
96. Macaleți Costică PSD DA
97. Magheru Paul PRM DA
98. Manda Iulian Claudiu PSD DA
99. Manolescu Oana Minoritati -
100. Manta Pantelimon PC DA
101. Marian Dan Mihai PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mazăre Alexandru PSD DA
107. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mînzînă Ion PRM DA
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PNL DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nica Dan PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
133. Niță Constantin PSD DA
134. Nițulescu Teodor PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Oancea Viorel PNL DA
137. Olarean Aurel PD-L DA
138. Oltean Ioan PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Pambuccian Varujan Minoritati DA
143. Pardău Dumitru PNL DA
144. Pascu Bogdan PC DA
145. Pavelescu Aurelian - DA
146. Paveliu Marian Sorin PNL DA
147. Păun Nicolae Minoritati DA
148. Petrea Constantin PD-L DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Ponta Victor-Viorel PSD DA
151. Pop Claudiu Adrian PSD DA
152. Popa Cornel PNL -
153. Popa Daniela PC DA
154. Popa Nicolae PC DA
155. Popescu Dan Ioan PSD DA
156. Popescu Florin Aurelian PNL DA
157. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
158. Preda Cezar-Florin PD-L DA
159. Preda Ion PNL DA
160. Pruteanu Vasile PNL DA
161. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
162. Pupeză Viorel PSD DA
163. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
164. Pușcaș Vasile PSD DA
165. Pușcă Mircea Valer PNL DA
166. Raicu Romeo Marius PD-L DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Rușanu Dan Radu PNL DA
173. Sandu Gabriel PNL DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Scutaru Adrian George PNL DA
180. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Sirețeanu Mihail PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stanciu Anghel PSD NU
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stănescu Mircea PD-L DA
189. Stănișoară Mihai PD-L DA
190. Stoica Ion - DA
191. Străchinaru Petre PD-L DA
192. Strungă Emil PNL DA
193. Szekely Levente Csaba UDMR DA
194. Șandru Marcela Lavinia - DA
195. Știrbeț Cornel PNL DA
196. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
197. Știreanu Octavian PSD DA
198. Știucă Alecsandru PSD DA
199. Tabără Valeriu PD-L DA
200. Tamás Sándor UDMR DA
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
203. Timar Liviu PSD DA
204. Todoran Pavel PSD DA
205. Toma Horia-Victor PNL DA
206. Toró Tiberiu UDMR DA
207. Tudor Constantin PC DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Țundrea Ioan PC DA
211. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
212. Ujeniuc Dragoș PNL -
213. Ungureanu Petre PNL DA
214. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
215. Ursărescu Dorinel PNL DA
216. Varga Attila UDMR DA
217. Vasile Aurelia PSD DA
218. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
219. Vălean Adina Ioana PNL DA
220. Văsioiu Horia PD-L DA
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlădoiu Aurel PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Voinea Florea PSD DA
225. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
226. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
227. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 5 decembrie 2019, 16:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro