Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2006 > 10:03 Versiunea pentru printare
Joi, 2 martie 2006, ora 10:03

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Termen întocmire raport: 09.02.2006
PL 447/2005 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 58/2005 pentru modificarea Legii nr. 301/2004 - Codul penal și a Legii nr. 294/2004 privind executarea pedepselor și a măsurilor dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:89 19 23 8 15 12 2 5 5
- voturi pentru (DA):58 4 18 7 10 8 2 5 4
- voturi împotrivă (NU):9 8 1 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:21 6 4 1 5 4 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL NU
2. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
3. Asztalos Ferenc UDMR DA
4. Baban Ștefan PRM DA
5. Bara Nicolae PD-L -
6. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
7. Băeșu George PSD NU
8. Bănicioiu Nicolae PSD NU
9. Bentu Dumitru PSD NU
10. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
11. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
12. Bónis István UDMR DA
13. Buciu Angela PRM DA
14. Buda Daniel PD-L -
15. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD Abținere
16. Buzea Cristian Valeriu PRM -
17. Călin Ion PSD -
18. Chiș Filonaș PSD -
19. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
20. Ciontu Corneliu - DA
21. Crăciunescu Grigore PNL DA
22. Dan Iosif PSD -
23. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
24. Duțu Stelian PD-L -
25. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
26. Furo Iuliu Ioan PRM DA
27. Gabor Gheorghe PNL DA
28. Gerea Andrei Dominic PNL -
29. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
30. Godja Petru PSD -
31. Grosaru Mircea Minoritati DA
32. Hoban Ioan PNL DA
33. Igaș Traian Constantin PD-L DA
34. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
35. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
36. Kerekes Károly UDMR DA
37. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
38. Kovacs Attila UDMR DA
39. Lakatos Petru UDMR DA
40. Manta Pantelimon PC DA
41. Marin Constantin PSD DA
42. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
43. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
44. Meir Nati - DA
45. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
46. Mircovici Niculae Minoritati DA
47. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL -
48. Mocanu Alexandru PD-L -
49. Mocănescu Coloros Dan Constantin - -
50. Moisoiu Adrian PRM DA
51. Momanu Corneliu PNL DA
52. Nosa Iuliu PSD DA
53. Olarean Aurel PD-L DA
54. Ovidenie Costel - DA
55. Pavelescu Aurelian - DA
56. Ponta Victor-Viorel PSD NU
57. Popa Daniela PC DA
58. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
59. Preda Ion PNL DA
60. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
61. Pușcă Mircea Valer PNL DA
62. Radan Mihai Minoritati DA
63. Rogin Marius PD-L DA
64. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
65. Rus Ioan Aurel PRM DA
66. Sasu Ion PSD DA
67. Săniuță Marian-Florian PSD -
68. Săpunaru Nini PNL -
69. Scutaru Adrian George PNL -
70. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
71. Severin Adrian PSD NU
72. Sóki Béla UDMR -
73. Szekely Levente Csaba UDMR DA
74. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
75. Tamás Sándor UDMR -
76. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
77. Toma Horia-Victor PNL DA
78. Toró Tiberiu UDMR -
79. Turcan Raluca PNL DA
80. Ungureanu Petre PNL DA
81. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
82. Vainer Aurel Minoritati DA
83. Vlase Petru Gabriel PSD NU
84. Vlădoiu Aurel PSD DA
85. Voicu Cătălin PSD -
86. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
87. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
88. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
89. Zegrean Augustin PD-L -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 8 decembrie 2019, 18:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro