Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:07 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:07

Subiect vot: Vot final
PL 231/2008 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.11/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2004 privind asigurarea continuității asistenței medicale primare prin centrele de permanență
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 75 28 11 45 15 6 11 6
- voturi pentru (DA):150 74 28 11 1 15 6 11 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 2 - - - -
- abțineri:41 - - - 39 - - - 2
- nu au votat:4 1 - - 3 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L Abținere
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
33. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L Abținere
36. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
45. Ciopraga Mircea PNL DA
46. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
47. Constantinescu Anca PD-L Abținere
48. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Dușa Mircea PSD DA
58. Duțu Stelian PD-L NU
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L Abținere
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Giurgiu Mircia - Abținere
72. Grigore Dan PC DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L Abținere
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
83. Ionescu Daniel PD-L Abținere
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
86. Iriza Marius PRM DA
87. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
88. Kelemen Hunor UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L Abținere
93. Liga Dănuț PD-L Abținere
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD -
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
113. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
114. Mitrea Manuela PSD DA
115. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
116. Mocanu Vasile PSD DA
117. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
118. Mohora Tudor PSD DA
119. Moisoiu Adrian PRM DA
120. Moldovan Emil Radu PSD DA
121. Momanu Corneliu PD-L Abținere
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
124. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Nechita Aurel PSD DA
127. Nedelcu Gabriela PSD DA
128. Nica Dan PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L -
137. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
138. Podgorean Radu PSD DA
139. Ponta Victor-Viorel PSD DA
140. Popa Cornel PNL DA
141. Popa Daniela PC DA
142. Popa Nicolae PNL DA
143. Popescu Corneliu PD-L Abținere
144. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
145. Pupeză Viorel PC DA
146. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
147. Pușcă Mircea Valer PNL DA
148. Radan Mihai Minoritati DA
149. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
150. Rogin Marius PD-L Abținere
151. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
152. Rusu Liviu Alin PSD DA
153. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
154. Rusu Valentin PD-L Abținere
155. Sanda Victor PSD DA
156. Săniuță Marian-Florian PSD DA
157. Săpunaru Nini PNL DA
158. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
159. Scutaru Adrian George PNL DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sóki Béla UDMR DA
162. Soporan Vasile Filip PSD DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stanciu Anghel PSD DA
165. Stativă Irinel Ioan PSD DA
166. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
167. Stoica Ion PD-L Abținere
168. Străchinaru Petre PD-L Abținere
169. Strungă Emil PNL DA
170. Șandru Marcela Lavinia - DA
171. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
172. Știucă Alecsandru PSD DA
173. Tabără Valeriu PD-L Abținere
174. Tămagă Constantin PSD DA
175. Tănăsescu Tudor PSD DA
176. Tărniceru Petru PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Todoran Pavel PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toró Tiberiu UDMR DA
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Turc Ioan PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ungureanu Petre PD-L Abținere
186. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L -
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 30 mai 2020, 23:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro