Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:45 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:45

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
PL 244/2008 pentru aderearea României la Acordul european privind transportul internațional al mărfurilor periculoase pe căile navigabile interioare (ADN), adoptat la Geneva la 26 mai 2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:242 77 37 18 57 18 12 14 9
- voturi pentru (DA):238 77 37 15 57 18 11 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - 3 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC -
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băeșu George PSD DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
31. Brînzan Ovidiu PSD DA
32. Brînză William Gabriel PD-L DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
35. Burnei Ion PSD DA
36. Bușoi Diana Maria PD-L DA
37. Butnaru Vasile PSD DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciontu Corneliu PC DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PD-L DA
54. Constantinescu Anca PD-L DA
55. Constantinescu Viorel PD-L DA
56. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
57. Cristea Ioan PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin - DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM Abținere
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Eserghep Gelil PRM DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati DA
78. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Fuia Stelian PD-L DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM DA
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD DA
86. Georgescu Filip PSD DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurgiu Mircia - DA
89. Gonțea Ion PD-L DA
90. Grosaru Mircea Minoritati DA
91. Hanganu Romeo Octavian - DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hogea Vlad Gabriel PC DA
95. Hoinaru Marian PD-L DA
96. Hrebenciuc Viorel PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ifrim Mircea PRM DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Ilie Cristian PD-L DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PD-L DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
106. Iriza Marius PRM DA
107. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Kelemen Hunor UDMR DA
110. Kerekes Károly UDMR DA
111. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
112. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
115. Lificiu Petru PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD DA
119. Magheru Paul PRM DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Manta Pantelimon PNL DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Matei Cătălin Lucian PSD DA
127. Mazăre Alexandru PSD DA
128. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
129. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
132. Mătușa Tudor PRM DA
133. Meir Nati - DA
134. Merce Ilie PRM DA
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
137. Mircea Costache PRM Abținere
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Mitrea Miron Tudor PSD DA
141. Mînzînă Ion PRM DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocioalcă Ion PSD DA
144. Mohora Tudor PSD DA
145. Moisoiu Adrian PRM Abținere
146. Moldovan Emil Radu PSD DA
147. Momanu Corneliu PD-L DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Movilă Petru PD-L DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năstase Adrian PSD DA
154. Nechita Aurel PSD DA
155. Nedelcu Gabriela PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu - DA
160. Nițulescu Teodor PC DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PD-L DA
163. Oltean Ioan PD-L DA
164. Olteanu Bogdan PNL DA
165. Ovidenie Costel - DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pardău Dumitru PD-L DA
168. Pavelescu Aurelian - DA
169. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
170. Păun Nicolae Minoritati DA
171. Petrea Constantin PD-L DA
172. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
173. Plăiașu Gabriel PNL DA
174. Podgorean Radu PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL DA
177. Popa Nicolae PNL DA
178. Popescu Corneliu PD-L DA
179. Popescu Dan Ioan PC DA
180. Popescu Ionica Constanța PC DA
181. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
182. Preda Cezar-Florin PD-L DA
183. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
184. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
185. Pușcă Mircea Valer PNL DA
186. Puzdrea Dumitru PD-L DA
187. Radan Mihai Minoritati DA
188. Rădulescu Cristian PD-L DA
189. Rogin Marius PD-L DA
190. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
191. Rus Ioan Aurel PRM DA
192. Rusu Liviu Alin PSD DA
193. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
194. Sanda Victor PSD DA
195. Sandu Gabriel PD-L DA
196. Sandu-Capră Mihai PNL DA
197. Săniuță Marian-Florian PSD DA
198. Sârb Gheorghe PD-L DA
199. Sârbu Marian PSD DA
200. Scutaru Adrian George PNL DA
201. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sirețeanu Mihail PSD DA
204. Sóki Béla UDMR DA
205. Soporan Vasile Filip PSD DA
206. Stan Ion PSD DA
207. Stanciu Anghel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
210. Stănescu Cristian PRM DA
211. Stoica Ion PD-L DA
212. Străchinaru Petre PD-L DA
213. Strungă Emil PNL DA
214. Szekely Levente Csaba UDMR DA
215. Știrbeț Cornel PD-L DA
216. Știucă Alecsandru PSD DA
217. Tabără Valeriu PD-L DA
218. Tămagă Constantin PSD DA
219. Tănăsescu Tudor PSD DA
220. Tărniceru Petru PSD DA
221. Timar Liviu PSD DA
222. Timiș Ioan PNL DA
223. Todoran Pavel PSD DA
224. Toma Florentina Marilena PSD DA
225. Toma Horia-Victor PNL DA
226. Toró Tiberiu UDMR DA
227. Turcan Raluca PD-L DA
228. Țundrea Ioan PC DA
229. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
230. Ujeniuc Dragoș PNL DA
231. Ungureanu Petre PD-L DA
232. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
233. Ursărescu Dorinel PNL DA
234. Vainer Aurel Minoritati DA
235. Varga Attila UDMR DA
236. Vasile Aurelia PSD DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
241. Voinea Florea PSD DA
242. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 13:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro