Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 11:01 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 11:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Prelungire termen constituțional pentru dezbatere și vot final la 60 zile ca lege de complexitate deosebita
PL 1/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.183/2005 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Ungare privind înființarea Fundației Publice Româno-Ungare "Gojdu", semnat la București, la 20 octombrie 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:221 70 53 22 35 17 14 1 9
- voturi pentru (DA):195 63 53 21 30 9 11 1 7
- voturi împotrivă (NU):20 5 - - 5 6 2 - 2
- abțineri:2 - - - - 2 - - -
- nu au votat:4 2 - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal István UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM -
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L NU
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bădălău Niculae PSD DA
15. Băeșu George PSD DA
16. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buda Daniel PD-L DA
28. Buda Ioan PSD DA
29. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
30. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
31. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
32. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
36. Călian Petru PC DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
42. Ciontu Corneliu - DA
43. Ciopraga Mircea PNL DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
45. Cocrea Olguța - DA
46. Codîrlă Liviu PRM DA
47. Constantinescu Anca PD-L NU
48. Corlățean Titus PSD DA
49. Crăciunescu Grigore PNL DA
50. Crețu Gabriela PSD DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Diaconescu Marin PSD DA
53. Diaconescu Renică PC DA
54. Dida Corneliu Ioan PSD DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Dumitrescu Zamfir PSD DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD -
62. Dușa Mircea PSD -
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Faina Constantin PC DA
66. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
67. Fenechiu Relu PNL DA
68. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
69. Furo Iuliu Ioan PRM DA
70. Gabor Gheorghe PNL DA
71. Găleteanu Monalisa PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic PNL DA
73. Gheorghe Valeriu PNL DA
74. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
75. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurescu Ion PSD NU
78. Glăvan Ștefan PC -
79. Godja Petru PSD DA
80. Gonțea Ion PD-L DA
81. Grigore Dan PD-L DA
82. Gubandru Aurel PSD DA
83. Gușă Cozmin Horea - NU
84. Hanganu Romeo Octavian PC DA
85. Hellvig Eduard Raul PC NU
86. Hoban Ioan PNL DA
87. Hogea Vlad Gabriel PRM DA
88. Hoinaru Marian PNL DA
89. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
91. Ionescu Daniel - DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iriza Marius PRM DA
94. Iustian Mircea Teodor PNL DA
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Kerekes Károly UDMR DA
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
100. Lakatos Petru UDMR NU
101. Lambrino Radu PD-L DA
102. Liga Dănuț PD-L NU
103. Luchian Ion PNL DA
104. Macaleți Costică PSD DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Máté András-Levente UDMR NU
109. Matei Cătălin Lucian PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
113. Mătușa Tudor PRM DA
114. Meir Nati - NU
115. Merce Ilie PRM DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mitrea Manuela PSD DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM DA
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
127. Moldovan Emil Radu PSD NU
128. Momanu Corneliu PNL DA
129. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nassar Rodica PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nedelcu Gabriela PSD DA
135. Nica Dan PSD DA
136. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
137. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
138. Niță Constantin PSD NU
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel PNL DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Oprea Gabriel PSD DA
145. Ovidenie Costel - DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pardău Dumitru PNL DA
148. Pascu Bogdan PC DA
149. Paveliu Marian Sorin PNL DA
150. Petrea Constantin PD-L DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Podgorean Radu PSD DA
153. Ponta Victor-Viorel PSD DA
154. Popa Cornel PNL DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PC DA
157. Popeangă Petre PRM DA
158. Popescu Florin Aurelian PNL DA
159. Popescu Ionica Constanța PC NU
160. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
161. Preda Ion PNL DA
162. Pruteanu Vasile PNL DA
163. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
164. Pușcă Mircea Valer PNL DA
165. Puzdrea Dumitru - DA
166. Racoceanu Viorel PD-L DA
167. Rogin Marius PD-L DA
168. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
169. Rus Ioan Aurel PRM DA
170. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
171. Rușanu Dan Radu PNL DA
172. Sanda Victor PSD DA
173. Sandu Gabriel PNL DA
174. Sandu-Capră Mihai PNL DA
175. Sasu Ion PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL DA
177. Sârb Gheorghe PSD NU
178. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
179. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
180. Scutaru Adrian George PNL DA
181. Seres Dénes UDMR NU
182. Severin Adrian PSD DA
183. Sóki Béla UDMR DA
184. Soporan Vasile Filip PSD DA
185. Stan Ioan PSD DA
186. Stan Ion PSD DA
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stoica Ion - DA
189. Străchinaru Petre PD-L DA
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Știrbeț Cornel PNL DA
193. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
194. Știucă Alecsandru PSD DA
195. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
196. Tărniceru Petru PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Timiș Ioan PSD DA
199. Todoran Pavel PSD DA
200. Toma Florentina Marilena PSD DA
201. Toma Horia-Victor PNL DA
202. Toró Tiberiu UDMR NU
203. Tudor Constantin PC DA
204. Tudor Marcu PRM DA
205. Tudose Mihai PSD DA
206. Turcan Raluca PNL DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
208. Ujeniuc Dragoș PNL DA
209. Ungureanu Petre PNL DA
210. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
211. Ursărescu Dorinel PNL DA
212. Varga Attila UDMR DA
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
215. Văsioiu Horia PD-L DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlădoiu Aurel PSD DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
220. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
221. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 5:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro