Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2006 > 10:55 Versiunea pentru printare
Joi, 2 martie 2006, ora 10:55

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Eliminarea alin. 3 al art. 13
PL 555/2005 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 47/2005 privind reglementări de neutralizare a deșeurilor de origine animală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:135 36 30 16 25 13 6 6 3
- voturi pentru (DA):91 1 30 9 25 13 5 5 3
- voturi împotrivă (NU):35 34 - 1 - - - - -
- abțineri:6 1 - 4 - - 1 - -
- nu au votat:3 - - 2 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Almăjanu Marin PNL DA
2. Amet Aledin Minoritati -
3. Andreica Romică PNL DA
4. Asztalos Ferenc UDMR DA
5. Baban Ștefan PRM Abținere
6. Bara Nicolae PD-L DA
7. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
8. Bentu Dumitru PSD NU
9. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
10. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
11. Bolcaș Lucian Augustin PRM -
12. Bónis István UDMR DA
13. Brînză William Gabriel PD-L DA
14. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
15. Buciu Angela PRM DA
16. Buciuta Ștefan Minoritati DA
17. Buda Daniel PD-L DA
18. Buda Ioan PSD NU
19. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
20. Calimente Mihăiță PNL DA
21. Canacheu Costică PD-L DA
22. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Chiș Filonaș PSD NU
25. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
26. Ciopraga Mircea PNL DA
27. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
28. Crăciunescu Grigore PNL DA
29. Diaconescu Marin PSD NU
30. Dorneanu Valer PSD NU
31. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
32. Dumitrescu Liana Minoritati DA
33. Dumitrescu Zamfir PSD NU
34. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
35. Dușa Mircea PSD NU
36. Duțu Stelian PD-L DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Furo Iuliu Ioan PRM NU
39. Gabor Gheorghe PNL DA
40. Găleteanu Monalisa PSD NU
41. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
42. Ghișe Ioan PNL DA
43. Giurescu Ion PSD NU
44. Grosaru Mircea Minoritati DA
45. Gubandru Aurel PSD NU
46. Hellvig Eduard Raul PC DA
47. Hoban Ioan PNL DA
48. Hoinaru Marian PNL DA
49. Ifrim Mircea PRM DA
50. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
51. Iordache Florin PSD NU
52. Iriza Marius PRM -
53. Kerekes Károly UDMR DA
54. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
55. Kovacs Attila UDMR DA
56. Lakatos Petru UDMR DA
57. Man Mircea PD-L DA
58. Manta Pantelimon PC DA
59. Marin Constantin PSD DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Máté András-Levente UDMR DA
62. Matei Cătălin Lucian PSD NU
63. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
64. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
65. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
66. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM Abținere
67. Meir Nati - DA
68. Merce Ilie PRM DA
69. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
70. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
71. Mircea Costache PRM DA
72. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
73. Mitrea Manuela PSD NU
74. Mînzînă Ion PRM DA
75. Mocanu Alexandru PD-L DA
76. Mocanu Vasile PSD NU
77. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
78. Moisoiu Adrian PRM DA
79. Moldovan Emil Radu PSD NU
80. Momanu Corneliu PNL DA
81. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
82. Munteanu Ioan PSD NU
83. Nassar Rodica PSD NU
84. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
85. Nosa Iuliu PSD NU
86. Olarean Aurel PD-L DA
87. Ovidenie Costel - DA
88. Palăr Ionel PNL DA
89. Pardău Dumitru PNL DA
90. Petrea Constantin PD-L DA
91. Plumb Rovana PSD NU
92. Podgorean Radu PSD NU
93. Ponta Victor-Viorel PSD NU
94. Popa Daniela PC DA
95. Popescu Ionica Constanța PC DA
96. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
97. Preda Cezar-Florin PD-L DA
98. Preda Ion PNL DA
99. Pruteanu Vasile PNL DA
100. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
101. Pupeză Viorel PSD NU
102. Pușcă Mircea Valer PNL DA
103. Rădulescu Cristian PD-L DA
104. Rogin Marius PD-L DA
105. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
106. Rus Ioan Aurel PRM DA
107. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
108. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
109. Săpunaru Nini PNL DA
110. Sârb Gheorghe PSD NU
111. Sârbu Mugurel Liviu PSD NU
112. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
113. Seres Dénes UDMR DA
114. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
115. Sóki Béla UDMR DA
116. Străchinaru Petre PD-L DA
117. Strungă Emil PNL DA
118. Szekely Levente Csaba UDMR DA
119. Tabără Valeriu PD-L DA
120. Tamás Sándor UDMR DA
121. Timar Liviu PSD NU
122. Timiș Ioan PSD NU
123. Toma Horia-Victor PNL DA
124. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
125. Ujeniuc Dragoș PNL DA
126. Ungureanu Petre PNL DA
127. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
128. Ursărescu Dorinel PNL DA
129. Vainer Aurel Minoritati DA
130. Vasile Aurelia PSD NU
131. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
132. Vlădoiu Aurel PSD NU
133. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
134. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
135. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 9 decembrie 2019, 18:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro