Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.02.2006 > 11:45 Versiunea pentru printare
Joi, 23 februarie 2006, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
31
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 509/2005 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.214/1999 privind acordarea calității de luptător în rezistența anticomunistă persoanelor condamnate pentru infracțiuni săvârșite din motive politice, persoanelor împotriva cărora au fost dispuse, din motive politice, măsuri administrative abuzive, precum și persoanelor care au participat la acțiuni de împotrivire cu arme și de răsturnare prin forță a regimului comunist instaurat în România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:89 25 23 7 19 4 7 3 1
- voturi pentru (DA):83 23 22 7 18 2 7 3 1
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - 1 - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:3 1 - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Amarie Constantin PSD NU
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Andon Sergiu PC DA
6. Băeșu George PSD DA
7. Bentu Dumitru PSD DA
8. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
9. Brînză William Gabriel PD-L NU
10. Buciuta Ștefan Minoritati DA
11. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
12. Canacheu Costică PD-L DA
13. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
14. Călian Petru PC DA
15. Chiper Gheorghe PSD DA
16. Chiș Filonaș PSD DA
17. Cindrea Ioan PSD DA
18. Constantinescu Anca PD-L DA
19. Crăciunescu Grigore PNL DA
20. Crețu Gabriela PSD DA
21. Dragomir Gheorghe PNL DA
22. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
23. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
24. Dumitriu Mihai PSD DA
25. Dumitru Ion PSD DA
26. Dușa Mircea PSD DA
27. Duțu Stelian PD-L DA
28. Eserghep Gelil PRM DA
29. Faina Constantin PC DA
30. Fenechiu Relu PNL DA
31. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
32. Furo Iuliu Ioan PRM DA
33. Gerea Andrei Dominic PNL DA
34. Hanganu Romeo Octavian PC DA
35. Hoban Ioan PNL DA
36. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
37. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
38. Iordache Florin PSD DA
39. Iustian Mircea Teodor PNL DA
40. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
41. Lakatos Petru UDMR DA
42. Liga Dănuț PD-L DA
43. Luchian Ion PNL DA
44. Manolescu Oana Minoritati DA
45. Merce Ilie PRM DA
46. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
47. Mircea Costache PRM DA
48. Mironescu Laurențiu PD-L DA
49. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL Abținere
50. Mocanu Alexandru PD-L DA
51. Moldovan Emil Radu PSD DA
52. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
53. Nițulescu Teodor PSD DA
54. Nosa Iuliu PSD DA
55. Oancea Viorel PNL DA
56. Olarean Aurel PD-L DA
57. Palăr Ionel PNL DA
58. Paveliu Marian Sorin PNL DA
59. Petrea Constantin PD-L DA
60. Popa Daniela PC DA
61. Popa Nicolae PC DA
62. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
63. Preda Ion PNL DA
64. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
65. Pușcă Mircea Valer PNL DA
66. Puzdrea Dumitru - DA
67. Rogin Marius PD-L DA
68. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
69. Sanda Victor PSD DA
70. Sandu-Capră Mihai PNL DA
71. Sasu Ion PSD DA
72. Sârb Gheorghe PSD DA
73. Sârbu Mugurel Liviu PSD -
74. Scutaru Adrian George PNL DA
75. Seres Dénes UDMR -
76. Sóki Béla UDMR DA
77. Stan Ion PSD DA
78. Stănescu Cristian PRM DA
79. Străchinaru Petre PD-L DA
80. Strungă Emil PNL DA
81. Timar Liviu PSD DA
82. Toma Horia-Victor PNL DA
83. Turcan Raluca PNL DA
84. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
85. Ungureanu Petre PNL DA
86. Vasile Aurelia PSD DA
87. Vlase Petru Gabriel PSD DA
88. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
89. Zaharia Claudius Mihail PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro