Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2008 > 12:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 iunie 2008, ora 12:58

Poziție pe
ordinea de zi:
51
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 67/2008 pentru modificarea Legii nr.26/1990 privind registrul comerțului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:207 73 28 16 43 15 11 14 7
- voturi pentru (DA):123 5 28 15 43 13 - 14 5
- voturi împotrivă (NU):72 64 - - - 1 7 - -
- abțineri:10 3 - 1 - 1 3 - 2
- nu au votat:2 1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andon Sergiu PC NU
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD NU
10. Ardelean Lia PC NU
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Băeșu George PSD NU
17. Băluț Lucian PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bentu Dumitru PSD NU
22. Bivolaru Ioan PSD NU
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
24. Bleotu Vasile PSD NU
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciuta Ștefan Minoritati DA
32. Burnei Ion PSD Abținere
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Butnaru Vasile PSD NU
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Chiper Gheorghe PSD NU
43. Chiș Filonaș PSD NU
44. Cindrea Ioan PSD NU
45. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
46. Ciontu Corneliu PC Abținere
47. Cliveti Minodora PSD NU
48. Codîrlă Liviu PD-L DA
49. Constantinescu Anca PD-L DA
50. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
51. Cristea Ioan PNL DA
52. Cutean Vasile Emilian PSD NU
53. Diaconescu Marin - DA
54. Diaconescu Renică PNL DA
55. Dobre Traian PNL DA
56. Dorneanu Valer PSD NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
60. Dumitrescu Liana Minoritati DA
61. Dumitrescu Zamfir - DA
62. Dumitriu Dragoș Petre PC NU
63. Dumitriu Mihai PSD NU
64. Dumitru Ion PSD NU
65. Dușa Mircea PSD DA
66. Duțu Stelian PD-L DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Faina Constantin PC NU
69. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Damian PC Abținere
72. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD NU
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Ghișe Ioan PNL DA
83. Grosaru Mircea Minoritati DA
84. Gubandru Aurel PSD NU
85. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
86. Hanganu Romeo Octavian - Abținere
87. Hellvig Eduard Raul PC -
88. Hogea Vlad Gabriel PC NU
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ignat Miron Minoritati DA
91. Ionescu Daniel PD-L DA
92. Iordache Florin PSD NU
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
94. Kerekes Károly UDMR DA
95. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
96. Kovacs Attila UDMR DA
97. Lakatos Petru UDMR DA
98. Lambrino Radu PD-L DA
99. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
100. Lificiu Petru PD-L DA
101. Macaleți Costică PSD NU
102. Magheru Paul PRM DA
103. Manolescu Oana Minoritati DA
104. Manta Pantelimon PNL DA
105. Marin Constantin PSD NU
106. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD NU
109. Mazăre Alexandru PSD NU
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
112. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
113. Merce Ilie PRM DA
114. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
115. Mihalache Sorin Dan PSD NU
116. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
117. Mircea Costache PRM DA
118. Mircovici Niculae Minoritati DA
119. Mironescu Laurențiu PD-L DA
120. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
121. Mitrea Manuela PSD NU
122. Mocanu Alexandru PD-L DA
123. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
124. Mohora Tudor PSD NU
125. Moisoiu Adrian PRM DA
126. Moldovan Emil Radu PSD NU
127. Momanu Corneliu PD-L DA
128. Movilă Petru PD-L DA
129. Munteanu Ioan PSD NU
130. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
131. Nassar Rodica PSD NU
132. Năstase Adrian PSD NU
133. Nechita Aurel PSD NU
134. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
135. Nistoran Dorin-Liviu - DA
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Oancea Viorel PD-L DA
138. Olteanu Bogdan PNL DA
139. Ovidenie Costel - DA
140. Pascu Bogdan PC Abținere
141. Pavelescu Aurelian - Abținere
142. Petrea Constantin PD-L DA
143. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
144. Plăiașu Gabriel PNL DA
145. Podgorean Radu PSD NU
146. Pop Claudiu Adrian PSD NU
147. Popeangă Petre PRM DA
148. Popescu Corneliu PD-L DA
149. Popescu Dan Ioan PC NU
150. Popescu Ionica Constanța PC NU
151. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
152. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
153. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
154. Pușcă Mircea Valer PNL DA
155. Puzdrea Dumitru PD-L DA
156. Rogin Marius PD-L DA
157. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
158. Rusu Liviu Alin PSD NU
159. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
160. Rușanu Dan Radu PNL DA
161. Sanda Victor PSD NU
162. Sandu Gabriel PD-L DA
163. Sandu-Capră Mihai PNL DA
164. Sasu Ion PSD Abținere
165. Săniuță Marian-Florian PSD DA
166. Sârb Gheorghe PD-L DA
167. Sârbu Marian PSD -
168. Sirețeanu Mihail PSD NU
169. Sóki Béla UDMR DA
170. Stan Ion PSD NU
171. Stanciu Anghel PSD NU
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Stănescu Alexandru-Octavi PSD NU
174. Stănescu Cristian PRM DA
175. Stoica Ion PD-L DA
176. Străchinaru Petre PD-L DA
177. Szekely Levente Csaba UDMR DA
178. Știrbeț Cornel PD-L DA
179. Știucă Alecsandru PSD NU
180. Tamás Sándor UDMR DA
181. Tănăsescu Tudor PSD NU
182. Tărniceru Petru PSD NU
183. Timar Liviu PSD NU
184. Timiș Ioan PNL DA
185. Todoran Pavel PSD NU
186. Toma Florentina Marilena PSD NU
187. Toma Horia-Victor PNL DA
188. Toró Tiberiu UDMR Abținere
189. Tudor Constantin PD-L DA
190. Tudor Marcu PRM DA
191. Turcan Raluca PD-L DA
192. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
193. Ujeniuc Dragoș PNL DA
194. Ungureanu Petre PD-L DA
195. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
196. Ursărescu Dorinel PNL DA
197. Vainer Aurel Minoritati DA
198. Varga Attila UDMR DA
199. Vasile Aurelia PSD NU
200. Vlădoiu Aurel PSD NU
201. Voicu Cătălin PSD NU
202. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
203. Voinea Florea PSD NU
204. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
205. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
206. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
207. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 28 ianuarie 2020, 7:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro