Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 11:44 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 11:44

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
PL 426/2005 privind completarea Legii locuinței nr.114/1996
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 79 58 20 38 16 13 11 9
- voturi pentru (DA):123 75 4 17 8 - 10 7 2
- voturi împotrivă (NU):112 1 54 1 29 16 1 4 6
- abțineri:8 3 - 2 - - 2 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Anastase Roberta Alma PD-L NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR NU
11. Antal István UDMR NU
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR NU
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Bara Nicolae PD-L NU
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L NU
34. Buda Ioan PSD DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Canacheu Costică PD-L NU
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC NU
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL NU
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - Abținere
51. Ciopraga Mircea PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cliveti Minodora PSD NU
54. Cocrea Olguța - NU
55. Constantinescu Anca PD-L NU
56. Corlățean Titus PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL NU
58. Cutean Vasile Emilian PSD Abținere
59. Diaconescu Marin PSD DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Gheorghe PNL NU
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
64. Dumitrescu Zamfir PSD DA
65. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
66. Dumitriu Mihai PSD DA
67. Dumitru Ion PSD DA
68. Dușa Mircea PSD DA
69. Duțu Stelian PD-L NU
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
73. Fenechiu Relu PNL NU
74. Florea Damian PC DA
75. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
77. Furo Iuliu Ioan PRM DA
78. Gabor Gheorghe PNL NU
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL NU
81. Gheorghe Valeriu PNL NU
82. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
83. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Godja Petru PSD DA
86. Gonțea Ion PD-L DA
87. Grigore Dan PD-L -
88. Grosaru Mircea Minoritati NU
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - NU
91. Hanganu Romeo Octavian PC DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hogea Vlad Gabriel PRM DA
94. Hoinaru Marian PNL NU
95. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L NU
96. Ibram Iusein Minoritati NU
97. Igaș Traian Constantin PD-L NU
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
100. Ionescu Daniel - DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iordache Grațiela Denisa PC DA
103. Iriza Marius PRM DA
104. Iustian Mircea Teodor PNL NU
105. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
106. Kelemen Hunor UDMR NU
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
108. Lakatos Petru UDMR NU
109. Lambrino Radu PD-L NU
110. Luchian Ion PNL NU
111. Macaleți Costică PSD DA
112. Man Mircea PD-L NU
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Marian Dan Mihai PNL NU
115. Marin Constantin PSD DA
116. Marinescu Marian-Jean PD-L NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Máté András-Levente UDMR NU
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
121. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
122. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
123. Mătușa Tudor PRM DA
124. Meir Nati - DA
125. Merce Ilie PRM DA
126. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
127. Micula Cătălin PNL NU
128. Mihalache Sorin Dan PSD DA
129. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
130. Mircea Costache PRM DA
131. Mironescu Laurențiu PD-L NU
132. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
133. Mitrea Manuela PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
135. Mînzînă Ion PRM DA
136. Mocanu Alexandru PD-L NU
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohora Tudor PSD DA
141. Moisoiu Adrian PRM DA
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu PNL NU
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
145. Movilă Petru PD-L DA
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Nechita Aurel PSD DA
149. Nedelcu Gabriela PSD DA
150. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
151. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
152. Niță Constantin PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oancea Viorel PNL NU
155. Olarean Aurel PD-L NU
156. Oltean Ioan PD-L NU
157. Olteanu Bogdan PNL NU
158. Oprea Gabriel PSD DA
159. Ovidenie Costel - NU
160. Palăr Ionel PNL NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pardău Dumitru PNL NU
163. Paveliu Marian Sorin PNL NU
164. Petrea Constantin PD-L DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Podgorean Radu PSD DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Pop Claudiu Adrian PSD DA
169. Popa Cornel PNL NU
170. Popa Daniela PC Abținere
171. Popa Nicolae PC Abținere
172. Popescu Florin Aurelian PNL NU
173. Popescu Ionica Constanța PC DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
175. Preda Ion PNL NU
176. Pruteanu Vasile PNL NU
177. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
178. Pupeză Viorel PSD DA
179. Pușcaș Vasile PSD DA
180. Pușcă Mircea Valer PNL NU
181. Racoceanu Viorel PD-L DA
182. Radan Mihai Minoritati DA
183. Rogin Marius PD-L DA
184. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
185. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
186. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
187. Rușanu Dan Radu PNL NU
188. Sanda Victor PSD DA
189. Sandu Gabriel PNL NU
190. Sandu-Capră Mihai PNL DA
191. Sasu Ion PSD DA
192. Săniuță Marian-Florian PSD DA
193. Săpunaru Nini PNL NU
194. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
195. Sârbu Marian PSD DA
196. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
197. Scutaru Adrian George PNL NU
198. Seres Dénes UDMR NU
199. Severin Adrian PSD DA
200. Silaghi Ovidiu Ioan PNL NU
201. Sóki Béla UDMR NU
202. Soporan Vasile Filip PSD DA
203. Stan Ioan PSD DA
204. Stan Ion PSD Abținere
205. Stanciu Anghel PSD Abținere
206. Stănescu Cristian PRM NU
207. Stănescu Mircea PD-L NU
208. Stoica Ion - NU
209. Străchinaru Petre PD-L NU
210. Strungă Emil PNL NU
211. Szekely Levente Csaba UDMR NU
212. Șandru Marcela Lavinia - NU
213. Știrbeț Cornel PNL NU
214. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
215. Știucă Alecsandru PSD DA
216. Tamás Sándor UDMR NU
217. Tămagă Constantin PSD DA
218. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
219. Tărniceru Petru PSD DA
220. Timar Liviu PSD DA
221. Todoran Pavel PSD DA
222. Toma Florentina Marilena PSD DA
223. Toma Horia-Victor PNL NU
224. Tudor Constantin PC DA
225. Tudor Marcu PRM DA
226. Tudose Mihai PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
229. Ujeniuc Dragoș PNL NU
230. Ungureanu Petre PNL NU
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL NU
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Varga Attila UDMR NU
235. Vasile Aurelia PSD DA
236. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
237. Vălean Adina Ioana PNL NU
238. Văsioiu Horia PD-L NU
239. Vlase Petru Gabriel PSD DA
240. Vlădoiu Aurel PSD DA
241. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
242. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
244. Zegrean Augustin PD-L NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 8:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro