Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2008 > 13:07 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2008, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
PL 242/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.46/2008 pentru modificarea art.33 din Legea nr.303/2004 privind statutul judecătorilor și procurorilor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:240 68 44 18 58 16 11 16 9
- voturi pentru (DA):165 66 44 4 5 14 11 15 6
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 1 - - -
- abțineri:71 2 - 14 52 - - 1 2
- nu au votat:2 - - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L Abținere
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L Abținere
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andreica Romică PD-L Abținere
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
10. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Avram Dumitru PRM Abținere
13. Baban Ștefan PRM Abținere
14. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băeșu George PSD DA
17. Băluț Lucian PSD DA
18. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
19. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bentu Dumitru PSD DA
22. Bivolaru Ioan PSD DA
23. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
30. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
31. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L Abținere
35. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
36. Butnaru Vasile PSD DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Canacheu Costică PD-L Abținere
41. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PD-L Abținere
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciopraga Mircea PNL DA
50. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
51. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Constantinescu Anca PD-L Abținere
54. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
55. Cristea Ioan PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PNL DA
59. Dobre Traian PNL DA
60. Dorneanu Valer PSD DA
61. Dragomir Dumitru - DA
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Ehling Elena PD-L Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
78. Fuia Stelian PD-L Abținere
79. Furo Iuliu Ioan PRM DA
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Ghișe Ioan PNL DA
85. Giurgiu Mircia - DA
86. Glăvan Ștefan PC DA
87. Godja Petru PSD DA
88. Grigore Dan PC DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - Abținere
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hellvig Eduard Raul PC DA
93. Hoban Ioan PNL DA
94. Hoinaru Marian PD-L Abținere
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
98. Ignat Miron Minoritati Abținere
99. Ilie Cristian PD-L Abținere
100. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
101. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
102. Iriza Marius PRM Abținere
103. Iustian Mircea Teodor PD-L Abținere
104. Jipa Florina Ruxandra PRM Abținere
105. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
106. Kelemen Hunor UDMR DA
107. Kerekes Károly UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
112. Lificiu Petru PD-L Abținere
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Macaleți Costică PSD DA
116. Magheru Paul PRM Abținere
117. Manolescu Oana Minoritati DA
118. Manta Pantelimon PNL DA
119. Marin Constantin PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Máté András-Levente UDMR DA
123. Mazăre Alexandru PSD DA
124. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
125. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
126. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
127. Mătușa Tudor PRM Abținere
128. Merce Ilie PRM DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Micle Ioan Radu PNL DA
131. Micula Cătălin PNL DA
132. Mihalache Sorin Dan PSD DA
133. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
134. Mircea Costache PC DA
135. Mircovici Niculae Minoritati DA
136. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
138. Mînzînă Ion PC DA
139. Mocanu Vasile PSD DA
140. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
141. Moisoiu Adrian PRM Abținere
142. Moldovan Emil Radu PSD DA
143. Momanu Corneliu PD-L Abținere
144. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
145. Movilă Petru PD-L Abținere
146. Munteanu Ioan PSD DA
147. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
148. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Nechita Aurel PSD DA
151. Nedelcu Gabriela PSD DA
152. Nica Dan PSD DA
153. Nicolae Alexandri PNL DA
154. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
155. Oltean Ioan PD-L Abținere
156. Olteanu Bogdan PNL DA
157. Oprea Gabriel PSD DA
158. Ovidenie Costel - DA
159. Pardău Dumitru PD-L Abținere
160. Pavelescu Aurelian - -
161. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
162. Păun Nicolae Minoritati DA
163. Petrea Constantin PD-L Abținere
164. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
165. Plăiașu Gabriel PNL DA
166. Podgorean Radu PSD DA
167. Ponta Victor-Viorel PSD DA
168. Popa Cornel PNL DA
169. Popa Nicolae PNL DA
170. Popeangă Petre PRM DA
171. Popescu Corneliu PD-L Abținere
172. Popp Cosmin Gabriel PD-L Abținere
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PC DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM Abținere
176. Pușcaș Vasile PSD Abținere
177. Pușcă Mircea Valer PNL DA
178. Puzdrea Dumitru PD-L NU
179. Radan Mihai Minoritati DA
180. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
181. Rogin Marius PD-L Abținere
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
183. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
184. Rusu Liviu Alin PSD DA
185. Rusu Valentin PD-L DA
186. Sanda Victor PSD DA
187. Sandu Gabriel PD-L Abținere
188. Sandu-Capră Mihai PNL DA
189. Sasu Ion PSD DA
190. Săniuță Marian-Florian PSD DA
191. Săpunaru Nini PNL DA
192. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
193. Scutaru Adrian George PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
199. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
200. Stănescu Cristian PRM Abținere
201. Stoica Ion PD-L Abținere
202. Străchinaru Petre PD-L Abținere
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
206. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
207. Știreanu Octavian PSD DA
208. Știucă Alecsandru PSD DA
209. Tabără Valeriu PD-L Abținere
210. Tănăsescu Tudor PSD DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Teodorescu George Alin PSD DA
213. Timar Liviu PSD DA
214. Timiș Ioan PNL DA
215. Toma Florentina Marilena PSD DA
216. Toma Horia-Victor PNL DA
217. Toró Tiberiu UDMR -
218. Tudor Constantin PD-L Abținere
219. Tudor Marcu PRM Abținere
220. Turc Ioan PNL DA
221. Turcan Raluca PD-L Abținere
222. Țundrea Ioan PC DA
223. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
224. Ujeniuc Dragoș PNL DA
225. Ungureanu Petre PD-L Abținere
226. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
227. Uricec Eugen Constantin PD-L Abținere
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
231. Vasile Aurelia PSD DA
232. Vladu Iulian PD-L DA
233. Vlase Petru Gabriel PSD DA
234. Voicu Cătălin PSD DA
235. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
236. Voinea Florea PSD DA
237. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
239. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 26 ianuarie 2020, 7:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro