Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
23
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 72/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 75 29 13 44 16 8 14 8
- voturi pentru (DA):111 1 28 9 39 14 2 12 6
- voturi împotrivă (NU):85 72 - 4 2 1 5 1 -
- abțineri:7 1 - - 2 1 - 1 2
- nu au votat:4 1 1 - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD NU
18. Băluț Lucian PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD NU
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
25. Bleotu Vasile PSD NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL -
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD NU
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
41. Călin Ion PSD NU
42. Chiper Gheorghe PSD NU
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Constantinescu Anca PD-L Abținere
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Marin - DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC NU
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
71. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
72. Fuia Stelian PD-L DA
73. Furo Iuliu Ioan PRM DA
74. Gabor Gheorghe PNL DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
77. Găleteanu Monalisa PSD NU
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Godja Petru PSD NU
81. Grosaru Mircea Minoritati DA
82. Gubandru Aurel PSD NU
83. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
84. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
85. Hellvig Eduard Raul PC -
86. Hogea Vlad Gabriel PC DA
87. Ibram Iusein Minoritati DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
90. Ionescu Daniel PD-L Abținere
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM DA
102. Manolescu Oana Minoritati NU
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marin Constantin PSD NU
105. Martin Eduard-Stelian PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD NU
109. Mazăre Alexandru PSD NU
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
112. Meir Nati - DA
113. Merce Ilie PRM NU
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD NU
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mitrea Manuela PSD NU
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD NU
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD NU
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năstase Adrian PSD NU
132. Nechita Aurel PSD NU
133. Nica Dan PSD NU
134. Nicolicea Eugen PSD NU
135. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
136. Nistoran Dorin-Liviu - DA
137. Nosa Iuliu PSD NU
138. Oancea Viorel PD-L DA
139. Olteanu Bogdan PNL DA
140. Ovidenie Costel - DA
141. Pavelescu Aurelian - Abținere
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD NU
146. Pop Claudiu Adrian PSD NU
147. Popeangă Petre PRM DA
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Popescu Dan Ioan PC NU
150. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
151. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
152. Pușcă Mircea Valer PNL DA
153. Puzdrea Dumitru PD-L DA
154. Rădulescu Cristian PD-L DA
155. Rogin Marius PD-L DA
156. Rus Ioan Aurel PRM NU
157. Rusu Liviu Alin PSD NU
158. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
159. Sanda Victor PSD NU
160. Sandu Gabriel PD-L -
161. Sandu-Capră Mihai PNL DA
162. Sasu Ion PSD Abținere
163. Săniuță Marian-Florian PSD NU
164. Sârb Gheorghe PD-L DA
165. Sârbu Marian PSD NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sirețeanu Mihail PSD NU
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ion PSD NU
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD NU
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
173. Stănescu Cristian PRM DA
174. Stoica Ion PD-L DA
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Strungă Emil PNL DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PD-L DA
179. Știucă Alecsandru PSD NU
180. Tamás Sándor UDMR DA
181. Tămagă Constantin PSD NU
182. Tănăsescu Tudor PSD NU
183. Tărniceru Petru PSD NU
184. Timar Liviu PSD NU
185. Timiș Ioan PNL DA
186. Todoran Pavel PSD NU
187. Toma Florentina Marilena PSD NU
188. Toma Horia-Victor PNL DA
189. Toró Tiberiu UDMR Abținere
190. Tudor Constantin PD-L DA
191. Turcan Raluca PD-L DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PD-L DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD NU
200. Vlădoiu Aurel PSD NU
201. Voicu Cătălin PSD NU
202. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
203. Voinea Florea PSD NU
204. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
205. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 18:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro