Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:48

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 914/2007 privind modificarea și completarea Legii nr.1/2000 pentru reconstituirea dreptului de proprietate asupra terenurilor agricole și celor forestiere, solicitate potrivit prevederilor Legii fondului funciar nr.18/1991 și ale Legii nr.169/1997
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:204 74 28 14 44 15 9 14 6
- voturi pentru (DA):125 4 28 13 43 14 4 14 5
- voturi împotrivă (NU):73 69 - - - - 4 - -
- abțineri:5 1 - 1 - 1 1 - 1
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD NU
18. Băluț Lucian PSD NU
19. Bănicioiu Nicolae PSD NU
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bentu Dumitru PSD NU
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD NU
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Chiper Gheorghe PSD NU
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Marin - DA
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dragomir Gheorghe PNL DA
56. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
57. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitrescu Zamfir - DA
60. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
61. Dumitriu Mihai PSD NU
62. Dumitru Ion PSD NU
63. Dușa Mircea PSD NU
64. Duțu Stelian PD-L DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Faina Constantin PC NU
67. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L DA
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Găleteanu Monalisa PSD NU
77. Georgescu Filip PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic PNL DA
79. Ghișe Ioan PNL DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Gubandru Aurel PSD NU
82. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
83. Hanganu Romeo Octavian - DA
84. Hellvig Eduard Raul PC DA
85. Hogea Vlad Gabriel PC DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ionescu Daniel PD-L DA
89. Iordache Florin PSD NU
90. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
91. Kerekes Károly UDMR DA
92. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
93. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
94. Lakatos Petru UDMR DA
95. Lambrino Radu PD-L DA
96. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
97. Lificiu Petru PD-L DA
98. Macaleți Costică PSD NU
99. Magheru Paul PRM DA
100. Manolescu Oana Minoritati DA
101. Manta Pantelimon PNL DA
102. Marin Constantin PSD DA
103. Martin Eduard-Stelian PSD NU
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Máté András-Levente UDMR DA
106. Matei Cătălin Lucian PSD NU
107. Mazăre Alexandru PSD NU
108. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
109. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
110. Meir Nati - DA
111. Merce Ilie PRM DA
112. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
113. Mihalache Sorin Dan PSD NU
114. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
115. Mircea Costache PRM DA
116. Mircovici Niculae Minoritati DA
117. Mironescu Laurențiu PD-L DA
118. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
119. Mitrea Manuela PSD NU
120. Mocanu Alexandru PD-L DA
121. Mohora Tudor PSD NU
122. Moisoiu Adrian PRM DA
123. Moldovan Emil Radu PSD DA
124. Momanu Corneliu PD-L DA
125. Movilă Petru PD-L DA
126. Munteanu Ioan PSD NU
127. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
128. Nassar Rodica PSD NU
129. Năstase Adrian PSD NU
130. Nechita Aurel PSD NU
131. Nica Dan PSD NU
132. Nicolicea Eugen PSD NU
133. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oancea Viorel PD-L DA
136. Olteanu Bogdan PNL DA
137. Ovidenie Costel - DA
138. Pascu Bogdan PC Abținere
139. Pavelescu Aurelian - Abținere
140. Petrea Constantin PD-L DA
141. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
142. Plăiașu Gabriel PNL DA
143. Podgorean Radu PSD NU
144. Pop Claudiu Adrian PSD NU
145. Popeangă Petre PRM DA
146. Popescu Corneliu PD-L -
147. Popescu Dan Ioan PC NU
148. Popescu Ionica Constanța PC DA
149. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
150. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
151. Pușcă Mircea Valer PNL DA
152. Puzdrea Dumitru PD-L DA
153. Rogin Marius PD-L DA
154. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
155. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
156. Rusu Liviu Alin PSD NU
157. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
158. Sanda Victor PSD NU
159. Sandu Gabriel PD-L DA
160. Sandu-Capră Mihai PNL DA
161. Sasu Ion PSD NU
162. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
163. Sârb Gheorghe PD-L DA
164. Sârbu Marian PSD NU
165. Sirețeanu Mihail PSD NU
166. Sóki Béla UDMR DA
167. Stan Ion PSD NU
168. Stanciu Anghel PSD NU
169. Stativă Irinel Ioan PSD NU
170. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
171. Stănescu Cristian PRM DA
172. Stoica Ion PD-L DA
173. Străchinaru Petre PD-L DA
174. Szekely Levente Csaba UDMR DA
175. Știrbeț Cornel PD-L DA
176. Știucă Alecsandru PSD NU
177. Tamás Sándor UDMR DA
178. Tănăsescu Tudor PSD NU
179. Tărniceru Petru PSD NU
180. Timar Liviu PSD NU
181. Timiș Ioan PNL DA
182. Todoran Pavel PSD NU
183. Toma Florentina Marilena PSD NU
184. Toma Horia-Victor PNL DA
185. Toró Tiberiu UDMR DA
186. Tudor Constantin PD-L DA
187. Tudor Marcu PRM DA
188. Turcan Raluca PD-L DA
189. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
190. Ujeniuc Dragoș PNL DA
191. Ungureanu Petre PD-L DA
192. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
193. Ursărescu Dorinel PNL DA
194. Vainer Aurel Minoritati DA
195. Varga Attila UDMR DA
196. Vasile Aurelia PSD NU
197. Vlădoiu Aurel PSD NU
198. Voicu Cătălin PSD NU
199. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
200. Voinea Florea PSD NU
201. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
202. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
203. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
204. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 10:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro