Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:46

Subiect vot: Vot final
PL 368/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.28/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.273/2006 privind finanțele publice locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:225 79 33 13 47 18 15 13 7
- voturi pentru (DA):176 79 33 12 1 18 15 12 6
- voturi împotrivă (NU):46 - - - 45 - - - 1
- abțineri:2 - - 1 1 - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L NU
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal István UDMR DA
12. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
13. Ardelean Lia PC DA
14. Asztalos Ferenc UDMR DA
15. Avram Dumitru PRM DA
16. Baban Ștefan PRM DA
17. Barbu Gheorghe PD-L NU
18. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
19. Bădălău Niculae PSD DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Băluț Lucian PSD DA
22. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
23. Becșenescu Dumitru - DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bivolaru Ioan PSD DA
26. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
27. Bleotu Vasile PSD DA
28. Boagiu Anca-Daniela PD-L NU
29. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
32. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
33. Brînzan Ovidiu PSD DA
34. Brînză William Gabriel PD-L NU
35. Buciu Angela PRM DA
36. Buda Daniel PD-L NU
37. Bușoi Diana Maria PD-L NU
38. Canacheu Costică PD-L NU
39. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Constantinescu Viorel PD-L NU
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L NU
66. Ehling Elena PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PC DA
69. Faina Constantin PNL DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L NU
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
85. Hanganu Romeo Octavian - DA
86. Hellvig Eduard Raul PNL DA
87. Hogea Vlad Gabriel PC DA
88. Hoinaru Marian PD-L NU
89. Hrebenciuc Viorel PSD DA
90. Iancu Iulian PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Ifrim Mircea PRM DA
93. Igaș Traian Constantin PD-L NU
94. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
95. Ionescu Daniel PD-L NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
98. Iriza Marius PRM DA
99. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Kerekes Károly UDMR DA
102. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
103. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
104. Lakatos Petru UDMR DA
105. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
106. Lificiu Petru PD-L NU
107. Liga Dănuț PD-L NU
108. Longher Ghervazen Minoritati DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Meir Nati - DA
121. Merce Ilie PRM DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihalache Sorin Dan PSD DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PC DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mînzînă Ion PC DA
131. Mocanu Alexandru PD-L NU
132. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
133. Mohora Tudor PSD DA
134. Moisoiu Adrian PRM DA
135. Moldovan Emil Radu PSD DA
136. Momanu Corneliu PD-L NU
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Năstase Adrian PSD DA
141. Nechita Aurel PSD DA
142. Nedelcu Gabriela PSD DA
143. Nica Dan PSD DA
144. Nicolae Alexandri PNL DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel PD-L NU
150. Oltean Ioan PD-L NU
151. Oprea Gabriel PSD DA
152. Ovidenie Costel - DA
153. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petrea Constantin PD-L NU
156. Piteiu Marcel Adrian PD-L NU
157. Plăiașu Gabriel PNL DA
158. Podgorean Radu PSD DA
159. Pop Claudiu Adrian PSD DA
160. Popa Daniela PC DA
161. Popa Nicolae PNL DA
162. Popescu Corneliu PD-L NU
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L NU
165. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
166. Pupeză Viorel PC DA
167. Pușcaș Vasile PSD DA
168. Pușcă Mircea Valer PNL DA
169. Radan Mihai Minoritati DA
170. Rădulescu Cristian PD-L NU
171. Rogin Marius PD-L NU
172. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
173. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
174. Rusu Liviu Alin PSD DA
175. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
176. Rusu Valentin PD-L NU
177. Sanda Victor PSD DA
178. Sandu Gabriel PD-L NU
179. Sandu-Capră Mihai PNL DA
180. Sasu Ion PRM DA
181. Săniuță Marian-Florian PSD DA
182. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
183. Sârbu Marian PSD DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Sirețeanu Mihail PSD DA
186. Sóki Béla UDMR DA
187. Soporan Vasile Filip PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
191. Stănescu Cristian PRM DA
192. Stoica Ion PD-L NU
193. Străchinaru Petre PD-L NU
194. Strungă Emil PNL DA
195. Szekely Levente Csaba UDMR DA
196. Știucă Alecsandru PSD DA
197. Tabără Valeriu PD-L NU
198. Tămagă Constantin PSD DA
199. Tănăsescu Tudor PSD DA
200. Tărniceru Petru PSD DA
201. Timar Liviu PSD DA
202. Todoran Pavel PSD DA
203. Toma Florentina Marilena PSD DA
204. Toma Horia-Victor PNL DA
205. Toró Tiberiu UDMR DA
206. Tudor Constantin PD-L NU
207. Tudose Mihai PSD DA
208. Turc Ioan PNL DA
209. Țundrea Ioan PC DA
210. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
211. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
212. Uricec Eugen Constantin PD-L NU
213. Vainer Aurel Minoritati -
214. Varga Attila UDMR DA
215. Vasil Mihaela Adriana PD-L NU
216. Vasile Aurelia PSD DA
217. Vladu Iulian PD-L NU
218. Vlase Petru Gabriel PSD DA
219. Voicu Cătălin PSD DA
220. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
221. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
222. Zaharia Claudius Mihail PD-L NU
223. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
224. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro