Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2008 > 11:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 15 octombrie 2008, ora 11:28

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-46
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 330/2008 pentru modificarea și completarea Legii nr.44/1994 privind veteranii de război, precum și unele drepturi ale invalizilor și văduvelor de război
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:186 57 38 11 43 11 11 12 3
- voturi pentru (DA):163 54 36 8 40 10 3 9 3
- voturi împotrivă (NU):14 2 2 3 2 - 2 3 -
- abțineri:9 1 - - 1 1 6 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Alui-Gheorghe Adrian PNL NU
5. Amarie Constantin PD-L DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andon Sergiu PC Abținere
8. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
9. Ardelean Lia PC NU
10. Avram Dumitru PRM DA
11. Baban Ștefan PRM DA
12. Barbu Gheorghe PD-L DA
13. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bentu Dumitru PSD NU
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bleotu Vasile PSD DA
18. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
19. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Boșneac Valentin Samuel PNL DA
22. Boureanu Cristian Alexandru PD-L DA
23. Brînzan Ovidiu PSD DA
24. Buciu Angela PRM DA
25. Buda Daniel PD-L DA
26. Buda Ioan PSD DA
27. Bușoi Diana Maria PD-L DA
28. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
29. Calimente Mihăiță PNL DA
30. Canacheu Costică PD-L DA
31. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
32. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
33. Călian Petru PD-L DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Chiper Gheorghe PSD DA
36. Chiș Filonaș PSD DA
37. Cindrea Ioan PSD DA
38. Ciocănea-Teodorescu Adrian PNL DA
39. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
40. Ciontu Corneliu PC NU
41. Ciopraga Mircea PNL DA
42. Ciucă Liviu-Bogdan PC Abținere
43. Cliveti Minodora PSD NU
44. Cocrea Olguța - DA
45. Constantinescu Anca PD-L Abținere
46. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea PD-L DA
47. Cristea Ioan PNL DA
48. Cutean Vasile Emilian PSD DA
49. Diaconescu Renică PSD DA
50. Dobre Traian PNL DA
51. Dorneanu Valer PSD DA
52. Dragomir Gheorghe PNL DA
53. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
54. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
55. Dumitriu Dragoș Petre PC Abținere
56. Dumitriu Mihai PSD DA
57. Ehling Elena PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Faina Constantin PNL DA
60. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
61. Fenechiu Relu PNL DA
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Florea Damian PC DA
64. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
65. Fuia Stelian PD-L DA
66. Furo Iuliu Ioan PRM DA
67. Gabor Gheorghe PNL DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Filip PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic PNL DA
71. Godja Petru PSD DA
72. Grosaru Mircea Minoritati DA
73. Gubandru Aurel PSD DA
74. Hellvig Eduard Raul PNL DA
75. Hoban Ioan PNL DA
76. Hogea Vlad Gabriel PC Abținere
77. Hoinaru Marian PD-L DA
78. Iancu Iulian PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati NU
80. Ifrim Mircea PRM DA
81. Ignat Miron Minoritati DA
82. Ilie Cristian PD-L DA
83. Iordache Florin PSD DA
84. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
85. Iriza Marius PRM NU
86. Iustian Mircea Teodor PD-L DA
87. Kerekes Károly UDMR DA
88. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
89. Kónya-Hamar Sándor UDMR Abținere
90. Lefter Ioan-Silviu PNL DA
91. Lificiu Petru PD-L DA
92. Luchian Ion PNL NU
93. Macaleți Costică PSD DA
94. Manolescu Oana Minoritati DA
95. Manta Pantelimon PNL DA
96. Marian Dan Mihai PNL DA
97. Marin Constantin PSD DA
98. Martin Eduard-Stelian PSD DA
99. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
100. Máté András-Levente UDMR DA
101. Matei Cătălin Lucian PSD DA
102. Mazăre Alexandru PSD DA
103. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
104. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
105. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
106. Merce Ilie PRM NU
107. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
108. Micle Ioan Radu PNL DA
109. Micula Cătălin PNL DA
110. Mihalache Sorin Dan PSD Abținere
111. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
112. Mircea Costache PC Abținere
113. Mircovici Niculae Minoritati NU
114. Mironescu Laurențiu PD-L DA
115. Mitrea Miron Tudor PSD DA
116. Mînzînă Ion PC DA
117. Mocanu Alexandru PD-L DA
118. Momanu Corneliu PD-L NU
119. Munteanu Ioan PSD DA
120. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
121. Nassar Rodica PSD DA
122. Năstase Adrian PSD DA
123. Nechita Aurel PSD DA
124. Nica Dan PSD DA
125. Nicolae Alexandri PNL DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Oltean Ioan PD-L DA
130. Ovidenie Costel - DA
131. Păun Nicolae Minoritati DA
132. Petrea Constantin PD-L DA
133. Piteiu Marcel Adrian PD-L DA
134. Plăiașu Gabriel PNL DA
135. Podgorean Radu PSD DA
136. Ponta Victor-Viorel PSD DA
137. Popa Cornel PNL DA
138. Popa Daniela PC DA
139. Popescu Corneliu PD-L DA
140. Pupeză Viorel PC Abținere
141. Pușcă Mircea Valer PNL DA
142. Rădulescu Cristian PD-L DA
143. Rogin Marius PD-L DA
144. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
145. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
146. Rusu Valentin PD-L DA
147. Sandu Gabriel PD-L DA
148. Sasu Ion PRM DA
149. Săpunaru Nini PNL DA
150. Sârb Gheorghe PD-L DA
151. Sârbu Marian PSD DA
152. Scutaru Adrian George PNL DA
153. Seres Dénes UDMR DA
154. Sóki Béla UDMR DA
155. Stănescu Alexandru-Octavi PSD DA
156. Stănescu Cristian PRM DA
157. Stoica Ion PD-L DA
158. Străchinaru Petre PD-L DA
159. Strungă Emil PNL DA
160. Szekely Levente Csaba UDMR DA
161. Șandru Marcela Lavinia - DA
162. Știrbeț Cornel PD-L NU
163. Tămagă Constantin PSD DA
164. Tănăsescu Tudor PSD DA
165. Tărniceru Petru PSD DA
166. Todoran Pavel PSD DA
167. Toma Horia-Victor PNL DA
168. Tudor Constantin PD-L DA
169. Tudose Mihai PSD DA
170. Turc Ioan PNL DA
171. Turcan Raluca PD-L DA
172. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
173. Ujeniuc Dragoș PNL DA
174. Ungureanu Petre PD-L DA
175. Uricec Eugen Constantin PD-L DA
176. Ursărescu Dorinel PNL DA
177. Vainer Aurel Minoritati DA
178. Varga Attila UDMR DA
179. Vasil Mihaela Adriana PD-L DA
180. Vasile Aurelia PSD DA
181. Vladu Iulian PD-L DA
182. Vlădoiu Aurel PSD DA
183. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
184. Zaharia Claudius Mihail PD-L DA
185. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
186. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 ianuarie 2020, 10:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro