Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:03 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:03

Subiect vot: Vot final
PL 205/2008 Lege privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.6/2008 pentru modificarea și completarea Legii recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989 nr.341/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 72 29 11 43 14 6 13 6
- voturi pentru (DA):188 72 29 10 42 13 6 10 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:6 - - 1 1 1 - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM Abținere
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR Abținere
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînză William Gabriel PD-L DA
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L DA
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
31. Bușoi Diana Maria PD-L DA
32. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
33. Canacheu Costică PD-L DA
34. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Câmpanu Liviu PNL DA
37. Chiper Gheorghe PSD DA
38. Cindrea Ioan PSD DA
39. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
40. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
41. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
42. Constantinescu Anca PD-L DA
43. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
44. Cristea Ioan PNL DA
45. Cutean Vasile Emilian PSD DA
46. Dragomir Gheorghe PNL DA
47. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
48. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
49. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
50. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
51. Dumitriu Mihai PSD DA
52. Dușa Mircea PSD DA
53. Duțu Stelian PD-L DA
54. Ehling Elena PSD DA
55. Erdei Dolóczki István UDMR DA
56. Faina Constantin PNL DA
57. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
58. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
59. Fuia Stelian PD-L DA
60. Furo Iuliu Ioan PRM DA
61. Gabor Gheorghe PNL DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
64. Găleteanu Monalisa PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic PNL DA
66. Ghișe Ioan PNL DA
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Ilie Cristian PD-L DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
89. Lakatos Petru UDMR DA
90. Lambrino Radu PD-L DA
91. Liga Dănuț PD-L DA
92. Macaleți Costică PSD DA
93. Magheru Paul PRM DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marin Constantin PSD DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Mazăre Alexandru PSD DA
101. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
102. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
103. Mătușa Tudor PRM DA
104. Merce Ilie PRM DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mircovici Niculae Minoritati Abținere
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu - DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel PD-L Abținere
132. Ovidenie Costel - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L DA
147. Rogin Marius PD-L DA
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
149. Rusu Liviu Alin PSD DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L DA
152. Sanda Victor PSD DA
153. Săniuță Marian-Florian PSD DA
154. Săpunaru Nini PNL DA
155. Sârb Gheorghe PD-L DA
156. Scutaru Adrian George PNL DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stanciu Anghel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stoica Ion PD-L DA
164. Străchinaru Petre PD-L DA
165. Strungă Emil PNL DA
166. Șandru Marcela Lavinia - DA
167. Știrbeț Cornel PD-L DA
168. Știucă Alecsandru PSD DA
169. Tabără Valeriu PD-L DA
170. Tămagă Constantin PSD DA
171. Tănăsescu Tudor PSD DA
172. Tărniceru Petru PSD DA
173. Timar Liviu PSD DA
174. Todoran Pavel PSD DA
175. Toma Florentina Marilena PSD DA
176. Toró Tiberiu UDMR DA
177. Tudor Marcu PRM DA
178. Turc Ioan PNL DA
179. Țundrea Ioan PC DA
180. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
181. Ujeniuc Dragoș PNL DA
182. Ungureanu Petre PD-L DA
183. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
184. Vainer Aurel Minoritati DA
185. Varga Attila UDMR DA
186. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
187. Vasile Aurelia PSD DA
188. Vladu Iulian PD-L DA
189. Vlase Petru Gabriel PSD DA
190. Vlădoiu Aurel PSD DA
191. Voicu Cătălin PSD DA
192. Voinea Florea PSD DA
193. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro