Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:12 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:12

Subiect vot: Vot final
PL 710/2007 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.32/2007 privind reglementarea unor aspecte legate de lucrările de modernizare a sectoarelor de cale ferată aflate pe coridorul IV paneuropean supuse modernizării
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:187 72 24 10 43 14 6 13 5
- voturi pentru (DA):182 71 23 9 42 14 6 12 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - -
- abțineri:3 1 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Băluț Lucian PSD DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bivolaru Ioan PSD DA
19. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
20. Bleotu Vasile PSD DA
21. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
22. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
25. Brînză William Gabriel PD-L DA
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L DA
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L DA
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Chiș Filonaș PSD DA
41. Cindrea Ioan PSD DA
42. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
45. Constantinescu Anca PD-L DA
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Dragomir Gheorghe PNL DA
50. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
51. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
52. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
53. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
54. Dumitriu Mihai PSD DA
55. Dușa Mircea PSD DA
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L DA
62. Furo Iuliu Ioan PRM DA
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL -
67. Giurgiu Mircia - DA
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hoban Ioan PNL DA
73. Hrebenciuc Viorel PSD DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM DA
76. Igaș Traian Constantin PD-L DA
77. Ignat Miron Minoritati Abținere
78. Ilie Cristian PD-L DA
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
80. Ionescu Daniel PD-L DA
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
83. Iriza Marius PRM DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kerekes Károly UDMR DA
86. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
87. Lakatos Petru UDMR DA
88. Lambrino Radu PD-L DA
89. Liga Dănuț PD-L DA
90. Macaleți Costică PSD DA
91. Magheru Paul PRM DA
92. Manolescu Oana Minoritati DA
93. Manta Pantelimon PNL DA
94. Marin Constantin PSD DA
95. Martin Eduard-Stelian PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Mazăre Alexandru PSD DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Micula Cătălin PNL DA
104. Mihalache Sorin Dan PSD DA
105. Mircovici Niculae Minoritati DA
106. Mironescu Laurențiu PD-L DA
107. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
108. Mitrea Manuela PSD DA
109. Mocanu Alexandru PD-L DA
110. Mocanu Vasile PSD DA
111. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
112. Moisoiu Adrian PRM DA
113. Moldovan Emil Radu PSD DA
114. Momanu Corneliu PD-L DA
115. Munteanu Ioan PSD DA
116. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
117. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
118. Nassar Rodica PSD DA
119. Nechita Aurel PSD DA
120. Nedelcu Gabriela PSD DA
121. Nica Dan PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
124. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
125. Nistoran Dorin-Liviu - DA
126. Oancea Viorel PD-L DA
127. Ovidenie Costel - DA
128. Păun Nicolae Minoritati DA
129. Petrea Constantin PD-L DA
130. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
131. Podgorean Radu PSD DA
132. Ponta Victor-Viorel PSD DA
133. Popa Cornel PNL DA
134. Popa Daniela PC DA
135. Popescu Corneliu PD-L DA
136. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
137. Pupeză Viorel PC DA
138. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
139. Pușcă Mircea Valer PNL DA
140. Radan Mihai Minoritati DA
141. Rădulescu Cristian PD-L DA
142. Rogin Marius PD-L DA
143. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
144. Rusu Liviu Alin PSD DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sanda Victor PSD DA
148. Săniuță Marian-Florian PSD DA
149. Sârb Gheorghe PD-L DA
150. Scutaru Adrian George PNL DA
151. Seres Dénes UDMR DA
152. Sóki Béla UDMR DA
153. Soporan Vasile Filip PSD DA
154. Stanciu Anghel PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
157. Stoica Ion PD-L DA
158. Străchinaru Petre PD-L DA
159. Strungă Emil PNL DA
160. Știrbeț Cornel PD-L DA
161. Știucă Alecsandru PSD DA
162. Tabără Valeriu PD-L DA
163. Tămagă Constantin PSD DA
164. Tănăsescu Tudor PSD DA
165. Tărniceru Petru PSD DA
166. Timar Liviu PSD DA
167. Todoran Pavel PSD DA
168. Toma Florentina Marilena PSD DA
169. Toró Tiberiu UDMR DA
170. Tudor Marcu PRM Abținere
171. Turc Ioan PNL DA
172. Țundrea Ioan PC DA
173. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
174. Ujeniuc Dragoș PNL DA
175. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
176. Vainer Aurel Minoritati DA
177. Varga Attila UDMR DA
178. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
179. Vasile Aurelia PSD DA
180. Vladu Iulian PD-L DA
181. Vlase Petru Gabriel PSD DA
182. Vlădoiu Aurel PSD DA
183. Voicu Cătălin PSD DA
184. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
185. Voinea Florea PSD DA
186. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 2:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro