Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.03.2006 > 11:07 Versiunea pentru printare
Joi, 2 martie 2006, ora 11:07

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Art. 22 (eliminarea amendamentului comisiei și menținerea textului inițial)
PL 16/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.161/2005 pentru modificarea art.22 din Legea nr. 299/2005 privind instituirea sistemului de garanții pentru importul și exportul produselor agricole și a art.33 din Legea nr. 300/2005 privind instituirea sistemului de certificate de import și de export pentru produse agricole
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:133 33 38 13 25 13 6 2 3
- voturi pentru (DA):127 27 38 13 25 13 6 2 3
- voturi împotrivă (NU):6 6 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PD-L DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Antal Árpád-András UDMR DA
7. Baban Ștefan PRM DA
8. Bara Nicolae PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Bănicioiu Nicolae PSD DA
11. Bentu Dumitru PSD NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
14. Bónis István UDMR DA
15. Brînză William Gabriel PD-L DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM DA
18. Buda Daniel PD-L DA
19. Buda Ioan PSD DA
20. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
21. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
22. Calimente Mihăiță PNL DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Câmpanu Liviu PNL DA
26. Ciontu Corneliu - DA
27. Ciopraga Mircea PNL DA
28. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
29. Crăciunescu Grigore PNL DA
30. Crețu Gabriela PSD DA
31. Dan Iosif PSD NU
32. Diaconescu Marin PSD DA
33. Dumitrescu Zamfir PSD DA
34. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
35. Duțu Stelian PD-L DA
36. Erdei Dolóczki István UDMR DA
37. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
38. Furo Iuliu Ioan PRM DA
39. Gabor Gheorghe PNL DA
40. Gerea Andrei Dominic PNL DA
41. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
42. Grosaru Mircea Minoritati DA
43. Gubandru Aurel PSD DA
44. Hellvig Eduard Raul PC DA
45. Hoban Ioan PNL DA
46. Hoinaru Marian PNL DA
47. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
48. Ifrim Mircea PRM DA
49. Igaș Traian Constantin PD-L DA
50. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
51. Iriza Marius PRM DA
52. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
53. Kerekes Károly UDMR DA
54. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
55. Kovacs Attila UDMR DA
56. Lakatos Petru UDMR DA
57. Manta Pantelimon PC DA
58. Marian Dan Mihai PNL DA
59. Marin Constantin PSD DA
60. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
61. Máté András-Levente UDMR DA
62. Matei Cătălin Lucian PSD DA
63. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
64. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
65. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
66. Mărculeț Petrescu Mira Anca Victoria PRM DA
67. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
68. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
69. Mircea Costache PRM DA
70. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
71. Mitrea Manuela PSD DA
72. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
73. Mînzînă Ion PRM DA
74. Mocanu Alexandru PD-L DA
75. Mocanu Vasile PSD NU
76. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
77. Moisoiu Adrian PRM DA
78. Moldovan Emil Radu PSD DA
79. Momanu Corneliu PNL DA
80. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
81. Munteanu Ioan PSD DA
82. Nassar Rodica PSD DA
83. Nedelcu Gabriela PSD DA
84. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
85. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olarean Aurel PD-L DA
88. Ovidenie Costel - DA
89. Palăr Ionel PNL DA
90. Pardău Dumitru PNL DA
91. Petrea Constantin PD-L DA
92. Plumb Rovana PSD DA
93. Podgorean Radu PSD DA
94. Ponta Victor-Viorel PSD DA
95. Popa Cornel PNL DA
96. Popa Daniela PC DA
97. Popescu Ionica Constanța PC DA
98. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
99. Preda Cezar-Florin PD-L DA
100. Preda Ion PNL DA
101. Pruteanu Vasile PNL DA
102. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
103. Pușcă Mircea Valer PNL DA
104. Rogin Marius PD-L DA
105. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
106. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
107. Sandu Gabriel PNL DA
108. Săniuță Marian-Florian PSD NU
109. Sârb Gheorghe PSD DA
110. Sârbu Mugurel Liviu PSD DA
111. Scutaru Adrian George PNL DA
112. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
113. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
114. Sóki Béla UDMR DA
115. Stanciu Anghel PSD DA
116. Străchinaru Petre PD-L DA
117. Strungă Emil PNL DA
118. Szekely Levente Csaba UDMR DA
119. Tamás Sándor UDMR DA
120. Toma Horia-Victor PNL DA
121. Tudor Marcu PRM DA
122. Turcan Raluca PNL DA
123. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
124. Ujeniuc Dragoș PNL DA
125. Ungureanu Petre PNL DA
126. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
127. Ursărescu Dorinel PNL DA
128. Vasile Aurelia PSD DA
129. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
130. Vlădoiu Aurel PSD DA
131. Voicu Cătălin PSD NU
132. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
133. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro