Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:56

Poziție pe
ordinea de zi:
48
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 62/2008 privind acordarea de bonuri valorice pentru sănătate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 74 28 16 43 15 11 13 7
- voturi pentru (DA):184 72 28 2 43 15 5 13 6
- voturi împotrivă (NU):22 2 - 14 - - 5 - 1
- abțineri:1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC NU
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bleotu Vasile PSD DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Codîrlă Liviu PD-L DA
50. Constantinescu Anca PD-L DA
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
52. Cristea Ioan PNL DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin - NU
55. Diaconescu Renică PNL DA
56. Dobre Traian PNL DA
57. Dorneanu Valer PSD DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
60. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
61. Dumitrescu Liana Minoritati DA
62. Dumitrescu Zamfir - DA
63. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
64. Dumitriu Mihai PSD DA
65. Dumitru Ion PSD DA
66. Dușa Mircea PSD DA
67. Duțu Stelian PD-L DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Faina Constantin PC DA
70. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
71. Florea Damian PC DA
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM NU
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hogea Vlad Gabriel PC NU
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Macaleți Costică PSD DA
101. Magheru Paul PRM NU
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Martin Eduard-Stelian PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM NU
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD DA
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM NU
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mitrea Manuela PSD DA
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD DA
125. Moisoiu Adrian PRM NU
126. Moldovan Emil Radu PSD DA
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD DA
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
131. Nassar Rodica PSD DA
132. Năstase Adrian PSD DA
133. Nechita Aurel PSD DA
134. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
135. Nistoran Dorin-Liviu - DA
136. Nosa Iuliu PSD DA
137. Oancea Viorel PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pascu Bogdan PC Abținere
141. Pavelescu Aurelian - DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD DA
146. Pop Claudiu Adrian PSD DA
147. Popeangă Petre PRM NU
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Popescu Dan Ioan PC DA
150. Popescu Ionica Constanța PC NU
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Puzdrea Dumitru PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM NU
158. Rusu Liviu Alin PSD DA
159. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
160. Sanda Victor PSD DA
161. Sandu Gabriel PD-L DA
162. Sandu-Capră Mihai PNL DA
163. Sasu Ion PSD DA
164. Săniuță Marian-Florian PSD DA
165. Sârb Gheorghe PD-L DA
166. Sârbu Marian PSD DA
167. Sirețeanu Mihail PSD DA
168. Sóki Béla UDMR DA
169. Stan Ion PSD NU
170. Stanciu Anghel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
173. Stănescu Cristian PRM NU
174. Stoica Ion PD-L DA
175. Străchinaru Petre PD-L DA
176. Szekely Levente Csaba UDMR DA
177. Știrbeț Cornel PD-L DA
178. Știucă Alecsandru PSD DA
179. Tamás Sándor UDMR DA
180. Tămagă Constantin PSD DA
181. Tănăsescu Tudor PSD DA
182. Tărniceru Petru PSD DA
183. Timar Liviu PSD DA
184. Timiș Ioan PNL DA
185. Todoran Pavel PSD DA
186. Toma Florentina Marilena PSD DA
187. Toma Horia-Victor PNL DA
188. Toró Tiberiu UDMR DA
189. Tudor Constantin PD-L DA
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Turcan Raluca PD-L DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PD-L DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD DA
200. Vlădoiu Aurel PSD DA
201. Voicu Cătălin PSD DA
202. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
203. Voinea Florea PSD DA
204. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
205. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 27 ianuarie 2020, 7:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro