Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 11:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 11:54

Subiect vot: Propunere modalitate de vot prin strigarea catalogului
PL 891/2007 pentru completarea Legii nr.10 din 8 februarie 2001 privind regimul juridic al unor imobile preluate în mod abuziv în perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:223 76 33 16 46 17 12 15 8
- voturi pentru (DA):90 73 - 1 1 - 12 1 2
- voturi împotrivă (NU):91 - 32 14 9 16 - 14 6
- abțineri:41 2 1 1 36 1 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL NU
3. Albu Gheorghe PD-L NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronescu Ecaterina PSD DA
9. Antal István UDMR Abținere
10. Antonescu George Crin Laurențiu PNL NU
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR NU
13. Avram Dumitru PRM NU
14. Baban Ștefan PRM NU
15. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
16. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
17. Bădălău Niculae PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - NU
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR NU
27. Boșneac Valentin Samuel PNL NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
31. Buciu Angela PRM NU
32. Buciuta Ștefan Minoritati NU
33. Buda Daniel PD-L Abținere
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
36. Calimente Mihăiță PNL NU
37. Canacheu Costică PD-L Abținere
38. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL NU
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL NU
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
48. Cliveti Minodora PSD DA
49. Coclici Radu Eugeniu PSD DA
50. Cocrea Olguța - NU
51. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L NU
52. Cristea Ioan PNL NU
53. Cutean Vasile Emilian PSD DA
54. Diaconescu Marin PRM NU
55. Diaconescu Renică PSD DA
56. Dorneanu Valer PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL NU
58. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
59. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
60. Dumitrescu Zamfir - NU
61. Dumitriu Mihai PSD DA
62. Dumitru Ion PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L DA
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Eserghep Gelil PC DA
67. Fenechiu Relu PNL NU
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
71. Fuia Stelian PD-L Abținere
72. Furo Iuliu Ioan PRM NU
73. Gabor Gheorghe PNL NU
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL Abținere
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL NU
78. Ghișe Ioan PNL NU
79. Glăvan Ștefan PC DA
80. Gubandru Aurel PSD DA
81. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
82. Hanganu Romeo Octavian - NU
83. Hellvig Eduard Raul PNL NU
84. Hogea Vlad Gabriel PC DA
85. Hoinaru Marian PD-L Abținere
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Ifrim Mircea PRM NU
89. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
90. Ignat Miron Minoritati NU
91. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
92. Ionescu Daniel PD-L Abținere
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
95. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
96. Kelemen Hunor UDMR NU
97. Kerekes Károly UDMR NU
98. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
99. Kónya-Hamar Sándor UDMR NU
100. Lakatos Petru UDMR NU
101. Lefter Ioan-Silviu PNL NU
102. Lificiu Petru PD-L Abținere
103. Liga Dănuț PD-L Abținere
104. Longher Ghervazen Minoritati NU
105. Macaleți Costică PSD DA
106. Magheru Paul PRM NU
107. Manolescu Oana Minoritati NU
108. Manta Pantelimon PNL NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Máté András-Levente UDMR NU
111. Matei Cătălin Lucian PSD DA
112. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
113. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
114. Mătușa Tudor PRM NU
115. Meir Nati - DA
116. Merce Ilie PRM NU
117. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
118. Micula Cătălin PNL NU
119. Mihalache Sorin Dan PSD DA
120. Mihei Andrian-Sirojea PNL NU
121. Mircea Costache PC DA
122. Mircovici Niculae Minoritati NU
123. Mitrea Manuela PSD DA
124. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
125. Mînzînă Ion PC DA
126. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
127. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
128. Mohora Tudor PSD DA
129. Moisoiu Adrian PRM NU
130. Moldovan Emil Radu PSD DA
131. Momanu Corneliu PD-L NU
132. Munteanu Ioan PSD DA
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Nassar Rodica PSD DA
135. Năstase Adrian PSD DA
136. Nechita Aurel PSD DA
137. Nedelcu Gabriela PSD DA
138. Nica Dan PSD DA
139. Nicolae Alexandri PNL NU
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
142. Nistoran Dorin-Liviu - DA
143. Niță Constantin PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oancea Viorel PD-L NU
146. Oltean Ioan PD-L Abținere
147. Ovidenie Costel - NU
148. Paveliu Marian Sorin PD-L NU
149. Păun Nicolae Minoritati DA
150. Petrea Constantin PD-L Abținere
151. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
152. Plăiașu Gabriel PNL NU
153. Podgorean Radu PSD DA
154. Pop Claudiu Adrian PSD DA
155. Popa Daniela PC DA
156. Popa Nicolae PNL NU
157. Popescu Corneliu PD-L NU
158. Popescu Ionica Constanța PC DA
159. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
160. Puchianu Ioan Dumitru PNL NU
161. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
162. Pușcă Mircea Valer PNL NU
163. Puzdrea Dumitru PD-L NU
164. Radan Mihai Minoritati NU
165. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
166. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
167. Rus Ioan Aurel PRM NU
168. Rusu Liviu Alin PSD DA
169. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
170. Rusu Valentin PD-L Abținere
171. Sanda Victor PSD DA
172. Sandu Gabriel PD-L Abținere
173. Sandu-Capră Mihai PNL NU
174. Sasu Ion PRM NU
175. Săniuță Marian-Florian PSD DA
176. Săpunaru Nini PNL NU
177. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
178. Sârbu Marian PSD DA
179. Seres Dénes UDMR NU
180. Sirețeanu Mihail PSD Abținere
181. Sóki Béla UDMR NU
182. Soporan Vasile Filip PSD -
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stanciu Anghel PSD DA
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD Abținere
187. Stănescu Cristian PRM Abținere
188. Stoica Ion PD-L NU
189. Străchinaru Petre PD-L Abținere
190. Strungă Emil PNL NU
191. Szekely Levente Csaba UDMR NU
192. Știreanu Octavian PSD DA
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tabără Valeriu PD-L Abținere
195. Tămagă Constantin PSD DA
196. Tănăsescu Tudor PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL NU
201. Toró Tiberiu UDMR NU
202. Tudor Constantin PD-L NU
203. Tudor Marcu PRM DA
204. Tudose Mihai PSD DA
205. Turc Ioan PNL NU
206. Țundrea Ioan PC DA
207. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
208. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
209. Uricec Eugen Constantin PD-L Abținere
210. Vainer Aurel Minoritati NU
211. Varga Attila UDMR NU
212. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
213. Vasile Aurelia PSD DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vladu Iulian PD-L Abținere
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Voicu Cătălin PSD DA
218. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
219. Voinea Florea PSD DA
220. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
221. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
222. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 0:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro