Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2008 > 14:07 Versiunea pentru printare
Marți, 30 septembrie 2008, ora 14:07

Subiect vot: Vot final
PL 402/2008 pentru modificarea Legii nr.109/2007 privind reutilizarea informațiilor din instituțiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:191 73 26 10 43 15 6 13 5
- voturi pentru (DA):186 70 26 10 43 15 6 11 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - - - 2 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD NU
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Bădălău Niculae PSD DA
14. Băeșu George PSD DA
15. Băluț Lucian PSD DA
16. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bentu Dumitru PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
23. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Brînză William Gabriel PD-L DA
27. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
28. Buciu Angela PRM DA
29. Buciuta Ștefan Minoritati DA
30. Buda Daniel PD-L DA
31. Buda Ioan PSD DA
32. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L DA
33. Burnei Ion PSD DA
34. Bușoi Diana Maria PD-L DA
35. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
36. Canacheu Costică PD-L DA
37. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
38. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
39. Călin Ion PSD DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
44. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
45. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
46. Constantinescu Anca PD-L DA
47. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
48. Cristea Ioan PNL DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Dragomir Gheorghe PNL DA
51. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
52. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
53. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
54. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
55. Dumitriu Mihai PSD DA
56. Dușa Mircea PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Gabor Gheorghe PNL DA
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
67. Găleteanu Monalisa PSD DA
68. Gerea Andrei Dominic PNL DA
69. Giurgiu Mircia - DA
70. Grigore Dan PC DA
71. Grosaru Mircea Minoritati DA
72. Gubandru Aurel PSD DA
73. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
74. Hoban Ioan PNL DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ifrim Mircea PRM DA
77. Igaș Traian Constantin PD-L DA
78. Ignat Miron Minoritati Abținere
79. Ilie Cristian PD-L DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Iriza Marius PRM DA
85. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
86. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
87. Kelemen Hunor UDMR DA
88. Kerekes Károly UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lambrino Radu PD-L DA
92. Liga Dănuț PD-L DA
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Magheru Paul PRM DA
95. Manolescu Oana Minoritati DA
96. Manta Pantelimon PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Mazăre Alexandru PSD DA
102. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
103. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
104. Mătușa Tudor PRM DA
105. Micle Ioan Radu PNL DA
106. Micula Cătălin PNL DA
107. Mihalache Sorin Dan PSD DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Laurențiu PD-L DA
110. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
111. Mitrea Manuela PSD DA
112. Mocanu Alexandru PD-L DA
113. Mocanu Vasile PSD DA
114. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
115. Mohora Tudor PSD DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen UDMR DA
122. Nassar Rodica PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nicolicea Eugen PSD DA
126. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
127. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu - DA
129. Oancea Viorel PD-L DA
130. Păun Nicolae Minoritati DA
131. Petrea Constantin PD-L DA
132. Podgorean Radu PSD DA
133. Ponta Victor-Viorel PSD DA
134. Popa Cornel PNL DA
135. Popa Daniela PC DA
136. Popa Nicolae PNL DA
137. Popescu Corneliu PD-L DA
138. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
139. Pupeză Viorel PC DA
140. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Radan Mihai Minoritati DA
143. Rădulescu Cristian PD-L DA
144. Rogin Marius PD-L DA
145. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
146. Rusu Liviu Alin PSD DA
147. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
148. Rusu Valentin PD-L DA
149. Sanda Victor PSD DA
150. Săniuță Marian-Florian PSD DA
151. Săpunaru Nini PNL DA
152. Sârb Gheorghe PD-L DA
153. Scutaru Adrian George PNL DA
154. Seres Dénes UDMR DA
155. Sóki Béla UDMR DA
156. Soporan Vasile Filip PSD DA
157. Stan Ioan PSD DA
158. Stanciu Anghel PSD DA
159. Stativă Irinel Ioan PSD DA
160. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
161. Stoica Ion PD-L DA
162. Străchinaru Petre PD-L DA
163. Strungă Emil PNL DA
164. Șandru Marcela Lavinia - DA
165. Știrbeț Cornel PD-L DA
166. Știucă Alecsandru PSD DA
167. Tabără Valeriu PD-L DA
168. Tămagă Constantin PSD DA
169. Tănăsescu Tudor PSD DA
170. Tărniceru Petru PSD DA
171. Timar Liviu PSD DA
172. Toma Florentina Marilena PSD DA
173. Toró Tiberiu UDMR DA
174. Tudor Marcu PRM DA
175. Turc Ioan PNL DA
176. Țundrea Ioan PC DA
177. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
178. Ungureanu Petre PD-L DA
179. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
180. Vainer Aurel Minoritati DA
181. Varga Attila UDMR DA
182. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
183. Vasile Aurelia PSD DA
184. Vladu Iulian PD-L DA
185. Vlase Petru Gabriel PSD DA
186. Vlădoiu Aurel PSD DA
187. Voicu Cătălin PSD DA
188. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
189. Voinea Florea PSD DA
190. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro