Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
PL 887/2007 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.112/2007 pentru modificarea și completarea Legii nr.411/2004 privind fondurile de pensii administrate privat și a Legii nr.204/2006 privind pensiile facultative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:220 76 31 17 44 17 12 15 8
- voturi pentru (DA):167 76 31 15 - 16 12 12 5
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 1 - - 2 1
- abțineri:48 - - 1 43 1 - 1 2
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L Abținere
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L Abținere
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Antal István UDMR DA
11. Ardelean Lia PC DA
12. Asztalos Ferenc UDMR DA
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Barbu Gheorghe PD-L Abținere
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L Abținere
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Băluț Lucian PSD DA
19. Becșenescu Dumitru - DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L Abținere
23. Bleotu Vasile PSD DA
24. Boagiu Anca-Daniela PD-L Abținere
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PD-L Abținere
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L Abținere
31. Buciu Angela PRM DA
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L Abținere
34. Burnei Ion PSD DA
35. Bușoi Diana Maria PD-L Abținere
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Canacheu Costică PD-L Abținere
38. Cantaragiu Bogdan PD-L Abținere
39. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Câmpanu Liviu PNL DA
42. Chiper Gheorghe PSD DA
43. Chiș Filonaș PSD DA
44. Cindrea Ioan PSD DA
45. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
46. Ciontu Corneliu PC DA
47. Cocrea Olguța - DA
48. Constantinescu Viorel PD-L Abținere
49. Cristea Ioan PNL DA
50. Cutean Vasile Emilian PSD DA
51. Diaconescu Marin PRM Abținere
52. Diaconescu Renică PSD DA
53. Dorneanu Valer PSD DA
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Drăguș Radu-Cătălin PD-L Abținere
56. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
57. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
58. Dumitrescu Liana Minoritati DA
59. Dumitriu Dragoș Petre PC DA
60. Dumitriu Mihai PSD DA
61. Dumitru Ion PSD DA
62. Dușa Mircea PSD DA
63. Duțu Stelian PD-L Abținere
64. Ehling Elena PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Eserghep Gelil PC DA
67. Faina Constantin PNL DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati NU
69. Florea Damian PC DA
70. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
71. Fuia Stelian PD-L Abținere
72. Furo Iuliu Ioan PRM DA
73. Gabor Gheorghe PNL DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
76. Georgescu Filip PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic PNL DA
78. Ghișe Ioan PNL DA
79. Gușă Cozmin Horea - Abținere
80. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
81. Hellvig Eduard Raul PNL DA
82. Hogea Vlad Gabriel PC DA
83. Hoinaru Marian PD-L Abținere
84. Hrebenciuc Viorel PSD DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ifrim Mircea PRM DA
88. Igaș Traian Constantin PD-L Abținere
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Iliescu Valentin Adrian PD-L Abținere
91. Ionescu Daniel PD-L Abținere
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iordache Grațiela Denisa PD-L Abținere
94. Iriza Marius PRM DA
95. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
96. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
100. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
101. Lakatos Petru UDMR DA
102. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
103. Lificiu Petru PD-L Abținere
104. Liga Dănuț PD-L Abținere
105. Longher Ghervazen Minoritati DA
106. Macaleți Costică PSD DA
107. Magheru Paul PRM DA
108. Manolescu Oana Minoritati DA
109. Manta Pantelimon PNL DA
110. Marin Constantin PSD DA
111. Martin Eduard-Stelian PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Máté András-Levente UDMR DA
114. Matei Cătălin Lucian PSD DA
115. Mazăre Alexandru PSD DA
116. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
117. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
118. Mătușa Tudor PRM -
119. Meir Nati - DA
120. Merce Ilie PRM DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Micula Cătălin PNL DA
123. Mihalache Sorin Dan PSD DA
124. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
125. Mircea Costache PC DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mitrea Manuela PSD DA
128. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
129. Mînzînă Ion PC DA
130. Mocanu Alexandru PD-L Abținere
131. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
132. Mohora Tudor PSD DA
133. Moisoiu Adrian PRM DA
134. Moldovan Emil Radu PSD DA
135. Momanu Corneliu PD-L Abținere
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
138. Nassar Rodica PSD DA
139. Năstase Adrian PSD DA
140. Nechita Aurel PSD DA
141. Nedelcu Gabriela PSD DA
142. Nica Dan PSD DA
143. Nicolae Alexandri PNL DA
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Nistoran Dorin-Liviu - DA
146. Niță Constantin PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oancea Viorel PD-L NU
149. Oltean Ioan PD-L Abținere
150. Ovidenie Costel - DA
151. Paveliu Marian Sorin PD-L Abținere
152. Petrea Constantin PD-L Abținere
153. Piteiu Marcel Adrian PD-L Abținere
154. Plăiașu Gabriel PNL DA
155. Podgorean Radu PSD DA
156. Pop Claudiu Adrian PSD DA
157. Popa Nicolae PNL DA
158. Popeangă Petre PRM DA
159. Popescu Corneliu PD-L Abținere
160. Popescu Ionica Constanța PC DA
161. Preda Cezar-Florin PD-L Abținere
162. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
163. Pupeză Viorel PC DA
164. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
165. Pușcaș Vasile PSD DA
166. Pușcă Mircea Valer PNL DA
167. Radan Mihai Minoritati DA
168. Rădulescu Cristian PD-L Abținere
169. Rogin Marius PD-L Abținere
170. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L Abținere
171. Rus Ioan Aurel PRM DA
172. Rusu Liviu Alin PSD DA
173. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
174. Rusu Valentin PD-L Abținere
175. Sandu Gabriel PD-L Abținere
176. Sandu-Capră Mihai PNL DA
177. Sasu Ion PRM DA
178. Săniuță Marian-Florian PSD DA
179. Sârb Gheorghe PD-L Abținere
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Sirețeanu Mihail PSD DA
182. Sóki Béla UDMR DA
183. Soporan Vasile Filip PSD DA
184. Stan Ioan PSD DA
185. Stan Ion PSD DA
186. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
187. Stănescu Cristian PRM DA
188. Stoica Ion PD-L Abținere
189. Străchinaru Petre PD-L Abținere
190. Strungă Emil PNL DA
191. Szekely Levente Csaba UDMR DA
192. Șandru Marcela Lavinia - Abținere
193. Știucă Alecsandru PSD DA
194. Tabără Valeriu PD-L Abținere
195. Tămagă Constantin PSD DA
196. Tănăsescu Tudor PSD DA
197. Timar Liviu PSD DA
198. Todoran Pavel PSD DA
199. Toma Florentina Marilena PSD DA
200. Toma Horia-Victor PNL DA
201. Toró Tiberiu UDMR Abținere
202. Tudor Marcu PRM DA
203. Tudose Mihai PSD DA
204. Turc Ioan PNL DA
205. Țundrea Ioan PC DA
206. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
207. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
208. Vainer Aurel Minoritati NU
209. Varga Attila UDMR DA
210. Vasil Mihaela Adriana PD-L Abținere
211. Vasile Aurelia PSD DA
212. Vladu Iulian PD-L Abținere
213. Vlase Petru Gabriel PSD DA
214. Voicu Cătălin PSD DA
215. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
216. Voinea Florea PSD DA
217. Zaharia Claudius Mihail PD-L Abținere
218. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
219. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
220. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 31 mai 2020, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro