Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2006 > 10:24 Versiunea pentru printare
Joi, 2 martie 2006, ora 10:24

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Art. 26 alin. 2 (amendament admis de comisie)
PL 11/2006 Proiect de lege pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 152/2005 privind prevenirea și controlul integrat al poluării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:146 32 41 16 23 14 11 5 4
- voturi pentru (DA):142 29 41 15 23 14 11 5 4
- voturi împotrivă (NU):2 1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 2 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Almăjanu Marin PNL DA
3. Almășan Liviu PC DA
4. Amet Aledin Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PD-L DA
6. Andon Sergiu PC DA
7. Andreica Romică PNL DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Asztalos Ferenc UDMR DA
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bara Nicolae PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
18. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
19. Bónis István UDMR DA
20. Brînză William Gabriel PD-L DA
21. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
22. Buciu Angela PRM DA
23. Buda Daniel PD-L DA
24. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
25. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
26. Calimente Mihăiță PNL DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
30. Ciontu Corneliu - DA
31. Ciopraga Mircea PNL DA
32. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
33. Constantinescu Viorel PSD DA
34. Crăciunescu Grigore PNL DA
35. Crețu Gabriela PSD DA
36. Diaconescu Marin PSD DA
37. Dragomir Gheorghe PNL DA
38. Dumitrescu Zamfir PSD DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
40. Dușa Mircea PSD DA
41. Faina Constantin PC DA
42. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
43. Fenechiu Relu PNL DA
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM DA
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Găleteanu Monalisa PSD DA
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
50. Ghișe Ioan PNL DA
51. Grosaru Mircea Minoritati DA
52. Hanganu Romeo Octavian PC DA
53. Hellvig Eduard Raul PC DA
54. Hoban Ioan PNL DA
55. Hoinaru Marian PNL DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Igaș Traian Constantin PD-L DA
58. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
59. Iriza Marius PRM DA
60. Iustian Mircea Teodor PNL DA
61. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
62. Kerekes Károly UDMR DA
63. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
64. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
65. Kovacs Attila UDMR DA
66. Lambrino Radu PD-L DA
67. Manta Pantelimon PC DA
68. Marin Constantin PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Matei Cătălin Lucian PSD DA
72. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
75. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
76. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
77. Mircea Costache PRM DA
78. Mironescu Laurențiu PD-L DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
80. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
81. Mînzînă Ion PRM DA
82. Mocanu Alexandru PD-L DA
83. Mocanu Vasile PSD DA
84. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
85. Moisoiu Adrian PRM DA
86. Momanu Corneliu PNL DA
87. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
88. Movilă Petru PD-L DA
89. Munteanu Ioan PSD DA
90. Nassar Rodica PSD DA
91. Nedelcu Gabriela PSD DA
92. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olarean Aurel PD-L DA
95. Ovidenie Costel - DA
96. Pardău Dumitru PNL DA
97. Pascu Bogdan PC DA
98. Pavelescu Aurelian - DA
99. Paveliu Marian Sorin PNL DA
100. Petrea Constantin PD-L DA
101. Plumb Rovana PSD DA
102. Ponta Victor-Viorel PSD DA
103. Popa Cornel PNL DA
104. Popa Daniela PC DA
105. Popescu Ionica Constanța PC DA
106. Preda Cezar-Florin PD-L DA
107. Preda Ion PNL DA
108. Pruteanu Vasile PNL DA
109. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
110. Pupeză Viorel PSD DA
111. Pușcă Mircea Valer PNL DA
112. Radan Mihai Minoritati DA
113. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
114. Rus Ioan Aurel PRM NU
115. Sandu Gabriel PNL DA
116. Sasu Ion PSD DA
117. Săpunaru Nini PNL DA
118. Sârbu Marian PSD DA
119. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
122. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
123. Sóki Béla UDMR DA
124. Străchinaru Petre PD-L DA
125. Strungă Emil PNL DA
126. Szekely Levente Csaba UDMR DA
127. Știrbeț Cornel PNL DA
128. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
129. Tabără Valeriu PD-L DA
130. Tamás Sándor UDMR DA
131. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
132. Timar Liviu PSD DA
133. Toma Horia-Victor PNL DA
134. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
135. Ujeniuc Dragoș PNL DA
136. Ungureanu Petre PNL DA
137. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
138. Ursărescu Dorinel PNL DA
139. Vainer Aurel Minoritati DA
140. Vasile Aurelia PSD DA
141. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
142. Vlădoiu Aurel PSD DA
143. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
144. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
145. Zegrean Augustin PD-L DA
146. Zgonea Valeriu Ștefan PSD Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro