Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2006 > 11:08 Versiunea pentru printare
Joi, 23 februarie 2006, ora 11:08

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Amendament susținut de către doamna deputat Aura Vasile
PL 212/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.15/2002 privind introducerea tarifului de utilizare a rețelei de drumuri naționale din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:103 32 24 5 18 8 11 3 2
- voturi pentru (DA):61 30 11 5 1 8 3 3 -
- voturi împotrivă (NU):31 2 11 - 17 - - - 1
- abțineri:10 - 1 - - - 8 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almășan Liviu PC Abținere
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
7. Ardelean Lia PC Abținere
8. Bărbulețiu Tiberiu PNL -
9. Bentu Dumitru PSD DA
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
11. Brînzan Ovidiu PSD DA
12. Brînză William Gabriel PD-L NU
13. Buciuta Ștefan Minoritati DA
14. Buda Daniel PD-L NU
15. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
16. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
17. Călian Petru PC DA
18. Câmpanu Liviu PNL NU
19. Chiper Gheorghe PSD DA
20. Chiș Filonaș PSD DA
21. Ciocâlteu Alexandru - NU
22. Constantinescu Anca PD-L NU
23. Crăciunescu Grigore PNL NU
24. Crețu Gabriela PSD DA
25. Diaconescu Marin PSD DA
26. Dragomir Gheorghe PNL DA
27. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
28. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
29. Dumitru Ion PSD DA
30. Dușa Mircea PSD DA
31. Duțu Stelian PD-L NU
32. Eserghep Gelil PRM DA
33. Faina Constantin PC DA
34. Fenechiu Relu PNL NU
35. Florea Damian PC Abținere
36. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
37. Furo Iuliu Ioan PRM DA
38. Găleteanu Monalisa PSD DA
39. Gerea Andrei Dominic PNL DA
40. Grosaru Mircea Minoritati DA
41. Gubandru Aurel PSD DA
42. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
43. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
44. Igaș Traian Constantin PD-L NU
45. Ionescu Daniel - Abținere
46. Iordache Florin PSD DA
47. Iordache Grațiela Denisa PC Abținere
48. Iustian Mircea Teodor PNL DA
49. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
50. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
51. Lakatos Petru UDMR DA
52. Luchian Ion PNL DA
53. Manolescu Oana Minoritati DA
54. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
55. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
56. Mihei Andrian-Sirojea PC Abținere
57. Mircea Costache PRM DA
58. Mironescu Laurențiu PD-L NU
59. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
60. Mocanu Alexandru PD-L NU
61. Mocanu Vasile PSD DA
62. Moldovan Emil Radu PSD DA
63. Momanu Corneliu PNL NU
64. Nechita Aurel PSD DA
65. Nedelcu Gabriela PSD DA
66. Nițulescu Teodor PSD DA
67. Nosa Iuliu PSD DA
68. Oancea Viorel PNL NU
69. Olarean Aurel PD-L NU
70. Paveliu Marian Sorin PNL NU
71. Petrea Constantin PD-L NU
72. Popa Daniela PC Abținere
73. Popa Nicolae PC DA
74. Popescu Ionica Constanța PC Abținere
75. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
76. Preda Ion PNL DA
77. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
78. Rogin Marius PD-L NU
79. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
80. Sanda Victor PSD NU
81. Sandu Gabriel PNL DA
82. Sandu-Capră Mihai PNL NU
83. Sasu Ion PSD DA
84. Săniuță Marian-Florian PSD NU
85. Sârb Gheorghe PSD DA
86. Scutaru Adrian George PNL NU
87. Seres Dénes UDMR DA
88. Severin Adrian PSD DA
89. Sóki Béla UDMR DA
90. Străchinaru Petre PD-L NU
91. Strungă Emil PNL DA
92. Szekely Levente Csaba UDMR DA
93. Știucă Alecsandru PSD DA
94. Tabără Valeriu PD-L DA
95. Timiș Ioan PSD DA
96. Toma Horia-Victor PNL Abținere
97. Turcan Raluca PNL NU
98. Ungureanu Petre PNL NU
99. Vasile Aurelia PSD DA
100. Vlase Petru Gabriel PSD DA
101. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
102. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
103. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 10:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro