Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 12:00 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 668/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.147/2005 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr.44/2005 privind unele măsuri pentru construirea și/sau reabilitarea caselor de locuit din zonele afectate de inundațiile produse în anul 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:259 89 56 20 38 20 14 13 9
- voturi pentru (DA):246 81 56 19 38 19 14 12 7
- voturi împotrivă (NU):9 8 - 1 - - - - -
- abțineri:4 - - - - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD DA
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Bentu Dumitru PSD DA
27. Bivolaru Ioan PSD DA
28. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
34. Brînzan Ovidiu PSD DA
35. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
37. Buda Daniel PD-L DA
38. Buda Ioan PSD DA
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
40. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
41. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
47. Călian Petru PC DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Chiper Gheorghe PSD DA
50. Chiș Filonaș PSD NU
51. Cindrea Ioan PSD DA
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciontu Corneliu - DA
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD DA
57. Cocrea Olguța - DA
58. Constantinescu Anca PD-L DA
59. Corlățean Titus PSD DA
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD NU
63. Dan Iosif PSD NU
64. Diaconescu Marin PSD DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
71. Dumitrescu Zamfir PSD DA
72. Dumitriu Mihai PSD DA
73. Dumitru Ion PSD DA
74. Dușa Mircea PSD DA
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian PC DA
82. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
83. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
84. Furo Iuliu Ioan PRM DA
85. Gabor Gheorghe PNL DA
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD NU
88. Gerea Andrei Dominic PNL DA
89. Gheorghe Valeriu PNL DA
90. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
91. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
92. Ghișe Ioan PNL DA
93. Godja Petru PSD DA
94. Gonțea Ion PD-L DA
95. Grigore Dan PD-L DA
96. Grosaru Mircea Minoritati DA
97. Gubandru Aurel PSD DA
98. Gușă Cozmin Horea - Abținere
99. Hanganu Romeo Octavian PC DA
100. Hellvig Eduard Raul PC DA
101. Hoban Ioan PNL DA
102. Hogea Vlad Gabriel PRM DA
103. Hoinaru Marian PNL DA
104. Hrebenciuc Viorel PSD DA
105. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel - DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iordache Grațiela Denisa PC DA
114. Iriza Marius PRM DA
115. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kerekes Károly UDMR DA
118. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
119. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
120. Lakatos Petru UDMR DA
121. Lambrino Radu PD-L DA
122. Luchian Ion PNL DA
123. Macaleți Costică PSD DA
124. Man Mircea PD-L DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Marian Dan Mihai PNL DA
127. Marin Constantin PSD DA
128. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Máté András-Levente UDMR DA
131. Matei Cătălin Lucian PSD DA
132. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
133. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
134. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
135. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
136. Mătușa Tudor PRM DA
137. Merce Ilie PRM DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Micula Cătălin PNL DA
140. Mihalache Sorin Dan PSD DA
141. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
142. Mircea Costache PRM DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Laurențiu PD-L DA
145. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
146. Mitrea Manuela PSD DA
147. Mitrea Miron Tudor PSD DA
148. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
149. Mînzînă Ion PRM DA
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohora Tudor PSD DA
155. Moisoiu Adrian PRM DA
156. Moldovan Emil Radu PSD DA
157. Momanu Corneliu PNL DA
158. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
159. Movilă Petru PD-L DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Nedelcu Gabriela PSD DA
164. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
165. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
166. Niță Constantin PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD NU
168. Oancea Viorel PNL DA
169. Oltean Ioan PD-L DA
170. Olteanu Bogdan PNL DA
171. Oprea Gabriel PSD DA
172. Ovidenie Costel - DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pardău Dumitru PNL DA
176. Paveliu Marian Sorin PNL DA
177. Petrea Constantin PD-L DA
178. Plumb Rovana PSD DA
179. Podgorean Radu PSD DA
180. Ponta Victor-Viorel PSD DA
181. Pop Claudiu Adrian PSD DA
182. Popa Cornel PNL DA
183. Popa Daniela PC DA
184. Popa Nicolae PC DA
185. Popescu Florin Aurelian PNL DA
186. Popescu Ionica Constanța PC DA
187. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
188. Preda Ion PNL DA
189. Pruteanu Vasile PNL DA
190. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
191. Pupeză Viorel PSD DA
192. Pușcaș Vasile PSD DA
193. Pușcă Mircea Valer PNL DA
194. Puzdrea Dumitru - DA
195. Racoceanu Viorel PD-L DA
196. Radan Mihai Minoritati DA
197. Rogin Marius PD-L DA
198. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
199. Rus Ioan Aurel PRM NU
200. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
201. Sanda Victor PSD DA
202. Sandu Gabriel PNL DA
203. Sandu-Capră Mihai PNL DA
204. Sasu Ion PSD DA
205. Săniuță Marian-Florian PSD NU
206. Săpunaru Nini PNL DA
207. Sârb Gheorghe PSD DA
208. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
209. Sârbu Marian PSD DA
210. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
211. Scutaru Adrian George PNL DA
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Severin Adrian PSD DA
214. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
215. Sóki Béla UDMR DA
216. Soporan Vasile Filip PSD DA
217. Stan Ioan PSD DA
218. Stan Ion PSD DA
219. Stănescu Cristian PRM DA
220. Stănescu Mircea PD-L DA
221. Stoica Ion - DA
222. Străchinaru Petre PD-L DA
223. Strungă Emil PNL DA
224. Szekely Levente Csaba UDMR DA
225. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
226. Știrbeț Cornel PNL DA
227. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
228. Știreanu Octavian PSD DA
229. Știucă Alecsandru PSD DA
230. Tamás Sándor UDMR DA
231. Tămagă Constantin PSD NU
232. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
233. Timar Liviu PSD DA
234. Timiș Ioan PSD DA
235. Toma Florentina Marilena PSD DA
236. Toma Horia-Victor PNL DA
237. Toró Tiberiu UDMR DA
238. Tudor Constantin PC DA
239. Tudor Marcu PRM DA
240. Tudose Mihai PSD DA
241. Turcan Raluca PNL DA
242. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
243. Ujeniuc Dragoș PNL DA
244. Ungureanu Petre PNL DA
245. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
246. Ursărescu Dorinel PNL DA
247. Vainer Aurel Minoritati DA
248. Varga Attila UDMR DA
249. Vasile Aurelia PSD DA
250. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
251. Vălean Adina Ioana PNL DA
252. Văsioiu Horia PD-L DA
253. Vlase Petru Gabriel PSD DA
254. Vlădoiu Aurel PSD DA
255. Voicu Cătălin PSD NU
256. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
257. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
258. Zegrean Augustin PD-L DA
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 14 decembrie 2019, 5:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro