Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:48

Subiect vot: Vot final
PL 437/2008 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr. 57/2008 pentru modificarea Legii locuinței nr.114/1996, și modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.74/2007 privind asigurarea fondului de locuințe sociale destinate chiriașilor evacuați sau care urmează a fi evacuați din locuințele retrocedate foștilor proprietari
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:230 81 34 17 47 17 14 12 8
- voturi pentru (DA):227 80 34 17 45 17 14 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
6. Amarie Constantin PD-L DA
7. Amet Aledin Minoritati DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andon Sergiu PC DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
12. Ardelean Lia PC DA
13. Asztalos Ferenc UDMR DA
14. Avram Dumitru PRM DA
15. Baban Ștefan PRM DA
16. Barbu Gheorghe PD-L DA
17. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
18. Bădălău Niculae PSD DA
19. Băeșu George PSD DA
20. Băluț Lucian PSD DA
21. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
22. Becșenescu Dumitru - DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bleotu Vasile PSD DA
27. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
28. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
31. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
32. Brînzan Ovidiu PSD DA
33. Brînză William Gabriel PD-L DA
34. Buciu Angela PRM DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Burnei Ion PSD DA
37. Bușoi Diana Maria PD-L DA
38. Canacheu Costică PD-L DA
39. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
40. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Câmpanu Liviu PNL DA
43. Chiper Gheorghe PSD DA
44. Chiș Filonaș PSD DA
45. Cindrea Ioan PSD DA
46. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
47. Ciontu Corneliu PC DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
49. Cliveti Minodora PSD DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Constantinescu Viorel PD-L DA
52. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM DA
55. Diaconescu Renică PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - DA
61. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
62. Dumitriu Mihai PSD DA
63. Dumitru Ion PSD DA
64. Dușa Mircea PSD DA
65. Duțu Stelian PD-L DA
66. Ehling Elena PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Eserghep Gelil PC DA
69. Faina Constantin PNL DA
70. Fenechiu Relu PNL DA
71. Firczak Gheorghe Minoritati DA
72. Florea Damian PC DA
73. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
74. Fuia Stelian PD-L DA
75. Furo Iuliu Ioan PRM DA
76. Gabor Gheorghe PNL DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
79. Georgescu Filip PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic PNL DA
81. Ghișe Ioan PNL DA
82. Glăvan Ștefan PC DA
83. Gubandru Aurel PSD DA
84. Hanganu Romeo Octavian - DA
85. Hellvig Eduard Raul PNL DA
86. Hogea Vlad Gabriel PC DA
87. Hoinaru Marian PD-L DA
88. Hrebenciuc Viorel PSD DA
89. Iancu Iulian PSD DA
90. Ibram Iusein Minoritati DA
91. Ifrim Mircea PRM DA
92. Igaș Traian Constantin PD-L DA
93. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
94. Ionescu Daniel PD-L DA
95. Iordache Florin PSD DA
96. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
97. Iriza Marius PRM DA
98. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
99. Kelemen Hunor UDMR DA
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
102. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
105. Lificiu Petru PD-L DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Macaleți Costică PSD DA
109. Magheru Paul PRM DA
110. Manolescu Oana Minoritati DA
111. Manta Pantelimon PNL DA
112. Marin Constantin PSD DA
113. Martin Eduard-Stelian PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Máté András-Levente UDMR DA
116. Matei Cătălin Lucian PSD DA
117. Mazăre Alexandru PSD DA
118. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
119. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
120. Mătușa Tudor PRM DA
121. Meir Nati - DA
122. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
123. Micula Cătălin PNL DA
124. Mihalache Sorin Dan PSD DA
125. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
126. Mircea Costache PC DA
127. Mircovici Niculae Minoritati DA
128. Mitrea Manuela PSD DA
129. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
130. Mocanu Alexandru PD-L DA
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PD-L DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolae Alexandri PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
146. Nistoran Dorin-Liviu - DA
147. Niță Constantin PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Oancea Viorel PD-L DA
150. Oltean Ioan PD-L DA
151. Ovidenie Costel - DA
152. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Petrea Constantin PD-L DA
155. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
156. Plăiașu Gabriel PNL DA
157. Podgorean Radu PSD DA
158. Pop Claudiu Adrian PSD DA
159. Popa Daniela PC DA
160. Popa Nicolae PNL DA
161. Popeangă Petre PRM DA
162. Popescu Corneliu PD-L DA
163. Popescu Ionica Constanța PC DA
164. Preda Cezar-Florin PD-L DA
165. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
166. Pupeză Viorel PC DA
167. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
168. Pușcaș Vasile PSD DA
169. Pușcă Mircea Valer PNL DA
170. Radan Mihai Minoritati DA
171. Rădulescu Cristian PD-L DA
172. Rogin Marius PD-L DA
173. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
174. Rus Ioan Aurel PRM DA
175. Rusu Liviu Alin PSD DA
176. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
177. Rusu Valentin PD-L DA
178. Sanda Victor PSD DA
179. Sandu Gabriel PD-L DA
180. Sandu-Capră Mihai PNL DA
181. Sasu Ion PRM DA
182. Săniuță Marian-Florian PSD DA
183. Săpunaru Nini PNL DA
184. Sârb Gheorghe PD-L DA
185. Sârbu Marian PSD DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sirețeanu Mihail PSD DA
188. Sóki Béla UDMR DA
189. Soporan Vasile Filip PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stan Ion PSD NU
192. Stanciu Anghel PSD DA
193. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
194. Stănescu Cristian PRM DA
195. Stoica Ion PD-L Abținere
196. Străchinaru Petre PD-L DA
197. Strungă Emil PNL DA
198. Szekely Levente Csaba UDMR DA
199. Știucă Alecsandru PSD DA
200. Tabără Valeriu PD-L Abținere
201. Tămagă Constantin PSD DA
202. Tănăsescu Tudor PSD DA
203. Tărniceru Petru PSD DA
204. Timar Liviu PSD DA
205. Todoran Pavel PSD DA
206. Toma Florentina Marilena PSD DA
207. Toma Horia-Victor PNL DA
208. Toró Tiberiu UDMR DA
209. Tudor Constantin PD-L DA
210. Tudor Marcu PRM DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Turc Ioan PNL DA
213. Țundrea Ioan PC DA
214. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
215. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
216. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
217. Vainer Aurel Minoritati DA
218. Varga Attila UDMR DA
219. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
220. Vasile Aurelia PSD DA
221. Vladu Iulian PD-L DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD DA
223. Voicu Cătălin PSD DA
224. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
225. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
226. Voinea Florea PSD DA
227. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
228. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
229. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro