Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:10 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:10

Subiect vot: Vot final
PL 871/2007 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:197 76 29 11 41 15 6 13 6
- voturi pentru (DA):148 72 29 11 1 14 6 11 4
- voturi împotrivă (NU):44 1 - - 40 - - 1 2
- abțineri:3 3 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD Abținere
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L NU
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L NU
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L NU
35. Butnaru Vasile PSD DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L NU
38. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
47. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
48. Constantinescu Anca PD-L NU
49. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
50. Cristea Ioan PNL DA
51. Cutean Vasile Emilian PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
54. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
55. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
56. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
57. Dumitriu Mihai PSD DA
58. Dușa Mircea PSD DA
59. Ehling Elena PSD DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Faina Constantin PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati DA
63. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
64. Fuia Stelian PD-L NU
65. Furo Iuliu Ioan PRM DA
66. Gabor Gheorghe PNL DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
69. Găleteanu Monalisa PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Ghișe Ioan PNL DA
72. Giurgiu Mircia - NU
73. Grigore Dan PC DA
74. Grosaru Mircea Minoritati DA
75. Gubandru Aurel PSD DA
76. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
77. Hoban Ioan PNL DA
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Ifrim Mircea PRM DA
80. Ignat Miron Minoritati NU
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PD-L NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kelemen Hunor UDMR DA
90. Kerekes Károly UDMR DA
91. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
92. Lakatos Petru UDMR DA
93. Lambrino Radu PD-L NU
94. Liga Dănuț PD-L NU
95. Macaleți Costică PSD DA
96. Magheru Paul PRM DA
97. Manolescu Oana Minoritati DA
98. Manta Pantelimon PNL DA
99. Marin Constantin PSD Abținere
100. Martin Eduard-Stelian PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Matei Cătălin Lucian PSD DA
104. Mazăre Alexandru PSD DA
105. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
106. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
107. Mătușa Tudor PRM DA
108. Merce Ilie PRM DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L NU
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mocanu Alexandru PD-L NU
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
119. Mohora Tudor PSD DA
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu PD-L NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Nechita Aurel PSD DA
128. Nedelcu Gabriela PSD DA
129. Nicolicea Eugen PSD DA
130. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
131. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
132. Nistoran Dorin-Liviu - DA
133. Oancea Viorel PD-L NU
134. Ovidenie Costel - DA
135. Păun Nicolae Minoritati DA
136. Petrea Constantin PD-L NU
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Ponta Victor-Viorel PSD DA
139. Popa Cornel PNL DA
140. Popa Daniela PC DA
141. Popa Nicolae PNL DA
142. Popescu Corneliu PD-L DA
143. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
144. Pupeză Viorel PC DA
145. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Rădulescu Cristian PD-L NU
149. Rogin Marius PD-L NU
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
151. Rusu Liviu Alin PSD DA
152. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L NU
154. Sanda Victor PSD DA
155. Săniuță Marian-Florian PSD DA
156. Săpunaru Nini PNL DA
157. Sârb Gheorghe PD-L NU
158. Scutaru Adrian George PNL DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stanciu Anghel PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stoica Ion PD-L NU
167. Străchinaru Petre PD-L NU
168. Strungă Emil PNL DA
169. Șandru Marcela Lavinia - DA
170. Știrbeț Cornel PD-L NU
171. Știucă Alecsandru PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L NU
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tănăsescu Tudor PSD DA
175. Tărniceru Petru PSD DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toró Tiberiu UDMR -
180. Tudor Marcu PRM DA
181. Turc Ioan PNL DA
182. Țundrea Ioan PC DA
183. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
184. Ujeniuc Dragoș PNL DA
185. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
186. Vainer Aurel Minoritati DA
187. Varga Attila UDMR DA
188. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
189. Vasile Aurelia PSD DA
190. Vladu Iulian PD-L NU
191. Vlase Petru Gabriel PSD DA
192. Vlădoiu Aurel PSD DA
193. Voicu Cătălin PSD DA
194. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
195. Voinea Florea PSD DA
196. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro