Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:51 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:51

Subiect vot: Vot final
PL 250/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.11/2008 privind unele măsuri pentru reglementarea regimului unor debitori și creditori ai fondului de risc
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:200 74 29 13 44 14 5 14 7
- voturi pentru (DA):150 73 29 11 - 13 5 14 5
- voturi împotrivă (NU):46 - - 2 43 - - - 1
- abțineri:4 1 - - 1 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
4. Amarie Constantin PD-L NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Baban Ștefan PRM DA
10. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
11. Bădălău Niculae PSD DA
12. Băluț Lucian PSD DA
13. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bivolaru Ioan PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L NU
34. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
35. Canacheu Costică PD-L NU
36. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L NU
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Duțu Stelian PD-L NU
58. Ehling Elena PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Faina Constantin PNL DA
61. Firczak Gheorghe Minoritati DA
62. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
63. Fuia Stelian PD-L NU
64. Furo Iuliu Ioan PRM NU
65. Gabor Gheorghe PNL DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
68. Găleteanu Monalisa PSD DA
69. Gerea Andrei Dominic PNL DA
70. Giurgiu Mircia - DA
71. Grigore Dan PC DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hrebenciuc Viorel PSD DA
77. Iancu Iulian PSD DA
78. Ifrim Mircea PRM DA
79. Igaș Traian Constantin PD-L NU
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilie Cristian PD-L NU
82. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
83. Ionescu Daniel PD-L NU
84. Iordache Florin PSD DA
85. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
86. Iriza Marius PRM DA
87. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
88. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
91. Lakatos Petru UDMR DA
92. Lambrino Radu PD-L NU
93. Liga Dănuț PD-L NU
94. Macaleți Costică PSD DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Matei Cătălin Lucian PSD DA
103. Mazăre Alexandru PSD DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Mătușa Tudor PRM DA
107. Merce Ilie PRM DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Micle Ioan Radu PNL DA
110. Micula Cătălin PNL DA
111. Mihalache Sorin Dan PSD DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mironescu Laurențiu PD-L NU
114. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
115. Mitrea Manuela PSD DA
116. Mocanu Alexandru PD-L NU
117. Mocanu Vasile PSD DA
118. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
119. Mohora Tudor PSD DA
120. Moisoiu Adrian PRM DA
121. Moldovan Emil Radu PSD DA
122. Momanu Corneliu PD-L NU
123. Munteanu Ioan PSD DA
124. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
125. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
126. Nassar Rodica PSD DA
127. Năstase Adrian PSD DA
128. Nechita Aurel PSD DA
129. Nedelcu Gabriela PSD DA
130. Nicolicea Eugen PSD DA
131. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
133. Nistoran Dorin-Liviu - DA
134. Oancea Viorel PD-L NU
135. Ovidenie Costel - DA
136. Pavelescu Aurelian - Abținere
137. Păun Nicolae Minoritati DA
138. Petrea Constantin PD-L NU
139. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
140. Podgorean Radu PSD DA
141. Ponta Victor-Viorel PSD DA
142. Popa Cornel PNL DA
143. Popa Daniela PC DA
144. Popa Nicolae PNL DA
145. Popescu Corneliu PD-L NU
146. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
147. Pupeză Viorel PC DA
148. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
149. Pușcă Mircea Valer PNL DA
150. Radan Mihai Minoritati DA
151. Rădulescu Cristian PD-L NU
152. Rogin Marius PD-L NU
153. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
154. Rus Ioan Aurel PRM DA
155. Rusu Liviu Alin PSD DA
156. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
157. Rusu Valentin PD-L NU
158. Săniuță Marian-Florian PSD DA
159. Săpunaru Nini PNL DA
160. Sârb Gheorghe PD-L NU
161. Scutaru Adrian George PNL DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Sóki Béla UDMR DA
164. Soporan Vasile Filip PSD DA
165. Stan Ioan PSD DA
166. Stanciu Anghel PSD DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
169. Stoica Ion PD-L NU
170. Străchinaru Petre PD-L NU
171. Strungă Emil PNL DA
172. Șandru Marcela Lavinia - DA
173. Știrbeț Cornel PD-L NU
174. Tabără Valeriu PD-L NU
175. Tămagă Constantin PSD DA
176. Tănăsescu Tudor PSD DA
177. Timar Liviu PSD DA
178. Todoran Pavel PSD DA
179. Toma Florentina Marilena PSD DA
180. Toró Tiberiu UDMR Abținere
181. Tudor Marcu PRM DA
182. Turc Ioan PNL DA
183. Țundrea Ioan PC DA
184. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
185. Ujeniuc Dragoș PNL DA
186. Ungureanu Petre PD-L Abținere
187. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
188. Vainer Aurel Minoritati DA
189. Varga Attila UDMR DA
190. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
191. Vasile Aurelia PSD DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
193. Vladu Iulian PD-L NU
194. Vlase Petru Gabriel PSD DA
195. Vlădoiu Aurel PSD DA
196. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
197. Voinea Florea PSD DA
198. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
199. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 23:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro