Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:56 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:56

Subiect vot: Vot final
PL 492/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.42/2008 privind înființarea, organizarea și funcționarea Oficiului Național al Produselor Tradiționale și Ecologice Românești
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:193 72 27 12 43 15 5 13 6
- voturi pentru (DA):145 71 27 11 - 15 4 13 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:45 1 - 1 40 - 1 - 2
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L Abținere
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L Abținere
36. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L Abținere
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L Abținere
62. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Giurgiu Mircia - Abținere
69. Grigore Dan PC DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L Abținere
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
81. Ionescu Daniel PD-L Abținere
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
84. Iriza Marius PRM DA
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L Abținere
92. Liga Dănuț PD-L Abținere
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
105. Mătușa Tudor PRM DA
106. Merce Ilie PRM DA
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L Abținere
122. Munteanu Ioan PSD Abținere
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năstase Adrian PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L Abținere
134. Ovidenie Costel - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L -
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Ponta Victor-Viorel PSD DA
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Daniela PC DA
141. Popa Nicolae PNL DA
142. Popescu Corneliu PD-L Abținere
143. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
144. Pupeză Viorel PC DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
149. Rogin Marius PD-L Abținere
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
151. Rusu Liviu Alin PSD DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L Abținere
154. Săniuță Marian-Florian PSD DA
155. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Seres Dénes UDMR DA
158. Sóki Béla UDMR DA
159. Soporan Vasile Filip PSD DA
160. Stan Ioan PSD DA
161. Stanciu Anghel PSD DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
164. Stoica Ion PD-L Abținere
165. Străchinaru Petre PD-L Abținere
166. Strungă Emil PNL DA
167. Șandru Marcela Lavinia - DA
168. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
169. Știucă Alecsandru PSD DA
170. Tabără Valeriu PD-L Abținere
171. Tămagă Constantin PSD DA
172. Tănăsescu Tudor PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR DA
176. Tudor Marcu PRM DA
177. Turc Ioan PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L Abținere
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
185. Vasile Aurelia PSD DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
187. Vladu Iulian PD-L Abținere
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voinea Florea PSD DA
191. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
192. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro