Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
50
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 68/2008 pentru modificarea și completarea Legii 295/2004 privind regimul armelor și al munițiilor
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:206 73 28 16 43 14 11 14 7
- voturi pentru (DA):127 6 27 16 43 13 3 14 5
- voturi împotrivă (NU):72 65 - - - - 6 - 1
- abțineri:5 2 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Băluț Lucian PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD NU
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Butnaru Vasile PSD NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L DA
38. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Chiper Gheorghe PSD NU
42. Chiș Filonaș PSD NU
43. Cindrea Ioan PSD NU
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Ciontu Corneliu PC DA
46. Cliveti Minodora PSD NU
47. Codîrlă Liviu PD-L DA
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
50. Cristea Ioan PNL -
51. Cutean Vasile Emilian PSD NU
52. Diaconescu Marin - NU
53. Diaconescu Renică PNL DA
54. Dobre Traian PNL DA
55. Dorneanu Valer PSD DA
56. Dragomir Gheorghe PNL DA
57. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
58. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
59. Dumitrescu Liana Minoritati DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
62. Dumitriu Mihai PSD NU
63. Dumitru Ion PSD NU
64. Dușa Mircea PSD NU
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Faina Constantin PC NU
68. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Damian PC DA
71. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
72. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
73. Fuia Stelian PD-L DA
74. Furo Iuliu Ioan PRM DA
75. Gabor Gheorghe PNL DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
78. Găleteanu Monalisa PSD NU
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Grosaru Mircea Minoritati DA
83. Gubandru Aurel PSD NU
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
86. Hellvig Eduard Raul PC DA
87. Hogea Vlad Gabriel PC NU
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ionescu Daniel PD-L DA
91. Iordache Florin PSD NU
92. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
93. Kerekes Károly UDMR DA
94. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
95. Kovacs Attila UDMR DA
96. Lakatos Petru UDMR DA
97. Lambrino Radu PD-L DA
98. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
99. Lificiu Petru PD-L DA
100. Macaleți Costică PSD NU
101. Magheru Paul PRM DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PNL DA
104. Marin Constantin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Máté András-Levente UDMR DA
107. Matei Cătălin Lucian PSD NU
108. Mazăre Alexandru PSD NU
109. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
110. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
111. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
112. Merce Ilie PRM DA
113. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
114. Mihalache Sorin Dan PSD NU
115. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
116. Mircea Costache PRM DA
117. Mircovici Niculae Minoritati DA
118. Mironescu Laurențiu PD-L DA
119. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
120. Mitrea Manuela PSD NU
121. Mocanu Alexandru PD-L DA
122. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
123. Mohora Tudor PSD NU
124. Moisoiu Adrian PRM DA
125. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
126. Momanu Corneliu PD-L DA
127. Movilă Petru PD-L DA
128. Munteanu Ioan PSD NU
129. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
130. Nassar Rodica PSD NU
131. Năstase Adrian PSD NU
132. Nechita Aurel PSD NU
133. Nica Dan PSD NU
134. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
135. Nistoran Dorin-Liviu - DA
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oancea Viorel PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pascu Bogdan PC Abținere
141. Pavelescu Aurelian - DA
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD NU
146. Pop Claudiu Adrian PSD NU
147. Popeangă Petre PRM DA
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Popescu Dan Ioan PC NU
150. Popescu Ionica Constanța PC -
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Puzdrea Dumitru PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM DA
158. Rusu Liviu Alin PSD NU
159. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
160. Rușanu Dan Radu PNL DA
161. Sanda Victor PSD NU
162. Sandu Gabriel PD-L DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD Abținere
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD NU
168. Sirețeanu Mihail PSD NU
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Stan Ion PSD NU
171. Stanciu Anghel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion PD-L DA
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PD-L DA
179. Știucă Alecsandru PSD NU
180. Tănăsescu Tudor PSD NU
181. Tărniceru Petru PSD NU
182. Timar Liviu PSD NU
183. Timiș Ioan PNL DA
184. Todoran Pavel PSD NU
185. Toma Florentina Marilena PSD NU
186. Toma Horia-Victor PNL DA
187. Toró Tiberiu UDMR Abținere
188. Tudor Constantin PD-L DA
189. Tudor Marcu PRM DA
190. Turcan Raluca PD-L DA
191. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
192. Ujeniuc Dragoș PNL DA
193. Ungureanu Petre PD-L DA
194. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
195. Ursărescu Dorinel PNL DA
196. Vainer Aurel Minoritati DA
197. Varga Attila UDMR DA
198. Vasile Aurelia PSD NU
199. Vlădoiu Aurel PSD NU
200. Voicu Cătălin PSD NU
201. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
202. Voinea Florea PSD NU
203. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
204. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
205. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
206. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 februarie 2020, 4:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro