Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2008 > 12:51 Versiunea pentru printare
Marți, 24 iunie 2008, ora 12:51

Poziție pe
ordinea de zi:
26
Subiect vot: Vot final
PL 843/2007 pentru modificarea Legii nr.95/2006 privind reforma sanitară, art. 218, alin (2)
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:247 79 36 18 59 18 12 16 9
- voturi pentru (DA):190 76 3 17 56 10 10 10 8
- voturi împotrivă (NU):48 - 33 - 2 6 - 6 1
- abțineri:6 3 - 1 - 2 - - -
- nu au votat:3 - - - 1 - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati NU
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PD-L DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR NU
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Avram Dumitru PRM DA
14. Baban Ștefan PRM DA
15. Barbu Gheorghe PD-L DA
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
17. Bădălău Niculae PSD Abținere
18. Băeșu George PSD DA
19. Băluț Lucian PSD DA
20. Bărbulețiu Tiberiu PNL NU
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
29. Bónis István UDMR NU
30. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
31. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Brînză William Gabriel PD-L DA
34. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
35. Buda Daniel PD-L -
36. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
37. Burnei Ion PSD DA
38. Bușoi Diana Maria PD-L DA
39. Butnaru Vasile PSD DA
40. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Canacheu Costică PD-L DA
43. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
44. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
45. Călian Petru PD-L DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Câmpanu Liviu PNL NU
48. Chiper Gheorghe PSD DA
49. Chiș Filonaș PSD DA
50. Cindrea Ioan PSD DA
51. Ciontu Corneliu PC DA
52. Ciopraga Mircea PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PD-L DA
56. Constantinescu Anca PD-L DA
57. Constantinescu Viorel PD-L DA
58. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
59. Cristea Ioan PNL NU
60. Cutean Vasile Emilian PSD DA
61. Diaconescu Marin - DA
62. Dobre Traian PNL NU
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Gheorghe PNL NU
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Liana Minoritati DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Eserghep Gelil PRM DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati DA
79. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
80. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
81. Fuia Stelian PD-L DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL NU
86. Găleteanu Monalisa PSD DA
87. Georgescu Filip PSD DA
88. Ghișe Ioan PNL NU
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Gonțea Ion PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati NU
92. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
93. Hanganu Romeo Octavian - DA
94. Hellvig Eduard Raul PC -
95. Hogea Vlad Gabriel PC DA
96. Hoinaru Marian PD-L DA
97. Hrebenciuc Viorel PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati NU
100. Ifrim Mircea PRM DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ilie Cristian PD-L DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Ionescu Daniel PD-L DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
107. Iriza Marius PRM DA
108. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
109. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Kerekes Károly UDMR Abținere
112. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
113. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
114. Lakatos Petru UDMR NU
115. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
116. Lificiu Petru PD-L DA
117. Liga Dănuț PD-L DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Luchian Ion PNL NU
120. Macaleți Costică PSD DA
121. Magheru Paul PRM DA
122. Manolescu Oana Minoritati DA
123. Manta Pantelimon PNL NU
124. Marin Constantin PSD DA
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Máté András-Levente UDMR DA
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Meir Nati - DA
135. Merce Ilie PRM DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Mihalache Sorin Dan PSD DA
138. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mircovici Niculae Minoritati NU
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Mitrea Miron Tudor PSD DA
144. Mînzînă Ion PRM DA
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Mohora Tudor PSD DA
149. Moisoiu Adrian PRM DA
150. Moldovan Emil Radu PSD DA
151. Momanu Corneliu PD-L DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
153. Movilă Petru PD-L DA
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD Abținere
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năstase Adrian PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Nedelcu Gabriela PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Nistoran Dorin-Liviu - NU
164. Nițulescu Teodor PC DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel PD-L DA
167. Oltean Ioan PD-L DA
168. Olteanu Bogdan PNL NU
169. Ovidenie Costel - DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pardău Dumitru PD-L DA
172. Pavelescu Aurelian - DA
173. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
174. Păun Nicolae Minoritati DA
175. Petrea Constantin PD-L DA
176. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
177. Plăiașu Gabriel PNL NU
178. Podgorean Radu PSD DA
179. Pop Claudiu Adrian PSD DA
180. Popa Cornel PNL NU
181. Popa Nicolae PNL NU
182. Popescu Corneliu PD-L DA
183. Popescu Dan Ioan PC DA
184. Popescu Ionica Constanța PC -
185. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
186. Preda Cezar-Florin PD-L DA
187. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
188. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
189. Pușcă Mircea Valer PNL NU
190. Puzdrea Dumitru PD-L DA
191. Radan Mihai Minoritati DA
192. Rădulescu Cristian PD-L DA
193. Rogin Marius PD-L DA
194. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
195. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
196. Rusu Liviu Alin PSD DA
197. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
198. Sandu Gabriel PD-L DA
199. Sandu-Capră Mihai PNL DA
200. Sasu Ion PSD DA
201. Săniuță Marian-Florian PSD DA
202. Sârb Gheorghe PD-L DA
203. Sârbu Marian PSD DA
204. Scutaru Adrian George PNL NU
205. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
206. Seres Dénes UDMR Abținere
207. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
208. Sóki Béla UDMR NU
209. Soporan Vasile Filip PSD DA
210. Stan Ion PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
213. Stănescu Cristian PRM DA
214. Stoica Ion PD-L DA
215. Străchinaru Petre PD-L NU
216. Strungă Emil PNL NU
217. Szekely Levente Csaba UDMR NU
218. Știrbeț Cornel PD-L DA
219. Știucă Alecsandru PSD DA
220. Tabără Valeriu PD-L NU
221. Tămagă Constantin PSD DA
222. Tănăsescu Tudor PSD DA
223. Tărniceru Petru PSD DA
224. Timar Liviu PSD DA
225. Timiș Ioan PNL NU
226. Todoran Pavel PSD DA
227. Toma Florentina Marilena PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL NU
229. Toró Tiberiu UDMR DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PD-L DA
232. Țundrea Ioan PC DA
233. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
234. Ujeniuc Dragoș PNL NU
235. Ungureanu Petre PD-L DA
236. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
237. Ursărescu Dorinel PNL NU
238. Vainer Aurel Minoritati DA
239. Varga Attila UDMR DA
240. Vasile Aurelia PSD DA
241. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
242. Vlădoiu Aurel PSD DA
243. Voicu Cătălin PSD DA
244. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
245. Voinea Florea PSD DA
246. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
247. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 4:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro