Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 110/2008 pentru modificarea Legii nr.128/1997 privind Satutul personalului didactic
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 76 37 19 57 17 12 15 9
- voturi pentru (DA):226 74 36 17 56 12 11 13 7
- voturi împotrivă (NU):8 - - 2 - 4 - 1 1
- abțineri:6 2 - - - 1 1 1 1
- nu au votat:2 - 1 - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL -
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM DA
13. Baban Ștefan PRM NU
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Butnaru Vasile PSD DA
39. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciontu Corneliu PC Abținere
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - Abținere
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PD-L DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
64. Dumitrescu Liana Minoritati DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
67. Dumitriu Mihai PSD Abținere
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Duțu Stelian PD-L DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Eserghep Gelil PRM DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
75. Firczak Gheorghe Minoritati DA
76. Fotopolos Sotiris Minoritati NU
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Ghișe Ioan PNL DA
86. Giurgiu Mircia - NU
87. Gonțea Ion PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
90. Hanganu Romeo Octavian - DA
91. Hellvig Eduard Raul PC DA
92. Hoban Ioan PNL DA
93. Hogea Vlad Gabriel PC DA
94. Hoinaru Marian PD-L DA
95. Hrebenciuc Viorel PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ifrim Mircea PRM DA
99. Igaș Traian Constantin PD-L DA
100. Ilie Cristian PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PD-L DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iriza Marius PRM DA
106. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
114. Lificiu Petru PD-L DA
115. Longher Ghervazen Minoritati DA
116. Luchian Ion PNL DA
117. Macaleți Costică PSD DA
118. Magheru Paul PRM DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Manta Pantelimon PNL DA
121. Marin Constantin PSD DA
122. Martin Eduard-Stelian PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR NU
125. Matei Cătălin Lucian PSD DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
130. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
131. Mătușa Tudor PRM DA
132. Meir Nati - DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
135. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
136. Mircea Costache PRM DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L -
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Mitrea Miron Tudor PSD DA
140. Mînzînă Ion PRM NU
141. Mocanu Alexandru PD-L DA
142. Mocanu Vasile PSD DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohora Tudor PSD DA
145. Moisoiu Adrian PRM DA
146. Moldovan Emil Radu PSD DA
147. Momanu Corneliu PD-L DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Movilă Petru PD-L DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năstase Adrian PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nedelcu Gabriela PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu - DA
160. Nițulescu Teodor PC DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PD-L DA
163. Oltean Ioan PD-L DA
164. Olteanu Bogdan PNL DA
165. Ovidenie Costel - DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pardău Dumitru PD-L DA
168. Pavelescu Aurelian - DA
169. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
170. Păun Nicolae Minoritati DA
171. Petrea Constantin PD-L DA
172. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
173. Plăiașu Gabriel PNL DA
174. Podgorean Radu PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL DA
177. Popa Nicolae PNL DA
178. Popescu Dan Ioan PC DA
179. Popescu Ionica Constanța PC DA
180. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
181. Preda Cezar-Florin PD-L DA
182. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
183. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
184. Pușcă Mircea Valer PNL DA
185. Puzdrea Dumitru PD-L DA
186. Radan Mihai Minoritati DA
187. Rădulescu Cristian PD-L DA
188. Rogin Marius PD-L DA
189. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
190. Rus Ioan Aurel PRM DA
191. Rusu Liviu Alin PSD DA
192. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
193. Sanda Victor PSD DA
194. Sandu Gabriel PD-L DA
195. Sandu-Capră Mihai PNL DA
196. Săniuță Marian-Florian PSD DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Marian PSD DA
199. Scutaru Adrian George PNL DA
200. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
201. Seres Dénes UDMR NU
202. Sirețeanu Mihail PSD DA
203. Sóki Béla UDMR DA
204. Soporan Vasile Filip PSD DA
205. Stan Ioan PSD DA
206. Stan Ion PSD DA
207. Stanciu Anghel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
210. Stănescu Cristian PRM DA
211. Stoica Ion PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Strungă Emil PNL DA
214. Szekely Levente Csaba UDMR DA
215. Știrbeț Cornel PD-L DA
216. Știucă Alecsandru PSD DA
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tămagă Constantin PSD DA
219. Tănăsescu Tudor PSD DA
220. Timar Liviu PSD DA
221. Timiș Ioan PNL DA
222. Todoran Pavel PSD DA
223. Toma Florentina Marilena PSD DA
224. Toma Horia-Victor PNL DA
225. Toró Tiberiu UDMR Abținere
226. Turcan Raluca PD-L DA
227. Țundrea Ioan PC DA
228. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
229. Ujeniuc Dragoș PNL DA
230. Ungureanu Petre PD-L DA
231. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
232. Ursărescu Dorinel PNL DA
233. Vainer Aurel Minoritati DA
234. Varga Attila UDMR DA
235. Vasile Aurelia PSD DA
236. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
237. Vlase Petru Gabriel PSD DA
238. Vlădoiu Aurel PSD DA
239. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
242. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 4:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro