Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
PL 19/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 164/2005 privind diminuarea valorii bunurilor care alcătuiesc domeniul public al statului în vederea recuperării valorii rămase neamortizate de către Compania națională de Transport al Energiei Electrice "Transelectrica" - S.A.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:254 86 54 21 39 20 13 13 8
- voturi pentru (DA):215 71 54 4 37 18 13 12 6
- voturi împotrivă (NU):24 10 - 11 2 1 - - -
- abțineri:13 4 - 6 - 1 - 1 1
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM Abținere
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Bădălău Niculae PSD NU
21. Băeșu George PSD DA
22. Bănicioiu Nicolae PSD DA
23. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
24. Bentu Dumitru PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati Abținere
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD DA
38. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PC DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL DA
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD NU
51. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
52. Ciontu Corneliu - DA
53. Ciopraga Mircea PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
55. Cliveti Minodora PSD DA
56. Cocrea Olguța - DA
57. Constantinescu Anca PD-L NU
58. Corlățean Titus PSD DA
59. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Crețu Gabriela PSD DA
62. Cutean Vasile Emilian PSD NU
63. Dan Iosif PSD NU
64. Diaconescu Marin PSD DA
65. Diaconescu Renică PC DA
66. Dida Corneliu Ioan PSD DA
67. Dobre Traian PNL DA
68. Dorneanu Valer PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL DA
70. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
71. Dumitrescu Zamfir PSD DA
72. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
73. Dumitriu Mihai PSD Abținere
74. Dumitru Ion PSD DA
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Duțu Stelian PD-L DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Faina Constantin PC DA
79. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
80. Fenechiu Relu PNL DA
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Damian PC DA
83. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
84. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
85. Furo Iuliu Ioan PRM DA
86. Gabor Gheorghe PNL DA
87. Găleteanu Monalisa PSD DA
88. Georgescu Filip PSD NU
89. Gerea Andrei Dominic PNL DA
90. Gheorghe Valeriu PNL DA
91. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
92. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
93. Ghișe Ioan PNL DA
94. Giurescu Ion PSD DA
95. Godja Petru PSD NU
96. Gonțea Ion PD-L DA
97. Grigore Dan PD-L DA
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gubandru Aurel PSD DA
100. Gușă Cozmin Horea - -
101. Hellvig Eduard Raul PC DA
102. Hoban Ioan PNL DA
103. Hogea Vlad Gabriel PRM Abținere
104. Hoinaru Marian PNL DA
105. Hrebenciuc Viorel PSD DA
106. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Igaș Traian Constantin PD-L DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
112. Ionescu Daniel - DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Iordache Grațiela Denisa PC DA
115. Iriza Marius PRM NU
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR NU
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Luchian Ion PNL DA
124. Macaleți Costică PSD DA
125. Man Mircea PD-L DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD NU
129. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD DA
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
137. Mătușa Tudor PRM NU
138. Merce Ilie PRM NU
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD NU
142. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD DA
148. Mitrea Miron Tudor PSD DA
149. Mînzînă Ion PRM NU
150. Mocanu Alexandru PD-L DA
151. Mocanu Vasile PSD DA
152. Mocioalcă Ion PSD Abținere
153. Mohora Tudor PSD DA
154. Moisoiu Adrian PRM DA
155. Moldovan Emil Radu PSD DA
156. Momanu Corneliu PNL DA
157. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
158. Movilă Petru PD-L DA
159. Munteanu Ioan PSD DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Nedelcu Gabriela PSD Abținere
163. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
164. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel PNL DA
167. Olarean Aurel PD-L DA
168. Oltean Ioan PD-L DA
169. Olteanu Bogdan PNL DA
170. Ovidenie Costel - DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pardău Dumitru PNL DA
173. Paveliu Marian Sorin PNL DA
174. Petrea Constantin PD-L DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Podgorean Radu PSD NU
177. Ponta Victor-Viorel PSD DA
178. Pop Claudiu Adrian PSD DA
179. Popa Cornel PNL DA
180. Popa Daniela PC DA
181. Popa Nicolae PC DA
182. Popescu Florin Aurelian PNL DA
183. Popescu Ionica Constanța PC DA
184. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
185. Preda Ion PNL DA
186. Pruteanu Vasile PNL DA
187. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
188. Pupeză Viorel PSD DA
189. Pușcaș Vasile PSD DA
190. Puzdrea Dumitru - DA
191. Racoceanu Viorel PD-L DA
192. Radan Mihai Minoritati DA
193. Rogin Marius PD-L DA
194. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
195. Rus Ioan Aurel PRM NU
196. Rusu Mihaela Adriana PSD Abținere
197. Sanda Victor PSD DA
198. Sandu Gabriel PNL DA
199. Sandu-Capră Mihai PNL DA
200. Sasu Ion PSD DA
201. Săniuță Marian-Florian PSD NU
202. Sârb Gheorghe PSD DA
203. Sârbu Daciana Octavia PSD DA
204. Sârbu Marian PSD DA
205. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
206. Scutaru Adrian George PNL DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Severin Adrian PSD DA
209. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
210. Sóki Béla UDMR DA
211. Soporan Vasile Filip PSD DA
212. Stan Ioan PSD DA
213. Stan Ion PSD DA
214. Stanciu Anghel PSD -
215. Stănescu Cristian PRM NU
216. Stănescu Mircea PD-L DA
217. Stoica Ion - DA
218. Străchinaru Petre PD-L DA
219. Strungă Emil PNL DA
220. Szekely Levente Csaba UDMR DA
221. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
222. Știrbeț Cornel PNL DA
223. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
224. Știreanu Octavian PSD DA
225. Știucă Alecsandru PSD DA
226. Tamás Sándor UDMR DA
227. Tămagă Constantin PSD DA
228. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
229. Timar Liviu PSD DA
230. Toma Florentina Marilena PSD DA
231. Toma Horia-Victor PNL DA
232. Toró Tiberiu UDMR DA
233. Tudor Constantin PC DA
234. Tudor Marcu PRM NU
235. Tudose Mihai PSD DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
238. Ujeniuc Dragoș PNL DA
239. Ungureanu Petre PNL DA
240. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
241. Ursărescu Dorinel PNL DA
242. Vainer Aurel Minoritati DA
243. Varga Attila UDMR DA
244. Vasile Aurelia PSD DA
245. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
246. Vălean Adina Ioana PNL DA
247. Văsioiu Horia PD-L DA
248. Vlase Petru Gabriel PSD DA
249. Vlădoiu Aurel PSD DA
250. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
251. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
252. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
253. Zegrean Augustin PD-L DA
254. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 3:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro