Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 490/2005 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.28/2005 pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 83 54 13 31 15 13 10 11
- voturi pentru (DA):216 76 54 9 31 14 13 10 9
- voturi împotrivă (NU):11 7 - 1 - 1 - - 2
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Brînză William Gabriel - NU
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Canacheu Costică PD-L DA
33. Cantaragiu Bogdan - DA
34. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
35. Călian Petru PC DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Chiș Filonaș PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocâlteu Alexandru - DA
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Constantinescu Anca PD-L DA
44. Corlățean Titus PSD DA
45. Crăciunescu Grigore PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD NU
47. Dan Iosif PSD NU
48. Diaconescu Marin PSD DA
49. Diaconescu Renică PC DA
50. Dida Corneliu Ioan PSD DA
51. Dobre Traian PNL DA
52. Dorneanu Valer PSD DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Zamfir PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
57. Dumitru Ion PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Duțu Stelian PD-L DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PC DA
62. Fenechiu Relu PNL DA
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Georgescu Filip PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Gheorghe Valeriu PNL DA
70. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
71. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
72. Ghișe Ioan PNL DA
73. Giurescu Ion PSD DA
74. Giurgiu Mircia - DA
75. Glăvan Ștefan PC DA
76. Godja Petru PSD DA
77. Gonțea Ion PD-L DA
78. Grigore Dan - DA
79. Grosaru Mircea Minoritati DA
80. Hoban Ioan PNL DA
81. Hoinaru Marian PNL DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ibram Iusein Minoritati DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
86. Iordache Florin PSD DA
87. Iriza Marius PRM DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
90. Kovacs Attila UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Longher Ghervazen Minoritati DA
93. Luchian Ion PNL DA
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Man Mircea PD-L DA
97. Manda Iulian Claudiu PSD DA
98. Manolescu Oana Minoritati DA
99. Manta Pantelimon PC DA
100. Marian Dan Mihai PNL DA
101. Marin Constantin PSD DA
102. Martin Eduard-Stelian PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Máté András-Levente UDMR DA
105. Matei Cătălin Lucian PSD DA
106. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
107. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
108. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
109. Mătușa Tudor PRM DA
110. Merce Ilie PRM DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Micula Cătălin PNL DA
113. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
114. Mircovici Niculae Minoritati DA
115. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
116. Mitrea Manuela PSD DA
117. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
118. Mînzînă Ion PRM Abținere
119. Mocanu Alexandru PD-L DA
120. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Moldovan Emil Radu PSD DA
123. Momanu Corneliu PNL DA
124. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
125. Munteanu Ioan PSD DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nica Dan PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
134. Niță Constantin PSD DA
135. Nițulescu Teodor PSD DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PNL DA
138. Olarean Aurel PD-L DA
139. Oltean Ioan PD-L DA
140. Olteanu Bogdan PNL DA
141. Ovidenie Costel - DA
142. Palăr Ionel PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pardău Dumitru PNL DA
145. Pascu Bogdan PC DA
146. Pavelescu Aurelian - DA
147. Paveliu Marian Sorin PNL DA
148. Păun Nicolae Minoritati DA
149. Petrea Constantin PD-L DA
150. Plumb Rovana PSD DA
151. Ponta Victor-Viorel PSD DA
152. Pop Claudiu Adrian PSD DA
153. Popa Cornel PNL DA
154. Popa Daniela PC DA
155. Popa Nicolae PC DA
156. Popescu Dan Ioan PSD DA
157. Popescu Florin Aurelian PNL DA
158. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
159. Preda Cezar-Florin PD-L DA
160. Preda Ion PNL DA
161. Pruteanu Vasile PNL DA
162. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
163. Pupeză Viorel PSD DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Rădulescu Cristian PD-L DA
168. Rogin Marius PD-L DA
169. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
170. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
171. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
172. Rușanu Dan Radu PNL DA
173. Sandu Gabriel PNL DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săniuță Marian-Florian PSD NU
177. Săpunaru Nini PNL DA
178. Sârb Gheorghe PSD DA
179. Sârbu Marian PSD DA
180. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
181. Scutaru Adrian George PNL DA
182. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Sirețeanu Mihail PSD DA
185. Sóki Béla UDMR DA
186. Soporan Vasile Filip PSD DA
187. Stan Ioan PSD DA
188. Stan Ion PSD NU
189. Stanciu Anghel PSD NU
190. Stănescu Cristian PRM DA
191. Stănescu Mircea PD-L DA
192. Stănișoară Mihai PD-L DA
193. Stoica Ion - DA
194. Străchinaru Petre PD-L DA
195. Strungă Emil PNL DA
196. Szekely Levente Csaba UDMR DA
197. Șandru Marcela Lavinia - DA
198. Știrbeț Cornel PNL DA
199. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
200. Știreanu Octavian PSD DA
201. Știucă Alecsandru PSD DA
202. Tabără Valeriu PD-L DA
203. Tămagă Constantin PSD DA
204. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
205. Tărniceru Petru PSD DA
206. Timar Liviu PSD DA
207. Timiș Ioan PSD DA
208. Todoran Pavel PSD DA
209. Toma Horia-Victor PNL DA
210. Toró Tiberiu UDMR DA
211. Tudor Constantin PC DA
212. Tudose Mihai PSD DA
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
215. Ujeniuc Dragoș PNL DA
216. Ungureanu Petre PNL DA
217. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
218. Ursărescu Dorinel PNL DA
219. Varga Attila UDMR DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
222. Vălean Adina Ioana PNL DA
223. Văsioiu Horia PD-L DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlădoiu Aurel PSD DA
226. Voicu Cătălin PSD NU
227. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
228. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
229. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
230. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro