Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 13:55 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 13:55

Subiect vot: Vot final
PL 357/2008 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.36/2008 privind unele măsuri pentru centralizarea rezultatelor votării la alegerile pentru autoritățile administrației publice locale din anul 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:192 69 27 12 44 14 5 14 7
- voturi pentru (DA):140 69 26 8 - 13 5 14 5
- voturi împotrivă (NU):3 - - 2 1 - - - -
- abțineri:49 - 1 2 43 1 - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
12. Bădălău Niculae PSD DA
13. Băluț Lucian PSD DA
14. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
15. Becșenescu Dumitru - DA
16. Bentu Dumitru PSD DA
17. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
18. Bleotu Vasile PSD DA
19. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
20. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
25. Bruchental-Pop Ionela PD-L Abținere
26. Buciu Angela PRM DA
27. Buciuta Ștefan Minoritati DA
28. Buda Daniel PD-L Abținere
29. Buda Ioan PSD DA
30. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L Abținere
31. Burnei Ion PSD DA
32. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
33. Buzatu Dan Horațiu PNL Abținere
34. Canacheu Costică PD-L Abținere
35. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
36. Călin Ion PSD DA
37. Câmpanu Liviu PNL DA
38. Chiper Gheorghe PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciocâlteu Alexandru PD-L Abținere
42. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
43. Constantinescu Anca PD-L Abținere
44. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
45. Cristea Ioan PNL DA
46. Cutean Vasile Emilian PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dușa Mircea PSD DA
54. Duțu Stelian PD-L Abținere
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Faina Constantin PNL DA
58. Firczak Gheorghe Minoritati DA
59. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
60. Fuia Stelian PD-L Abținere
61. Furo Iuliu Ioan PRM DA
62. Gabor Gheorghe PNL DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
65. Găleteanu Monalisa PSD DA
66. Gerea Andrei Dominic PNL DA
67. Giurgiu Mircia - Abținere
68. Grigore Dan PC DA
69. Grosaru Mircea Minoritati DA
70. Gubandru Aurel PSD DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hanganu Romeo Octavian - DA
73. Hoban Ioan PNL DA
74. Iancu Iulian PSD DA
75. Ifrim Mircea PRM Abținere
76. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
77. Ignat Miron Minoritati DA
78. Ilie Cristian PD-L Abținere
79. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
80. Ionescu Daniel PD-L Abținere
81. Iordache Florin PSD DA
82. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
83. Iriza Marius PRM DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
86. Kerekes Károly UDMR DA
87. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
88. Lakatos Petru UDMR DA
89. Lambrino Radu PD-L Abținere
90. Liga Dănuț PD-L Abținere
91. Macaleți Costică PSD DA
92. Magheru Paul PRM NU
93. Manolescu Oana Minoritati DA
94. Manta Pantelimon PNL DA
95. Marin Constantin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Máté András-Levente UDMR DA
98. Matei Cătălin Lucian PSD DA
99. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
100. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
101. Mătușa Tudor PRM DA
102. Merce Ilie PRM DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Micle Ioan Radu PNL DA
105. Mihalache Sorin Dan PSD DA
106. Mircovici Niculae Minoritati DA
107. Mironescu Laurențiu PD-L Abținere
108. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L Abținere
109. Mitrea Manuela PSD DA
110. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
111. Mocanu Vasile PSD DA
112. Mocănescu Coloros Dan Constantin - Abținere
113. Mohora Tudor PSD DA
114. Moisoiu Adrian PRM NU
115. Moldovan Emil Radu PSD DA
116. Momanu Corneliu PD-L Abținere
117. Munteanu Ioan PSD DA
118. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
119. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năstase Adrian PSD DA
122. Nechita Aurel PSD DA
123. Nedelcu Gabriela PSD DA
124. Nicolicea Eugen PSD DA
125. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
126. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
127. Nistoran Dorin-Liviu - DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oancea Viorel PD-L Abținere
130. Ovidenie Costel - DA
131. Păun Nicolae Minoritati DA
132. Petrea Constantin PD-L Abținere
133. Podgorean Radu PSD DA
134. Ponta Victor-Viorel PSD DA
135. Popa Cornel PNL DA
136. Popa Daniela PC DA
137. Popa Nicolae PNL DA
138. Popescu Corneliu PD-L Abținere
139. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
140. Pupeză Viorel PC DA
141. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
142. Pușcă Mircea Valer PNL DA
143. Radan Mihai Minoritati DA
144. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
145. Rogin Marius PD-L Abținere
146. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
147. Rusu Liviu Alin PSD DA
148. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
149. Rusu Valentin PD-L Abținere
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stanciu Anghel PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stoica Ion PD-L Abținere
162. Străchinaru Petre PD-L Abținere
163. Strungă Emil PNL DA
164. Șandru Marcela Lavinia - DA
165. Știrbeț Cornel PD-L Abținere
166. Tabără Valeriu PD-L Abținere
167. Tămagă Constantin PSD DA
168. Tănăsescu Tudor PSD DA
169. Timar Liviu PSD DA
170. Todoran Pavel PSD DA
171. Toma Florentina Marilena PSD DA
172. Toró Tiberiu UDMR Abținere
173. Tudor Marcu PRM DA
174. Turc Ioan PNL DA
175. Țundrea Ioan PC DA
176. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
177. Ujeniuc Dragoș PNL DA
178. Ungureanu Petre PD-L Abținere
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
185. Vladu Iulian PD-L Abținere
186. Vlase Petru Gabriel PSD DA
187. Vlădoiu Aurel PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
191. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
192. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro