Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:51 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:51

Subiect vot: Vot final
PL 252/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.9/2008 pentru stabilirea tarifului lunar al chiriei pe m² care se aplică pentru închirierea locuințelor și terenului aferent acestora, aflate în domeniul public și privat al statului, administrate de Regia Autonomă "Administația Patrimoniului Protocolului de Stat"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:194 72 28 11 44 15 5 13 6
- voturi pentru (DA):138 69 28 5 - 14 5 12 5
- voturi împotrivă (NU):48 1 - 4 42 - - - 1
- abțineri:7 1 - 2 2 1 - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
15. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
16. Becșenescu Dumitru - DA
17. Bentu Dumitru PSD DA
18. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
19. Bleotu Vasile PSD DA
20. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
21. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
24. Brînzan Ovidiu PSD DA
25. Brînză William Gabriel PD-L NU
26. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
27. Buciu Angela PRM DA
28. Buciuta Ștefan Minoritati DA
29. Buda Daniel PD-L NU
30. Buda Ioan PSD DA
31. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L NU
32. Bușoi Diana Maria PD-L NU
33. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
34. Canacheu Costică PD-L NU
35. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
37. Călin Ion PSD DA
38. Câmpanu Liviu PNL DA
39. Chiper Gheorghe PSD DA
40. Cindrea Ioan PSD DA
41. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
42. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
43. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
44. Constantinescu Anca PD-L Abținere
45. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
46. Cristea Ioan PNL DA
47. Cutean Vasile Emilian PSD DA
48. Dragomir Gheorghe PNL DA
49. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
50. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
51. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
52. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
53. Dumitriu Mihai PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Duțu Stelian PD-L NU
56. Ehling Elena PSD DA
57. Erdei Dolóczki István UDMR DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
61. Fuia Stelian PD-L NU
62. Furo Iuliu Ioan PRM NU
63. Gabor Gheorghe PNL DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
66. Găleteanu Monalisa PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Giurgiu Mircia - DA
69. Grigore Dan PC DA
70. Grosaru Mircea Minoritati DA
71. Gubandru Aurel PSD DA
72. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Hrebenciuc Viorel PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L NU
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilie Cristian PD-L NU
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
81. Ionescu Daniel PD-L NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
84. Iriza Marius PRM Abținere
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L NU
92. Liga Dănuț PD-L NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM NU
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Martin Eduard-Stelian PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
99. Máté András-Levente UDMR DA
100. Matei Cătălin Lucian PSD DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
106. Micle Ioan Radu PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L NU
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L NU
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM NU
117. Moldovan Emil Radu PSD Abținere
118. Momanu Corneliu PD-L Abținere
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Năstase Adrian PSD DA
124. Nechita Aurel PSD DA
125. Nedelcu Gabriela PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistoran Dorin-Liviu - DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oancea Viorel PD-L NU
132. Ovidenie Costel - DA
133. Păun Nicolae Minoritati DA
134. Petrea Constantin PD-L NU
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Corneliu PD-L NU
141. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
142. Pupeză Viorel PC DA
143. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
144. Pușcă Mircea Valer PNL DA
145. Radan Mihai Minoritati DA
146. Rădulescu Cristian PD-L NU
147. Rogin Marius PD-L NU
148. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
149. Rusu Liviu Alin PSD DA
150. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
151. Rusu Valentin PD-L NU
152. Săniuță Marian-Florian PSD DA
153. Săpunaru Nini PNL DA
154. Sârb Gheorghe PD-L NU
155. Scutaru Adrian George PNL DA
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sóki Béla UDMR DA
158. Soporan Vasile Filip PSD DA
159. Stan Ioan PSD DA
160. Stanciu Anghel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
163. Stoica Ion PD-L NU
164. Străchinaru Petre PD-L NU
165. Strungă Emil PNL DA
166. Șandru Marcela Lavinia - DA
167. Știrbeț Cornel PD-L NU
168. Tabără Valeriu PD-L NU
169. Tămagă Constantin PSD DA
170. Tănăsescu Tudor PSD DA
171. Teodorescu George Alin PSD DA
172. Timar Liviu PSD DA
173. Todoran Pavel PSD DA
174. Toma Florentina Marilena PSD DA
175. Toró Tiberiu UDMR Abținere
176. Tudor Marcu PRM Abținere
177. Turc Ioan PNL DA
178. Țundrea Ioan PC DA
179. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
180. Ujeniuc Dragoș PNL DA
181. Ungureanu Petre PD-L NU
182. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
183. Varga Attila UDMR DA
184. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
185. Vasile Aurelia PSD DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
187. Vladu Iulian PD-L NU
188. Vlase Petru Gabriel PSD DA
189. Vlădoiu Aurel PSD DA
190. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
191. Voinea Florea PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro