Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2008 > 12:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 8 octombrie 2008, ora 12:50

Subiect vot: Vot final
PL 474/2008 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Consiliul Federal Elvețian privind readmisia persoanelor, semnat la Zürich la 13 iunie 2008
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:195 68 27 13 42 13 9 15 8
- voturi pentru (DA):194 68 27 13 42 13 9 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Albu Gheorghe PD-L DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL DA
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andronescu Ecaterina PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Avram Dumitru PRM DA
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Barbu Gheorghe PD-L DA
14. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
15. Bădălău Niculae PSD DA
16. Băluț Lucian PSD DA
17. Becșenescu Dumitru - DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bivolaru Ioan PSD DA
20. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
21. Bleotu Vasile PSD DA
22. Boagiu Anca-Daniela PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
26. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Brînză William Gabriel PD-L DA
29. Buciu Angela PRM DA
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Burnei Ion PSD DA
33. Bușoi Diana Maria PD-L DA
34. Canacheu Costică PD-L DA
35. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
36. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
37. Călian Petru PD-L DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cindrea Ioan PSD DA
40. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
41. Ciontu Corneliu PC DA
42. Cocrea Olguța - DA
43. Cristea Ioan PNL DA
44. Cutean Vasile Emilian PSD DA
45. Diaconescu Renică PSD DA
46. Dorneanu Valer PSD DA
47. Dragomir Gheorghe PNL DA
48. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
49. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
50. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
51. Dumitrescu Liana Minoritati -
52. Dumitriu Mihai PSD DA
53. Dumitru Ion PSD DA
54. Dușa Mircea PSD DA
55. Ehling Elena PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Eserghep Gelil PC DA
58. Faina Constantin PNL DA
59. Firczak Gheorghe Minoritati DA
60. Florea Damian PC DA
61. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
62. Fuia Stelian PD-L DA
63. Furo Iuliu Ioan PRM DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
65. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
66. Georgescu Filip PSD DA
67. Gerea Andrei Dominic PNL DA
68. Ghișe Ioan PNL DA
69. Gubandru Aurel PSD DA
70. Gușă Cozmin Horea - DA
71. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
72. Hellvig Eduard Raul PNL DA
73. Hogea Vlad Gabriel PC DA
74. Hoinaru Marian PD-L DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ifrim Mircea PRM DA
78. Igaș Traian Constantin PD-L DA
79. Ignat Miron Minoritati DA
80. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
81. Ionescu Daniel PD-L DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
84. Jipa Florina Ruxandra PSD DA
85. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
86. Kelemen Hunor UDMR DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
90. Lakatos Petru UDMR DA
91. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
92. Lificiu Petru PD-L DA
93. Liga Dănuț PD-L DA
94. Longher Ghervazen Minoritati DA
95. Magheru Paul PRM DA
96. Manolescu Oana Minoritati DA
97. Manta Pantelimon PNL DA
98. Marin Constantin PSD DA
99. Martin Eduard-Stelian PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
101. Máté András-Levente UDMR DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
104. Meir Nati - DA
105. Merce Ilie PRM DA
106. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
107. Micula Cătălin PNL DA
108. Mihalache Sorin Dan PSD DA
109. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
110. Mircea Costache PC DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mitrea Manuela PSD DA
113. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
114. Mocanu Alexandru PD-L DA
115. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
116. Moisoiu Adrian PRM DA
117. Moldovan Emil Radu PSD DA
118. Momanu Corneliu PD-L DA
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nedelcu Gabriela PSD DA
125. Nica Dan PSD DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolicea Eugen PSD DA
128. Nistoran Dorin-Liviu - DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oancea Viorel PD-L DA
131. Oltean Ioan PD-L DA
132. Ovidenie Costel - DA
133. Paveliu Marian Sorin PD-L DA
134. Petrea Constantin PD-L DA
135. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
136. Plăiașu Gabriel PNL DA
137. Podgorean Radu PSD DA
138. Pop Claudiu Adrian PSD DA
139. Popa Nicolae PNL DA
140. Popescu Corneliu PD-L DA
141. Preda Cezar-Florin PD-L DA
142. Puchianu Ioan Dumitru PNL DA
143. Pupeză Viorel PC DA
144. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
145. Pușcaș Vasile PSD DA
146. Pușcă Mircea Valer PNL DA
147. Radan Mihai Minoritati DA
148. Rădulescu Cristian PD-L DA
149. Rogin Marius PD-L DA
150. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
151. Rus Ioan Aurel PRM DA
152. Rusu Liviu Alin PSD DA
153. Rusu Valentin PD-L DA
154. Sanda Victor PSD DA
155. Sandu Gabriel PD-L DA
156. Sasu Ion PRM DA
157. Săniuță Marian-Florian PSD DA
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sirețeanu Mihail PSD DA
160. Sóki Béla UDMR DA
161. Soporan Vasile Filip PSD DA
162. Stan Ioan PSD DA
163. Stan Ion PSD DA
164. Stativă Irinel Ioan PSD DA
165. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
166. Stănescu Cristian PRM DA
167. Stoica Ion PD-L DA
168. Străchinaru Petre PD-L DA
169. Strungă Emil PNL DA
170. Șandru Marcela Lavinia - DA
171. Știucă Alecsandru PSD DA
172. Tabără Valeriu PD-L DA
173. Tămagă Constantin PSD DA
174. Tănăsescu Tudor PSD DA
175. Tărniceru Petru PSD DA
176. Timar Liviu PSD DA
177. Todoran Pavel PSD DA
178. Toma Florentina Marilena PSD DA
179. Toma Horia-Victor PNL DA
180. Turc Ioan PNL DA
181. Țundrea Ioan PC DA
182. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
183. Ujeniuc Dragoș PNL DA
184. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
185. Vainer Aurel Minoritati DA
186. Varga Attila UDMR DA
187. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
188. Vasile Aurelia PSD DA
189. Vladu Iulian PD-L DA
190. Voicu Cătălin PSD DA
191. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
192. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
193. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
194. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
195. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro