Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 12:08 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 12:08

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-22
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 535/2005 pentru respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 124/2005 privind modificarea și completarea Legii nr.78/2000 privind prevenirea, descoperirea și sancționarea faptelor de corupție
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:265 92 59 20 40 20 14 11 9
- voturi pentru (DA):142 4 57 11 40 1 13 11 5
- voturi împotrivă (NU):106 82 1 3 - 18 - - 2
- abțineri:16 5 1 6 - 1 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PD-L DA
8. Andea Petru PSD NU
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antal Árpád-András UDMR NU
12. Antal István UDMR NU
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM Abținere
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Bădălău Niculae PSD Abținere
21. Băeșu George PSD NU
22. Bănicioiu Nicolae PSD NU
23. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
24. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
25. Bejinariu Eugen PSD NU
26. Bentu Dumitru PSD NU
27. Bivolaru Ioan PSD NU
28. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
30. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
31. Bónis István UDMR NU
32. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
33. Brînzan Ovidiu PSD NU
34. Brînză William Gabriel PD-L DA
35. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
36. Buciuta Ștefan Minoritati DA
37. Buda Daniel PD-L DA
38. Buda Ioan PSD NU
39. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
40. Buruiană Aprodu Daniela PRM NU
41. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
42. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Canacheu Costică PD-L DA
45. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
46. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
47. Călian Petru PC DA
48. Călin Ion PSD NU
49. Câmpanu Liviu PNL DA
50. Chiper Gheorghe PSD NU
51. Chiș Filonaș PSD NU
52. Cindrea Ioan PSD NU
53. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
54. Ciontu Corneliu - DA
55. Ciopraga Mircea PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
57. Cliveti Minodora PSD NU
58. Cocrea Olguța - DA
59. Constantinescu Anca PD-L DA
60. Corlățean Titus PSD NU
61. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Crețu Gabriela PSD NU
64. Cutean Vasile Emilian PSD NU
65. Dan Iosif PSD NU
66. Diaconescu Marin PSD NU
67. Diaconescu Renică PC DA
68. Dida Corneliu Ioan PSD NU
69. Dobre Traian PNL DA
70. Dorneanu Valer PSD NU
71. Dragomir Gheorghe PNL DA
72. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
73. Dumitrescu Zamfir PSD NU
74. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
75. Dumitriu Mihai PSD NU
76. Dumitru Ion PSD NU
77. Dușa Mircea PSD NU
78. Duțu Stelian PD-L DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR NU
80. Faina Constantin PC DA
81. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
82. Fenechiu Relu PNL DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian PC DA
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Găleteanu Monalisa PSD NU
89. Georgescu Filip PSD Abținere
90. Gerea Andrei Dominic PNL DA
91. Gheorghe Valeriu PNL DA
92. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
93. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
94. Giurescu Ion PSD NU
95. Godja Petru PSD DA
96. Gonțea Ion PD-L DA
97. Grigore Dan PD-L DA
98. Grosaru Mircea Minoritati DA
99. Gubandru Aurel PSD NU
100. Gușă Cozmin Horea - Abținere
101. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
102. Hellvig Eduard Raul PC DA
103. Hoban Ioan PNL DA
104. Hogea Vlad Gabriel PRM Abținere
105. Hoinaru Marian PNL DA
106. Hrebenciuc Viorel PSD NU
107. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
108. Iancu Iulian PSD NU
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Igaș Traian Constantin PD-L DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
113. Ionescu Daniel - NU
114. Iordache Florin PSD NU
115. Iordache Grațiela Denisa PC DA
116. Iriza Marius PRM DA
117. Iustian Mircea Teodor PNL DA
118. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
119. Kelemen Hunor UDMR NU
120. Kerekes Károly UDMR Abținere
121. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
122. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
123. Lakatos Petru UDMR NU
124. Lambrino Radu PD-L DA
125. Luchian Ion PNL DA
126. Macaleți Costică PSD NU
127. Man Mircea PD-L DA
128. Manolescu Oana Minoritati DA
129. Marian Dan Mihai PNL DA
130. Marin Constantin PSD NU
131. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Máté András-Levente UDMR NU
134. Matei Cătălin Lucian PSD NU
135. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
136. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
137. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
138. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
139. Mătușa Tudor PRM DA
140. Merce Ilie PRM DA
141. Micula Cătălin PNL DA
142. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
143. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
144. Mircea Costache PRM DA
145. Mircovici Niculae Minoritati DA
146. Mironescu Laurențiu PD-L DA
147. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
148. Mitrea Manuela PSD NU
149. Mitrea Miron Tudor PSD DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
151. Mînzînă Ion PRM DA
152. Mocanu Alexandru PD-L DA
153. Mocanu Vasile PSD NU
154. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
155. Mocioalcă Ion PSD NU
156. Mohora Tudor PSD NU
157. Moisoiu Adrian PRM DA
158. Moldovan Emil Radu PSD NU
159. Momanu Corneliu PNL DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Movilă Petru PD-L DA
162. Munteanu Ioan PSD NU
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Nechita Aurel PSD NU
165. Nedelcu Gabriela PSD NU
166. Nica Dan PSD NU
167. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
168. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
169. Niță Constantin PSD NU
170. Nosa Iuliu PSD NU
171. Oancea Viorel PNL DA
172. Olarean Aurel PD-L DA
173. Oltean Ioan PD-L DA
174. Olteanu Bogdan PNL DA
175. Oprea Gabriel PSD NU
176. Ovidenie Costel - DA
177. Palăr Ionel PNL DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pardău Dumitru PNL DA
180. Paveliu Marian Sorin PNL DA
181. Petrea Constantin PD-L DA
182. Plumb Rovana PSD NU
183. Podgorean Radu PSD Abținere
184. Ponta Victor-Viorel PSD NU
185. Pop Claudiu Adrian PSD NU
186. Popa Cornel PNL DA
187. Popa Daniela PC DA
188. Popa Nicolae PC DA
189. Popescu Florin Aurelian PNL DA
190. Popescu Ionica Constanța PC DA
191. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
192. Preda Ion PNL DA
193. Pruteanu Vasile PNL DA
194. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
195. Pupeză Viorel PSD NU
196. Pușcaș Vasile PSD NU
197. Pușcă Mircea Valer PNL DA
198. Puzdrea Dumitru - Abținere
199. Racoceanu Viorel PD-L DA
200. Radan Mihai Minoritati DA
201. Rogin Marius PD-L DA
202. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
203. Rus Ioan Aurel PRM DA
204. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
205. Sanda Victor PSD NU
206. Sandu Gabriel PNL DA
207. Sandu-Capră Mihai PNL DA
208. Sasu Ion PSD NU
209. Săniuță Marian-Florian PSD NU
210. Săpunaru Nini PNL DA
211. Sârb Gheorghe PSD NU
212. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
213. Sârbu Marian PSD NU
214. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
215. Scutaru Adrian George PNL DA
216. Seres Dénes UDMR NU
217. Severin Adrian PSD NU
218. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
219. Sóki Béla UDMR NU
220. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
221. Stan Ioan PSD NU
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD -
224. Stănescu Cristian PRM NU
225. Stănescu Mircea PD-L DA
226. Stoica Ion - DA
227. Străchinaru Petre PD-L DA
228. Strungă Emil PNL DA
229. Szekely Levente Csaba UDMR NU
230. Șandru Marcela Lavinia - NU
231. Știrbeț Cornel PNL DA
232. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
233. Știreanu Octavian PSD NU
234. Știucă Alecsandru PSD NU
235. Tamás Sándor UDMR NU
236. Tămagă Constantin PSD NU
237. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
238. Timar Liviu PSD NU
239. Timiș Ioan PSD NU
240. Todoran Pavel PSD NU
241. Toma Florentina Marilena PSD NU
242. Toma Horia-Victor PNL DA
243. Toró Tiberiu UDMR DA
244. Tudor Constantin PC DA
245. Tudor Marcu PRM NU
246. Tudose Mihai PSD NU
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
249. Ujeniuc Dragoș PNL DA
250. Ungureanu Petre PNL DA
251. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
252. Ursărescu Dorinel PNL Abținere
253. Vainer Aurel Minoritati DA
254. Varga Attila UDMR NU
255. Vasile Aurelia PSD NU
256. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
257. Vălean Adina Ioana PNL NU
258. Văsioiu Horia PD-L DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD NU
260. Vlădoiu Aurel PSD NU
261. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
262. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
263. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
264. Zegrean Augustin PD-L DA
265. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 11:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro