Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.02.2006 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 28 februarie 2006, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-23
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 18/2006 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 163/2005 pentru modificarea Legii nr. 102/2005 privind înființarea, organizarea și funcționarea Autorității Naționale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:262 91 59 18 40 20 14 13 7
- voturi pentru (DA):148 - 58 7 40 16 12 11 4
- voturi împotrivă (NU):105 89 1 9 - 3 - 2 1
- abțineri:7 1 - 2 - 1 1 - 2
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PD-L DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andreica Romică PNL DA
9. Andronescu Ecaterina PSD NU
10. Antal Árpád-András UDMR DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Bara Nicolae PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD NU
19. Băeșu George PSD NU
20. Bănicioiu Nicolae PSD NU
21. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bentu Dumitru PSD NU
25. Bivolaru Ioan PSD NU
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
27. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
28. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
29. Bolcaș Lucian Augustin PRM Abținere
30. Bónis István UDMR DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
32. Brînzan Ovidiu PSD NU
33. Brînză William Gabriel PD-L DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buciuta Ștefan Minoritati DA
36. Buda Daniel PD-L DA
37. Buda Ioan PSD NU
38. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
39. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
41. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Canacheu Costică PD-L DA
44. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
45. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
46. Călian Petru PC DA
47. Călin Ion PSD NU
48. Câmpanu Liviu PNL DA
49. Chiper Gheorghe PSD NU
50. Chiș Filonaș PSD NU
51. Cindrea Ioan PSD NU
52. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
53. Ciontu Corneliu - Abținere
54. Ciopraga Mircea PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
56. Cliveti Minodora PSD NU
57. Cocrea Olguța - DA
58. Constantinescu Anca PD-L DA
59. Corlățean Titus PSD NU
60. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Crețu Gabriela PSD NU
63. Cutean Vasile Emilian PSD NU
64. Dan Iosif PSD NU
65. Diaconescu Marin PSD NU
66. Diaconescu Renică PC DA
67. Dida Corneliu Ioan PSD NU
68. Dobre Traian PNL DA
69. Dorneanu Valer PSD NU
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
72. Dumitrescu Zamfir PSD NU
73. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
74. Dumitriu Mihai PSD NU
75. Dumitru Ion PSD NU
76. Dușa Mircea PSD NU
77. Duțu Stelian PD-L DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Faina Constantin PC DA
80. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
81. Fenechiu Relu PNL DA
82. Firczak Gheorghe Minoritati NU
83. Florea Damian PC -
84. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
85. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
86. Furo Iuliu Ioan PRM DA
87. Gabor Gheorghe PNL DA
88. Găleteanu Monalisa PSD NU
89. Georgescu Filip PSD NU
90. Gerea Andrei Dominic PNL DA
91. Gheorghe Valeriu PNL DA
92. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
93. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
94. Ghișe Ioan PNL DA
95. Giurescu Ion PSD NU
96. Godja Petru PSD NU
97. Gonțea Ion PD-L DA
98. Grigore Dan PD-L DA
99. Grosaru Mircea Minoritati DA
100. Gubandru Aurel PSD NU
101. Hanganu Romeo Octavian PC DA
102. Hellvig Eduard Raul PC Abținere
103. Hoinaru Marian PNL DA
104. Hrebenciuc Viorel PSD NU
105. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
106. Iancu Iulian PSD NU
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Igaș Traian Constantin PD-L DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
111. Ionescu Daniel - NU
112. Iordache Florin PSD NU
113. Iordache Grațiela Denisa PC DA
114. Iriza Marius PRM DA
115. Iustian Mircea Teodor PNL DA
116. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
117. Kelemen Hunor UDMR NU
118. Kerekes Károly UDMR DA
119. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
120. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
121. Lakatos Petru UDMR DA
122. Lambrino Radu PD-L DA
123. Luchian Ion PNL DA
124. Macaleți Costică PSD NU
125. Man Mircea PD-L DA
126. Manolescu Oana Minoritati DA
127. Marian Dan Mihai PNL DA
128. Marin Constantin PSD NU
129. Marinescu Marian-Jean PD-L DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Máté András-Levente UDMR DA
132. Matei Cătălin Lucian PSD NU
133. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
134. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
135. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
136. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
137. Mătușa Tudor PRM DA
138. Merce Ilie PRM DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Micula Cătălin PNL DA
141. Mihalache Sorin Dan PSD NU
142. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
143. Mircea Costache PRM NU
144. Mircovici Niculae Minoritati DA
145. Mironescu Laurențiu PD-L DA
146. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
147. Mitrea Manuela PSD NU
148. Mitrea Miron Tudor PSD NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
150. Mînzînă Ion PRM NU
151. Mocanu Alexandru PD-L DA
152. Mocanu Vasile PSD NU
153. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
154. Mocioalcă Ion PSD NU
155. Mohora Tudor PSD NU
156. Moisoiu Adrian PRM Abținere
157. Moldovan Emil Radu PSD NU
158. Momanu Corneliu PNL DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
160. Movilă Petru PD-L DA
161. Munteanu Ioan PSD NU
162. Nassar Rodica PSD NU
163. Nechita Aurel PSD NU
164. Nedelcu Gabriela PSD NU
165. Nica Dan PSD NU
166. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
167. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
168. Niță Constantin PSD NU
169. Nosa Iuliu PSD NU
170. Oancea Viorel PNL DA
171. Olarean Aurel PD-L DA
172. Oltean Ioan PD-L DA
173. Olteanu Bogdan PNL DA
174. Oprea Gabriel PSD NU
175. Ovidenie Costel - DA
176. Palăr Ionel PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Pardău Dumitru PNL DA
179. Paveliu Marian Sorin PNL DA
180. Petrea Constantin PD-L DA
181. Plumb Rovana PSD NU
182. Podgorean Radu PSD NU
183. Ponta Victor-Viorel PSD NU
184. Pop Claudiu Adrian PSD NU
185. Popa Cornel PNL DA
186. Popa Daniela PC DA
187. Popa Nicolae PC DA
188. Popescu Florin Aurelian PNL DA
189. Popescu Ionica Constanța PC DA
190. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
191. Preda Ion PNL DA
192. Pruteanu Vasile PNL DA
193. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
194. Pupeză Viorel PSD NU
195. Pușcaș Vasile PSD NU
196. Pușcă Mircea Valer PNL DA
197. Puzdrea Dumitru - Abținere
198. Racoceanu Viorel PD-L DA
199. Radan Mihai Minoritati DA
200. Rogin Marius PD-L DA
201. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
202. Rus Ioan Aurel PRM NU
203. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
204. Sandu Gabriel PNL DA
205. Sandu-Capră Mihai PNL DA
206. Sasu Ion PSD NU
207. Săniuță Marian-Florian PSD NU
208. Săpunaru Nini PNL DA
209. Sârb Gheorghe PSD NU
210. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
211. Sârbu Marian PSD NU
212. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
213. Scutaru Adrian George PNL DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Severin Adrian PSD NU
216. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
217. Sóki Béla UDMR Abținere
218. Soporan Vasile Filip PSD Abținere
219. Stan Ioan PSD NU
220. Stan Ion PSD NU
221. Stanciu Anghel PSD NU
222. Stănescu Cristian PRM NU
223. Stănescu Mircea PD-L DA
224. Stoica Ion - DA
225. Străchinaru Petre PD-L DA
226. Strungă Emil PNL DA
227. Szekely Levente Csaba UDMR DA
228. Știrbeț Cornel PNL DA
229. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
230. Știreanu Octavian PSD NU
231. Știucă Alecsandru PSD NU
232. Tamás Sándor UDMR NU
233. Tămagă Constantin PSD NU
234. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
235. Timar Liviu PSD NU
236. Timiș Ioan PSD NU
237. Todoran Pavel PSD NU
238. Toma Florentina Marilena PSD NU
239. Toma Horia-Victor PNL DA
240. Toró Tiberiu UDMR DA
241. Tudor Constantin PC DA
242. Tudor Marcu PRM DA
243. Tudose Mihai PSD NU
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
246. Ujeniuc Dragoș PNL DA
247. Ungureanu Petre PNL DA
248. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
249. Ursărescu Dorinel PNL DA
250. Vainer Aurel Minoritati DA
251. Varga Attila UDMR DA
252. Vasile Aurelia PSD NU
253. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
254. Vălean Adina Ioana PNL NU
255. Văsioiu Horia PD-L DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD NU
257. Vlădoiu Aurel PSD NU
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
260. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
261. Zegrean Augustin PD-L DA
262. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 ianuarie 2020, 22:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro