Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.02.2006 > 12:52 Versiunea pentru printare
Marți, 14 februarie 2006, ora 12:52

Poziție pe
ordinea de zi:
25
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 463/2005 pentru modificarea și completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii și alte drepturi de asigurări sociale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 84 55 14 34 17 15 11 14
- voturi pentru (DA):209 80 44 10 29 14 12 10 10
- voturi împotrivă (NU):22 4 7 2 4 1 3 1 -
- abțineri:9 - 1 2 1 1 - - 4
- nu au votat:4 - 3 - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL -
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andreica Romică PNL Abținere
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR -
11. Antal István UDMR DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR Abținere
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bónis István UDMR NU
26. Brînză William Gabriel - DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL -
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan - DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călian Petru PC DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru - DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Corlățean Titus PSD DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dan Iosif PSD NU
51. Diaconescu Marin PSD DA
52. Diaconescu Renică PC NU
53. Dida Corneliu Ioan PSD DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir PSD DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC DA
68. Fenechiu Relu PNL DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Gerea Andrei Dominic PNL DA
74. Gheorghe Valeriu PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
76. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
77. Ghișe Ioan PNL DA
78. Giurescu Ion PSD DA
79. Giurgiu Mircia - DA
80. Glăvan Ștefan PC DA
81. Godja Petru PSD DA
82. Gonțea Ion PD-L DA
83. Grigore Dan - DA
84. Grosaru Mircea Minoritati DA
85. Gușă Cozmin Horea - Abținere
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hoban Ioan PNL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Igaș Traian Constantin PD-L DA
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PC DA
94. Iriza Marius PRM DA
95. Iustian Mircea Teodor PNL DA
96. Kerekes Károly UDMR DA
97. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
98. Kovacs Attila UDMR DA
99. Lambrino Radu PD-L DA
100. Lificiu Petru - Abținere
101. Liga Dănuț - DA
102. Longher Ghervazen Minoritati DA
103. Luchian Ion PNL NU
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Magheru Paul PRM DA
106. Man Mircea PD-L DA
107. Manda Iulian Claudiu PSD DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PC NU
110. Marian Dan Mihai PNL DA
111. Marin Constantin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
119. Mătușa Tudor PRM DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mircea Costache PRM DA
124. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
125. Mitrea Manuela PSD DA
126. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
127. Mînzînă Ion PRM DA
128. Mocanu Alexandru PD-L NU
129. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mohora Tudor PSD DA
132. Moldovan Emil Radu PSD DA
133. Momanu Corneliu PNL NU
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Movilă Petru PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Năstase Adrian PSD DA
139. Nechita Aurel PSD DA
140. Nedelcu Gabriela PSD DA
141. Nica Dan PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
144. Nistoran Dorin-Liviu PD-L Abținere
145. Niță Constantin PSD DA
146. Nițulescu Teodor PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PNL DA
149. Olarean Aurel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Olteanu Bogdan PNL NU
152. Ovidenie Costel - DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pardău Dumitru PNL NU
156. Pascu Bogdan PC DA
157. Pavelescu Aurelian - Abținere
158. Paveliu Marian Sorin PNL DA
159. Păun Nicolae Minoritati DA
160. Petrea Constantin PD-L DA
161. Plumb Rovana PSD DA
162. Ponta Victor-Viorel PSD DA
163. Pop Claudiu Adrian PSD DA
164. Popa Cornel PNL DA
165. Popa Daniela PC DA
166. Popa Nicolae PC DA
167. Popescu Dan Ioan PSD DA
168. Popescu Florin Aurelian PNL DA
169. Popescu Ionica Constanța PC DA
170. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
171. Preda Cezar-Florin PD-L DA
172. Preda Ion PNL DA
173. Pruteanu Vasile PNL DA
174. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
175. Pupeză Viorel PSD DA
176. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
177. Pușcaș Vasile PSD DA
178. Pușcă Mircea Valer PNL DA
179. Raicu Romeo Marius PD-L DA
180. Rădulescu Cristian PD-L DA
181. Rogin Marius PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
184. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
185. Rușanu Dan Radu PNL DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PNL DA
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Săpunaru Nini PNL NU
192. Sârb Gheorghe PSD DA
193. Sârbu Marian PSD DA
194. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
195. Scutaru Adrian George PNL DA
196. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sirețeanu Mihail PSD DA
199. Sóki Béla UDMR DA
200. Soporan Vasile Filip PSD DA
201. Stan Ioan PSD DA
202. Stan Ion PSD NU
203. Stanciu Anghel PSD NU
204. Stănescu Cristian PRM NU
205. Stănescu Mircea PD-L DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Stoica Ion - Abținere
208. Strungă Emil PNL DA
209. Szekely Levente Csaba UDMR DA
210. Șandru Marcela Lavinia - DA
211. Știrbeț Cornel PNL -
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știreanu Octavian PSD DA
214. Știucă Alecsandru PSD DA
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
218. Tărniceru Petru PSD DA
219. Timar Liviu PSD DA
220. Timiș Ioan PSD DA
221. Todoran Pavel PSD DA
222. Toma Horia-Victor PNL DA
223. Toró Tiberiu UDMR DA
224. Tudor Constantin PC NU
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Varga Attila UDMR DA
233. Vasile Aurelia PSD DA
234. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
235. Vălean Adina Ioana PNL DA
236. Văsioiu Horia PD-L DA
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Cătălin PSD NU
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
244. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 18:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro