Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:50 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:50

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
PL 585/2005 pentru modificarea Legii nr.164/2001 privind pensiile militare de stat
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:245 83 55 13 36 17 19 12 10
- voturi pentru (DA):121 77 11 11 3 2 2 11 4
- voturi împotrivă (NU):118 5 44 1 32 15 16 - 5
- abțineri:4 - - 1 1 - 1 - 1
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Almășan Liviu PC NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andreica Romică PNL NU
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR NU
11. Antal István UDMR NU
12. Ardelean Lia PC NU
13. Asztalos Ferenc UDMR NU
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bentu Dumitru PSD DA
20. Bivolaru Ioan PSD DA
21. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
23. Bónis István UDMR NU
24. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
25. Buciu Angela PRM DA
26. Buciuta Ștefan Minoritati DA
27. Buda Daniel PD-L NU
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
31. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
32. Calimente Mihăiță PNL NU
33. Canacheu Costică PD-L NU
34. Cantaragiu Bogdan - DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Chiș Filonaș PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru - NU
42. Ciopraga Mircea PNL NU
43. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
44. Cocrea Olguța - NU
45. Constantinescu Anca PD-L NU
46. Corlățean Titus PSD DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dan Iosif PSD NU
50. Diaconescu Marin PSD DA
51. Diaconescu Renică PC NU
52. Dida Corneliu Ioan PSD DA
53. Dobre Traian PNL NU
54. Dorneanu Valer PSD DA
55. Dragomir Gheorghe PNL NU
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir PSD DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Dușa Mircea PSD DA
64. Duțu Stelian PD-L NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Faina Constantin PC NU
67. Fenechiu Relu PNL NU
68. Florea Damian PC NU
69. Fotopolos Sotiris Minoritati -
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Gabor Gheorghe PNL NU
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL NU
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
77. Giurescu Ion PSD DA
78. Giurgiu Mircia - DA
79. Glăvan Ștefan PC NU
80. Godja Petru PSD DA
81. Gonțea Ion PD-L DA
82. Grigore Dan - NU
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian PC NU
85. Hellvig Eduard Raul PC NU
86. Hoban Ioan PNL NU
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L NU
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iriza Marius PRM DA
92. Iustian Mircea Teodor PNL NU
93. Kerekes Károly UDMR NU
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
95. Kovacs Attila UDMR NU
96. Lambrino Radu PD-L Abținere
97. Liga Dănuț - NU
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Luchian Ion PNL NU
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Man Mircea PD-L NU
102. Manda Iulian Claudiu PSD DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PC NU
105. Marian Dan Mihai PNL NU
106. Marin Constantin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
108. Máté András-Levente UDMR NU
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mazăre Alexandru PSD DA
111. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
112. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
113. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
114. Mătușa Tudor PRM DA
115. Merce Ilie PRM DA
116. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
117. Micula Cătălin PNL NU
118. Mihei Andrian-Sirojea PC NU
119. Mircea Costache PRM DA
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Laurențiu PD-L NU
122. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
125. Mînzînă Ion PRM DA
126. Mocanu Alexandru PD-L NU
127. Mocanu Vasile PSD DA
128. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Mohora Tudor PSD DA
131. Moldovan Emil Radu PSD DA
132. Momanu Corneliu PNL DA
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
134. Movilă Petru PD-L NU
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Năstase Adrian PSD DA
138. Nechita Aurel PSD DA
139. Nedelcu Gabriela PSD DA
140. Nica Dan PSD DA
141. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nițulescu Teodor PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oancea Viorel PNL DA
147. Olarean Aurel PD-L NU
148. Oltean Ioan PD-L NU
149. Olteanu Bogdan PNL NU
150. Ovidenie Costel - Abținere
151. Palăr Ionel PNL NU
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pardău Dumitru PNL NU
154. Pascu Bogdan PC Abținere
155. Pavelescu Aurelian - DA
156. Paveliu Marian Sorin PNL NU
157. Păun Nicolae Minoritati DA
158. Petrea Constantin PD-L NU
159. Plumb Rovana PSD DA
160. Ponta Victor-Viorel PSD DA
161. Pop Claudiu Adrian PSD DA
162. Popa Cornel PNL DA
163. Popa Daniela PC NU
164. Popa Nicolae PC NU
165. Popescu Dan Ioan PSD DA
166. Popescu Florin Aurelian PNL NU
167. Popescu Ionica Constanța PC NU
168. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
169. Preda Cezar-Florin PD-L NU
170. Preda Ion PNL DA
171. Pruteanu Vasile PNL NU
172. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
173. Pupeză Viorel PSD DA
174. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
175. Pușcaș Vasile PSD DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL NU
177. Raicu Romeo Marius PD-L DA
178. Rădulescu Cristian PD-L NU
179. Rogin Marius PD-L NU
180. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
181. Rus Ioan Aurel PRM DA
182. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
183. Rușanu Dan Radu PNL NU
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL NU
186. Sandu-Capră Mihai PNL NU
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD NU
189. Săpunaru Nini PNL NU
190. Sârb Gheorghe PSD DA
191. Sârbu Marian PSD DA
192. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
193. Scutaru Adrian George PNL NU
194. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sirețeanu Mihail PSD DA
197. Sóki Béla UDMR NU
198. Soporan Vasile Filip PSD DA
199. Stan Ioan PSD DA
200. Stan Ion PSD DA
201. Stanciu Anghel PSD NU
202. Stănescu Cristian PRM Abținere
203. Stănescu Mircea PD-L NU
204. Stănișoară Mihai PD-L NU
205. Stoica Ion - NU
206. Străchinaru Petre PD-L DA
207. Strungă Emil PNL DA
208. Szekely Levente Csaba UDMR NU
209. Știrbeț Cornel PNL NU
210. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
211. Știreanu Octavian PSD DA
212. Știucă Alecsandru PSD DA
213. Tabără Valeriu PD-L NU
214. Tamás Sándor UDMR NU
215. Tămagă Constantin PSD DA
216. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PSD -
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC NU
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL NU
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
228. Ujeniuc Dragoș PNL NU
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL NU
232. Varga Attila UDMR NU
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
235. Vălean Adina Ioana PNL NU
236. Văsioiu Horia PD-L NU
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Cătălin PSD NU
240. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
241. Voinea Florea PSD DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
245. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro